„Kie­mo fes­ti­vo“ – poe­zi­jos ir gy­vos mu­zi­kos oa­zė

KA­DA? Rug­sė­jo 2 die­ną.
KUR? Mu­zie­jaus g. 4, Tel­šiai.
Ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­riai: Juo­za­pas Ri­mei­ka ir Au­gus­tė Jo­ni­kai­tė.
Drau­gai: Var­nių kul­tū­ros cent­ras ir Tel­šių kul­tū­ros cent­ras.
Ko­dėl ki­lo idė­ja? Tai bu­vo or­ga­ni­za­to­riaus Juo­za­po Ri­mei­kos sva­jo­nė – sa­vo kie­me su­kur­ti šven­tę. Vien pa­ts Ri­mei­kų šei­mos na­mas yra per­duo­da­mas iš kar­tos į kar­tą, taip su­ku­riant bend­ri­jos gi­ją.

Penk­ta­die­nį vy­ko Tel­šių mu­zi­kan­tų ir poe­tų su­si­bū­ri­mas. Vi­so to es­mė bu­vo kar­tu mu­zi­kuo­ti, da­ly­tis poe­zi­ja, su­si­pa­žin­ti vie­niems su ki­tais. Kie­mo fes­ti­va­lis to­dėl, kad kie­mas yra ta vie­ta, ku­rio­je žmo­nės at­si­pa­lai­duo­ja, ku­ria gra­žią at­mos­fe­rą ir jau­čia­si at­vi­res­ni, tai su­tei­kia sa­vo­tiš­ko pa­pras­tu­mo. Fes­ti­va­lio kie­me bu­vo ir gri­lio zo­na, ku­rio­je žmo­nės ke­pė mais­tą ir iš­ky­la­vo.

Kadangi or­ga­ni­za­to­riai no­rė­jo su­kur­ti oa­zę, to­dėl kvie­tė pub­li­ką pa­si­reikš­ti, pa­ro­dy­ti sa­ve. Į šį kvie­ti­mą at­si­lie­pė An­ta­nas Da­ra­čius (Tel­šiai) su in­te­lek­tua­liu hu­mo­ru apie Že­mai­ti­jos iš­ta­kas bei dvi mer­gi­nos iš pub­li­kos. Vie­na iš jų – Bri­gi­ta, ku­ri pir­mą kar­tą at­vi­rai skai­tė sa­vo as­me­ni­nę poe­zi­ją ir kvie­tė jos klau­sy­tis už­merk­to­mis aki­mis. Ži­no­ma, poe­zi­ja – tai in­ty­mus rei­ka­las, nes per ją žmo­gus at­sklei­džia sa­vo vi­di­nį pa­sau­lį. Ki­ta bu­vo vil­nie­tė Jur­gi­ta Ru­dė­nai­tė. Ši jau­na re­ži­sie­rė, da­bar per­si­kė­lu­si gy­ven­ti į Al­sė­džius, pa­si­da­li­jo sa­vo poe­zi­ja apie gy­ve­ni­mą kai­me.

Dar iš poe­čių bu­vo at­vy­ku­si rie­ta­viš­kė Al­ma Riebž­dai­tė – poe­tė, pro­zi­nin­kė, li­te­ra­tū­ros kri­ti­kė ir ta­py­to­ja.

Tel­šių mu­zi­kos mo­kyk­los for­te­pi­jo­no mo­ky­to­ja Dai­va Ži­vat­kaus­kie­nė prisipažino: „Mėgs­tu kal­bė­ti ei­liuo­tai su hu­mo­ru bei ra­šy­ti dai­nas. Ra­šau įkvėp­ta gam­tos ir įvai­rių iš­gy­ve­ni­mų. Šių me­tų lie­pos 1 die­ną gi­mi­mo ke­lią pra­dė­jo pir­mo­ji ma­no ei­lė­raš­čių kny­gu­tė „Švie­sos sau­je­lė sau“.“

At­vy­ko iš Že­mai­čių Kal­va­ri­jos vyr. bib­lio­te­ki­nin­kė In­ga My­li­mie­nė pa­si­da­ly­ti sa­vo kū­ry­ba.

Iš mu­zi­ki­nės pu­sės pa­si­ro­dė Vir­gis Pa­že­mec­kas – kom­po­zi­to­rius ir gru­pės „Stu­di­jo­fo­nas“ gi­ta­ris­tas, Gab­rie­lius Ri­mei­ka (Juo­za­po bro­lis) – pro­fe­sio­na­liai sam­do­mas bo­sis­tas. Pats Juo­za­pas Ri­mei­ka ir Au­gus­tė Jo­ni­kai­tė pri­sta­tė ren­gi­nį, jo idė­ją ir pra­dė­jo pro­gra­mą tri­mis au­to­ri­nė­mis dai­no­mis ir ei­lė­raš­čiais. Kai­my­nys­tė­je gy­ve­nąs Ju­ven­tas Ra­dzys (dai­nų kū­rė­jas ir at­li­kė­jas) su­gro­jo su Virgiu Pa­že­mec­ku po­pu­lia­riau­sias sa­vo kū­ry­bos dai­nas. Tie­są sa­kant, mu­zi­ka už­bū­rė ir ver­tė dau­ge­lį pa­šok­ti. Dar vie­nas tel­šiš­kis Lau­ry­nas Va­lat­ka (mu­zi­kan­tas) pa­si­ro­dė su gru­pe „No Int­ro“, ku­rio­je gro­jo ir Gab­rie­lius Ri­mei­ka (Juo­za­po bro­lis) – pro­fe­sio­na­liai sam­do­mas bo­sis­tas, kar­tu su būg­ni­nin­ku… Jie pri­sta­tė ke­le­tą au­to­ri­nių dai­nų ir „ko­ve­rių“.

Pas­ku­ti­nis, bet pa­ts že­mai­tiš­kiau­sias pa­si­ro­dy­mas bu­vo And­riaus Jo­ku­baus­ko. Jo žo­džiai apie kū­ry­bą: „Tė­višks bards, aktī­vus fes­ti­va­liu dalī­vis no ko­kiū 2005. Vi­sū ga­lū pa­meistrīs, daug kor pri­tink, vuo iki meist­ra biš­kie­li trūkst. Pa­si­tai­ka, ka ne­bga­lio su­tu­riet ėr gimst vei­na ki­ta dai­na.“ And­rius nu­ste­bi­no sa­vo dai­no­mis ir kar­tu įtrau­kė. No­rė­tų­si jo nuo­šir­daus že­mai­tiš­ko bliu­zo pa­klau­sy­ti daž­niau.

Ren­gi­nio me­tu vai­ši­no­me pub­li­ką karš­tu ci­ko­ri­jos gė­ri­mu. Or­ga­ni­za­to­rė Au­gus­tė as­me­niš­kai pro­pa­guo­ja ci­ko­ri­ją ir jos ce­re­mo­ni­jas iš svei­ka­tin­gu­mo pu­sės. Tad ci­ko­ri­jos iš­vir­ta ir iš­ger­ta 10 l. Bu­vo pri­sta­to­ma ir mi­ni pa­ro­da „Šauks­mas“ bei di­džiu­lės (1 m dy­džio) sap­nų gau­dyk­lės.

Sve­čiavosi ir Že­mai­čių kai­mo mu­zie­jaus di­rek­to­rė Dai­na Bumb­laus­kie­nė, ir Tel­šių, Var­nių at­vi­rų cent­rų dar­buo­to­jai su tarp­tau­ti­ne sa­va­no­re. Sup­ra­to­me, kad yra po­rei­kis kur­ti, bur­tis ir da­ly­tis sa­vo kū­ry­ba.

Ren­gi­nys bu­vo ne­mo­ka­mas, ta­čiau jei­gu jau­čia­te, kad no­ri­te, ga­li­te pa­rem­ti ku­rian­čiuo­sius. Kie­mo fes­ti­va­lio idė­ją pla­nuo­ja­me vys­ty­ti ir ki­tais me­tais. Kaip pa­sa­kė maest­ro Kęs­tu­tis Jab­lons­kis, „tik ne­pa­leis­ki­te, to Tel­šių žmo­nėms rei­kia“.
Iš vi­so į ren­gi­nį at­vy­ko apie 50 žmo­nių.
Juz­za.Ri­mei­ka­&Au­gus­te­ra

Telšių žinių redakcija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto