KET pakeitimai – nuo lapkričio 1-osios

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Siekiant veiksmingiau pagerinti eismo saugos situaciją ir sumažinti pėsčiųjų ir dviratininkų žūčių skaičių, Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotiems Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimams, kurie įsigalioja nuo lapkričio 1-osios.

KET pakeitimai yra susiję su pažeidžiamiausiais eismo dalyviais – pėsčiaisiais ir dviratininkais.
Pakeitimuose nustatyta prievolė vairuotojams nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje praleisti ne tik į ją įžengusį, kaip reikalaujama dabar, bet ir žengiantį arba prie važiuojamosios dalies krašto stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį. Tai įpareigoja vairuotojus, artėjant prie nereguliuojamos sankryžos, anksčiau įvertinti eismo situaciją ir priimti sprendimą praleisti pėsčiąjį.
„Didelės naujovės čia nėra – vairuotojai, kurie elgiasi atsakingai, tikrai sumažina greitį prie pėsčiųjų perėjos, nes žino, kad tai yra padidintos rizikos zona jo važiavimo kelyje. Laimei, mūsų rajono keliuose tragedijų šiais metais išvengta, tačiau pažeidimų ir avarinių situacijų pasitaiko“, – „Santarvei“ sakė Arūnas Bubliauskas, Mažeikių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto