Ketvirtadienis – paskutinė diena partijoms įteikti parašų lapus dėl rinkimų į EP

Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kai partijos gali pateikti parašų rinkimo lapus dėl rinkimų į Europos Parlamentą (EP).

Laukią paskutiniųjų rinkimų dalyvių

Ketvirtadienį Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) apsilankyti ketina Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tautininkų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos liaudies partija, Socialistinis liaudies frontas.
VRK parašus pateikė Liberalų ir centro sąjunga – 24 893, iš jų 531 surinkti elektroniniu būdu; Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 25 212, iš jų – 3 107 elektroniniu būdu; partija Tvarka ir teisingumas – 23 489, iš jų – 252 elektroniniu būdu; Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 22 313, iš jų – 2 631 elektroniniu būdu.
Praėjusią savaitę parašus yra pateikusios Darbo partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija, politinė partija Rusų aljansas. Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų sąrašą VRK jau įregistravo.

Registruota 16 savarankiškų rinkimų dalyvių

Rinkimuose į EP norinčių dalyvauti partijų ir rinkimų komitetų sąrašus turi paremti bent 10 tūkst. rinkėjų.
Jau dabar aišku, kad parašų nesurinko politinė partija „Drąsos kelias“ – dingusios parlamentarės Neringos Venckienės vadovaujamą partiją palaikė 5346 piliečiai, iš kurių – 363 surinkti elektroniniu būdu. Į EP rinkimų traukinį įšokti nepavyko ir B visuomeniniam rinkimų komitetui.
Rinkimai į EP vyks gegužės 25-ąją, jie gali sutapti su antruoju Prezidento rinkimų turu.
VRK registruota 16 savarankiškų rinkimų į EP politinės kampanijos dalyvių: 14 partijų ir 2 visuomeniniai komitetai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto