Kelyje – neblaivūs dviratininkai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienio vakarą skirtingose rajono vietovėse sulaikyti du neblaivūs dviratininkai.
Policija įspėja, kad tokios būklės eismo dalyviai tamsiu paros metu tampa dideliu pavojumi eismo saugumui.

Vinguriavo po kelią

Apie pusę aštuonių vakaro į Užlieknę vykęs policijos ekipažas Liepų gatvėje pamatė po kelią vinguriuojantį ir griuvinėjantį dviratininką. Patikrinus 54-erių metų vietos gyventojui P. R. nustatytas 2,16 promilės girtumas.
Užliekniškis sutiko su pažeidimu, todėl jam buvo surašytas administracinis nurodymas per dešimt darbo dienų sumokėti pustrečio šimto litų baudą.
Apie vienuoliktą valandą vakaro policijos ekipažo dėmesį Tirkšlių gatvėje patraukė svirduliuojantis po kelią dviratininkas.
Pareigūnams jis prisistatė Arūnu, bet esąs toks girtas, kad nei kur gyvena, nei kokia pavardė, neatsimenąs, todėl asmenybei nustatyti vyriškis buvo pristatytas į policijos budėtojų dalį.
Čia išsiaiškinta, kad neblaivus (2,07 promilės) dviračiu važiavo 46-erių metų mažeikiškis A. Ž.
Kadangi dviratininkas su pažeidimu nesutiko, kelių policijos poskyrio viršininkas spręs, kokią nuobaudą jam skirti.
Už tokį pažeidimą dviratininkui gresia bauda nuo 500 iki 700 litų.
Rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas pabrėžė: tamsiu paros metu girtas dviratininkas – didelis žingsnis tragedijos link.
„Pirmadienio pavyzdžiai rodo, kad reikia dar daugiau dėmesio kreipti į dviratininkų keliamą pavojų. Tai bus akcentuojama ir keliant užduotis policijos ekipažams“, – patikino poskyrio vadovas.
Pareigūnai primena, kad nuo liepos pirmosios dienos metu dviratininkas privalo vilkėti ryškią liemenę arba važiuoti įsijungęs priekinį ir galinį žibintus.
Šie reikalavimai privalomi, kai dviratininkas važiuoja važiuojamąja kelio dalimi, bet negalioja važiuojant dviračių taku, kelkraščiu ar gyvenamojoje zonoje.
Už šių reikalavimų nesilaikymą dienos metu gresia bauda nuo 20 iki 40 litų, tamsiu paros metu – bauda nuo 80 iki 140 litų.

Dviratininkai sukėlė penkias avarijas

Per aštuonis šių metų mėnesius rajone įvyko 29 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose trisdešimt aštuoni asmenys buvo sužeisti, keturi žmonės žuvo.
Iš šių įskaitinių avarijų penkias sukėlė dviratininkai – keturi iš jų nenulipę kirto kelio važiuojamąją dalį ir buvo partrenkti bei sužaloti automobilių, vienu atveju vaikas, važiavęs dviračiu pėsčiųjų taku, kai šalia įrengtas kelio ženklu pažymėtas dviračių takas, nepraleido iš kiemo važiuojančio automobilio, su juo susidūrė ir buvo sužeistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto