Kiaules teks keisti į ožkas?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei tenka ne tik spręsti, kaip šaliai išvengti pačių blogiausių afrikinio kiaulių maro pasekmių, bet ir planuoti Lietuvos žemės ūkio ateitį.
Į žurnalistų klausimą, kokias įsivaizduoja šalies gyvulininkystės perspektyvas, jei kiaulių maro židiniai atsiras vis kitoje Lietuvos vietoje, ministrė atsakė, kad virusui plintant toliau, nori nenori teks pereiti prie kitos rūšies gyvulių.
„Avių, ožkų auginimas, galvijų auginimas, kuris šiuo ET finansiniu laikotarpiu yra prioritetas. Tikimės, kad ateityje didesnė ES parama ateis būtent į šį sektorių. Negana to, vystant gyvulininkystę sukuriama daugiau darbo vietų, tad kartu sprendžiamos ir socialinės problemos, gyvulininkystė duoda didesnę pridėtinę vertę.
Žinant, kad santykiai su Rusija problemiški, labai svarbus uždavinys dabar – plėsti rinkas. Nuo kitų metų pradeda dirbti mūsų atašė Kinijoje, kuriam bus pavesta dirbti su Kinijos, Japonijos, Vietnamo rinkomis. Kalbamasi dėl pieno produkcijos eksporto į Braziliją, tikimės, kad atsivers Jungtinių Amerikos Valstijų rinka.
Tiesa, manau, kad prie rinkų klausimo sprendimo turi finansiškai prisidėti ir EK, nes sienų neužsidarysime, tas pats maras gali pasiekti ir senąsias ES valstybes, tad į tą problemą reikia žiūrėti globaliau“, – sakė ministrė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto