Kiek mokėsime už atliekas – dar neaišku

Mažeikuose sudarytos geros galimybės tvarkingai atsikratyti atliekomis – įrengti ne tik rūšiavimo, bet ir pusiau požeminiai konteineriai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo sausio mėnesio gyventojams turėjo būti taikoma dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.
Mūsų rajone ši naujovė įstrigo, nes dėl teismų užsitęsė atliekų išvežimo paslaugos pirkimas.
Kol neturime nuolatinio vežėjo, Savivaldybės tarybai neskubama teikti tvirtinti dvinarės rinkliavos dydžių.
Gali būti, kad toks vėlavimas atliekų turėtojams naudingas – kaimyninių rajonų patirtis rodo, o ir Savivaldybės vadovai pripažįsta, kad tikimybės, jog rinkliava mažės, beveik nėra.

Temą pasiūlė skaitytojai

Į „Santarvę“ paskambino Račalių kaimo gyventojas, pasipiktinęs atliekų vežėju. Žmogus pasakojo sąžiningai rūšiuojąs buitines ir komunalines atliekas, todėl negalėjęs likti abejingas matytai situacijai – jo teigimu, visos surūšiuotos atliekos buvo suverstos į vieną šiukšliavežę.
„Kam tada rūšiuoti, jeigu jos vežamos kartu?“ – retoriškai klausė vyras.
Kitas į redakciją skambinęs žmogus norėjo daugiau sužinoti apie rajono gyventojų laukiančias atliekų tvarkymo permainas. Vyras teigė girdėjęs apie „čipuotus“ konteinerius, teiravosi, kada tokie konteineriai pasieks Mažeikius ir kokios naudos iš to turės gyventojai.
Stanislovu prisistačiusiam Viekšnių gyventojui rūpėjo daugiau sužinoti ir apie dvinarę rinkliavą –  kaip naujieji mokesčiai palies mūsų pinigines.

Patarė užfiksuoti

Atliekas surenka ir į Jėrubaičių sąvartyną išveža UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“.
„Pasakos. To negalėjo būti“, – persakius račiališkio pastebėjimus, teigė bendrovės direktorius Audrius Noreika.
Įmonės vadovas paaiškino, kad ta pati mašina gali rinkti antrines žaliavas ir buitines atliekas, tačiau ne vienu metu. Be to, kai kurios mašinos turi dvi sekcijas. Tad, jei vienu metu renkamos ir vienos, ir kitos atliekos, jos pilamos į atskiras sekcijas.
Panašiai kalbėjo ir Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius, kuruojantis atliekų tvarkymą.
Valstybės tarnautojas patarė gyventojams: jeigu kilo kokių įtarimų arba iš tikrųjų pamatė negerų faktų, juos užfiksuoti. Jeigu tokios galimybės nėra, reikėtų operatyviai apie juos pranešti UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovams arba pačiam V. Raudoniui, nes praėjus kuriam laikui išsiaiškinti, ar skundas pagrįstas, esą sudėtinga.
Redakcijai apie galimus pažeidimus pranešęs žmogus taip pat nebuvo užfiksavęs nei dienos, nei transporto priemonės.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Kiek mokėsime už atliekas – dar neaišku”

 1. as parašė:

  Šitas mokestis Mažeikiuose yra vienas neteisingiausių, nes mokamas nuo buto, o ne nuo tame gyvenančių žmonių skaičiaus. Anksčiau buvo pasiteisinimas, kad sunku sukontroliuoti kiek kokiame bute gyvena žmonių. Dabar įvestas privalomas gyvenamosios vietos deklaravimas, tad šitas pasiteisinimas kaip ir turėtų netekti prasmės. Deja, niekas ir vėl nesikeičia ir toliau mokėsime už kaimynus.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Dar reikia nepamiršti kad mes mokame pačius didžiausius valstybinius mokesčius,gauname pačias mažiausias pensijas.Kas begyvens tokioje valstybėje?APSURDAS Apie atlyginimus nutyliu,nes jų visai nebelieka nei maistui,nei vaistui.

 3. Lina parašė:

  Taip, mokame ne už šiukšles, o už tai, kad turime butą, sodą, ….

 4. nesuprantu parašė:

  Nesuprantu as tu siuksliu mokesciu. Uz buitiniu siuksliu isvezima moka butai. Nesvarbu, kad juose gyvena zmones, o nuo ju skaiciaus ir priklauso kiekis! Lauko valymo mokestis priklauso nuo buto ploto(!) Lyg tai mes 3 kambariu bute gyvendami siukslinam kieme daugiau, negu 1 kambario gyventojai!

 5. As parašė:

  Turiu buta , moku uz siuksles, turiu sodyba taip pat moku, ,o siukslinti dvigubai tai nesiukslinu . Moku dvigubaiN

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Atraskit didesnį šiukšlintoją-turiu butą-moku,turiu du garažus-moku,turiu du sodus-taip pat moku.Retkarčiais užsuku į auksinį tualetą prie savivaldybės,irgi susimoku,dar vos nepamiršau miestui priklausančią žeme taip pat rūpinuosi,moku apie namą besitvarkantiems valytojams.Viską suskaičiavus-gaunasi septyni mokesčiai vien atliekų.Apsaugok Aukščiausias,gėda ir žmogui pasakyti.Diskutuokim-siulykim mūsų aukščiausiems,gal dar kas nors yra neapmokestinta.Pasidomėjus,kaip tvarkosi kitos šalys su atliekų tvarkymu aiškėja,kad tas verslas gana pelningas.ES lėšos baigiasi,viskas išliurlinta dar ir laisvą žodį nori užčiaupti,kas toliau-mielieji?

 7. Runkelis parašė:

  Dekoju uz papildomus konteinerius atlieku rusiavimui.Tik nesuprantu,kodel isrusiuotu atlieku isvezimas ir sutvarymas gali kainuoti tiek kaip ir nerusiuotu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto