Ketvirtadalis lietuvių nori 100 proc. didesnio atlyginimo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Net ketvirtadalis šalies gyventojų (25 proc.), visiškai patenkinti savo atlyginimu būtų tik tuo atveju, jei jis pakiltų 100 ir daugiau procentų.


Atliko apklausą

Specialistų paieškos portalo cvmarket.lt apklausos duomenimis, vos 2 proc. apklaustųjų atsakė, jog jiems užtektų ir 10 proc. padidinto atlyginimo.
Pasak cvmarket.lt atstovės Raimondos Tatarėlytės, tokie rezultatai atskleidžia kelis svarbius dalykus. Pirmasis – žmonės turi puikių galimybių lyginti savo uždarbį su kitose šalyse dirbančių asmenų atlyginimais bei gyvenimo kokybe.
„Tyrimo rezultatams įtaką padarė globalizacija bei gerai išvystyta telekomunikacijų sistema. Dabar, kai žmogus gali gauti visas pasaulio žinias, laisvai keliauti ir matyti, kaip kiti gyvena, pavyzdžiui, Vakarų Europoje, jam atsiranda natūralus klausimas: „O kodėl aš taip negyvenu?“ – aiškino darbo rinkos specialistė.
Antroji priežastis, lemianti norą gauti gerokai didesnį atlyginimą, anot jos, sietina su palyginti nedideliu lietuvių, gaunančių vidutinį atlyginimą, skaičiumi ir didelėmis „uždarbio žirklėmis“.


Trečdalis patenka į vidutinio atlyginimo zoną

„Statistikos departamento duomenimis, praėjusių metų spalį Lietuvoje iki 2 000 Lt, neatskaičius mokesčių, uždirbo šiek tiek daugiau nei 57 proc. visą darbo laiką dirbančių darbuotojų. Gaunančiųjų daugiau nei 3 500 Lt buvo kiek daugiau nei 12 proc. Tuo tarpu patenkančių į vidutinio atlyginimo, kuris daugeliui vis dar neatrodo labai motyvuojantis, zoną yra apie 29 proc. Manau, šie skaičiai kalba patys už save“, – sakė R. Tatarėlytė.
Vidutinis mėnesio bruto darbo užmokestis Lietuvoje šių metų pirmąjį ketvirtį buvo 2232,9 Lt. Tai yra 1731,1 Lt į rankas.
Komentuodama apklausos rezultatus R. Tatarėlytė sakė, kad respondentus, svajojančius apie 50 proc. pakilusį atlyginimą ir norinčius didesnio nei 100 proc. algos padidinimo, skiria tik vienas procentas. Jos teigimu, tai rodo lietuvių atsargumą ir net jų svajonėse vykstančią kovą su realybe.

One Reply to “Ketvirtadalis lietuvių nori 100 proc. didesnio atlyginimo”

  1. Vytautas parašė:

    Ir as labai , labai noriu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto