Kiaušinius saugu pirkti ir prekybos centre, ir turguje

Kiaušinius šv. Velykų stalui vartotojai gali drąsiai pirkti tiek prekybos centruose, tiek turgavietėse. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Kiaušinius šv. Velykų stalui vartotojai gali drąsiai pirkti tiek prekybos centruose, tiek turgavietėse.

Pažeidimų labai mažai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai praėjusią savaitę įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose patikrino beveik 140 prekybos vietų: didmeninės prekybos sandėlių, prekybos centrų ir turgaus prekiautojų. Iš viso tikrinta daugiau kaip 1,5 mln. vienetų kiaušinių, tačiau nustatyti vos keli pažeidimai.
Ypatingas dėmesys skirtas prekiautojams turgavietėse, nes ankstesnių patikrinimų metu būtent čia buvo nustatoma daugiausiai pažeidimų.
Dažniausiai būdavo prekiaujama nesupakuotais kiaušiniais, pasitaikydavo atvejų, kai parduodavo neženklintus kiaušinius arba nepatvirtintų Lenkijos gamintojų.

Turgaus prekeiviai padarė pažangą

VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Stanius teigė, jog turgaus prekiautojai kiaušiniais padarė didelę pažangą.
„Didžioji dalis jų laikėsi teisės aktais nustatytų reikalavimų. Nustatyti tik 4 atvejai, kai užfiksuoti nedideli kiaušinių ženklinimo pažeidimai, tačiau prekiautojai juos nedelsiant pašalino“, – pasidžiaugė jis.
Patikrinus 51 parduotuvę ir prekybos centrą, paaiškėjo, kad prekybos kiaušiniais reikalavimų laikomasi labai gerai, ir čia nenustatytas nė vienas pažeidimas.
Vis dėlto, anot J. Staniaus, ne visi didmenininkai buvo sąžiningi.
„Šio patikrinimo metu daugiausia trūkumų nustatyta didmeninės kiaušinių prekybos įmonėse. Vienoje iš jų rasta net 36 tūkst. vienetų kiaušinių su pasibaigusiu vartojimo terminu. Ant vartotojų stalo šie kiaušiniai nepateko – buvo saugiai sunaikinti.
Dar vienas nustatytas grubus pažeidimas – buvo prekiaujama B klasės kiaušiniais, nors juos galima tiekti tik į kiaušinių produktų gamybos įmones. Šių produktų realizacija – taip pat uždrausta“, – sakė jis.

Nerasta kenksmingų medžiagų

Praėjusią savaitę visoje Lietuvoje vykdyto patikrinimo metu VMVT inspektoriai taip pat aiškinosi, ar iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos į mūsų šalį tiekiami kiaušiniai yra saugūs.
Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirti mėginiai dėl 70 antimikrobinių medžiagų ir 13 kokcidiostatikų, tačiau nė viename mėginyje nerasta šių kenksmingų medžiagų likučių.
Tad saugu vartoti tiek Lietuvos gamintojų kiaušinius, tiek atvežtus iš kitų ES šalių.

5 Atsakymai į “Kiaušinius saugu pirkti ir prekybos centre, ir turguje”

 1. gintaras parašė:

  Man sakė Solveiga, kad Velykoms margins mano paties kiaušukus. Sako biskį skaudės dėl karšto vaško, bet pakentėsi. sutaupysime pinigėliu.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Ir kokie gi ten kiausiniai bera tuose Prekybos centruose? Nepalyginsi su kaimiskais… Nusipirkau ,karta pigiu kiausiniu Putine,tai teko visus isesti,nes buvo pasvinke.Daugiau stengiuosi nebepirkti is centru,geriau pas pazistamus kaimo zmones. Teisinga patarle,skupas moka dvigubai…

 3. jooo parašė:

  Pagal kainą ir kokybė……..

 4. pirkeja parašė:

  Maximoje dauksos g. 10kiausiniu 1.69, norfoje 30 kiausiniu 5.99, visur pigiaunegu RIMI :))

 5. pirkėjas parašė:

  RIMI prekybos centre 30 vienetų M klasės kiaušinių kainuoja 7 litai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto