Kiauliška istorija

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Savaitgalio pasivaikščiojimas po mišką vienai mažeikiškių šeimai baigėsi nelabai maloniai. Vadinamajame Vytauto miške su mažamečiu vaiku vaikštinėjusi pora pamatė šalia keliuko pamestą… negyvą kiaulę.
Užuot pasigėrėję gamta jie turėjo nuspręsti, ar apie matytą vaizdą nutylėti, ar pasielgti pilietiškai ir informuoti atsakingą instituciją.
O kaip tokiu atveju pasielgtumėte jūs?

Sprendė dilemą

Įsivaizduokite, po savaitės darbų ir rūpesčių su šeima išvažiuojate pasivaikščioti po mišką. Vaikštinėjate, ir visai ne po kokį brūzgyną, nuo miesto nutolusią tankmę, šnekučiuojatės su šeimos nariais, fotografuojate rudenėjantį mišką, žvalgotės, ar nerasite grybo… Ir pamatote negyvą kiaulę.
Skeptikai galbūt pasakytų, kad čia nieko tokio, tiesiog žmogus ar žmonės, nudvėsusį gyvulį išmetę miške, tokiu būdu atsikratė atsakomybės ir finansinės naštos.
Yra vienas „bet“. Viešojoje erdvėje sklandant ne itin geroms žinioms apie afrikinio kiaulių maro grėsmes, šį vaizdą išvydusiems žmonėms kilo nuogąstavimų: o jeigu tai nuo šios ligos nudvėsęs gyvulys, o jeigu galima užsikrėsti kokia infekcija?
Nors ir buvo savaitgalis, mažeikiškiai nusprendė į kiaulės dvėselieną nenumoti ranka, o kreiptis į Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Kiauliška istorija”

  1. Lina parašė:

    na manau, jei gyvulys nebūtų nugaišęs, jo niekas nebūtų taip išmetęs… mano nuomone, teisingai pasielgė žmonės, turbūt atitinkamos tarnybos pasirūpins “ dvėsalienos “ utilizavimu ir nebekils baimių, kad galima užsikrėst..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto