Kiaulių registracijos duomenis reikia atnaujinti kas ketvirtį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kiaulių laikymo vietų registravimas, jose laikomų kiaulių deklaravimas ir ženklinimas nėra naujovė, tačiau afrikiniam kiaulių marui niekaip nesitraukiant iš Lietuvos, registravimo procesas stebimas pro padidinamąjį stiklą, nes norima turėti kuo tikslesnius duomenis apie laikomų kiaulių skaičiaus pasikeitimą.

Privalo kiekvienas laikytojas

Žemės ūkio ministerija primena, kad kiekvienas laikytojas privalo ženklinti, registruoti laikomus ūkinius gyvūnus bei tvarkyti jų apskaitą.
Kiaulių laikytojai privalo registruoti kiaulių laikymo vietas (bandas) bei deklaruoti jose laikomų kiaulių skaičių.
Kiaulės registruojamos bandos atpažinties numeriu, o ženklinamos tik prieš išvežant iš laikymo vietos, įsegant į ausį vieną dviejų dalių ausies įsagą su bandos atpažinties numeriu. Vežant kiaules į skerdyklą, jas galima paženklinti tatuiruote į užpakalinę šlaunį (tokiu atveju ausies įsagu ženklinti nereikia).

Galiu taikyti sankciją

Kiaulių registracijos duomenis reikia atnaujinti keturis kartus per metus, kiekvieno ketvirčio pirmą mėnesį. Duomenis apie laikomas kiaules laikytojas gali atnaujinti pats, į Centrinę duomenų bazę suvesdamas informaciją apie laikomų kiaulių skaičių, taip pat gali kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinį skyrių ar ūkinių gyvūnų ženklinimo paslaugos teikėją, pateikdamas užpildytą ir pasirašytą GŽ-1 formą, kurioje yra informacija apie laikomą kiaulių skaičių.
Ūkinių gyvūnų laikytojų kontrolę vykdantys teritorinių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, nustatę kiaulių ženklinimo ir registravimo pažeidimus, gali teisės aktų nustatyta tvarka kiaulių laikytojui taikyti sankciją.
Taip pat atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad jeigu buvo nustatyti pažeidimai, žemės ūkio veiklą vykdantys kiaulių laikytojai gali netekti dalies jiems skiriamų išmokų.

Šalies statistika

VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, 2016 m. balandžio 1 d. Lietuvoje buvo 18 845 kiaulių laikytojai, kurie įregistravo 597 433 kiaules.
Daugiausiai riestauodegių laikoma Jonavos (52 274), Pakruojo (29 120), Panevėžio (45 568), Joniškio (40 109), Jurbarko (35 160), Radviliškio (37 326), Anykščių (22 130), Biržų (21 237), Plungės (20 766), Vilniaus (16 612) rajonuose.
Daugiausiai kiaulių laikytojų yra Vilkaviškio (1 061), Lazdijų (964), Kelmės (941), Jurbarko (846) rajonuose.
Visai kiaulių nebelaikoma Trakų, Varėnos, Zarasų rajonuose ir Visagino savivaldybėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto