Kietųjų dalelių kiekis ore atitinka normas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Atvėsę, tačiau pakankamai sausi bei ramūs orai bei prasidėjęs patalpų šildymo sezonas turi įtakos į orą išmetamų teršalų kiekio padidėjimui. Ir nors šis padidėjimas – kasmetinė rudens, žiemos ir pavasario problema, o Mažeikių rajone leistinos kietųjų dalelių ore normos įprastai neviršijamos, specialistai prašo gyventojų sąmoningumo.

Didelės problemos nėra

Teisės aktais numatyta, kad kietųjų dalelių paros ribinė koncentracija neturi būti viršyta kaip 35 dienas per metus. Pagal Valstybinio oro monitoringo programą oro kokybės ir meteorologiniai parametrai Mažeikiuose yra stebimi vienoje automatizuotoje monitoringo stotelėje. Joje nuolat registruojami tokie parametrai, kaip kietosios dalelės, sieros dioksidas, azoto oksidai bei azoto monoksidai, ozonas, oro drėgmė ir temperatūra, slėgis, vėjo kryptis bei greitis.
„Užfiksuota, kad iki spalio 12 dienos leistina vidutinė paros kietųjų dalelių koncentracija ore mūsų rajone buvo viršyta 11 dienų. Mūsų rajone tų didelių viršijimų nėra. Didžiuosiuose miestuose, kur būna viršijamos 35 dienos, yra speciali kietųjų dalelių mažinimo programa, taikomos tokios priemonės, kaip, pavyzdžiui, gatvių plovimas“, – informavo Justina Ungeitė, Savivaldybės aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Kietųjų dalelių kiekis ore atitinka normas”

 1. Savas parašė:

  O mūsų valdžia ką neužuodžia kad vakarais mikrorajone ypac Naftininkų ir Gamyklos trikampyjė virsta dumai is kamynų, tiesiog nėra kuom kvėpuoti, ypac tai daroma vakarais kai žmonės iš darbų gryžta. Dieną matyt privačių namų savininkai bijo kūrent savo krosnis. Gal tegul kokius filtrus statosi kaip vakarų šalyse, nes ten baudos kosminės , todel stengiasi nesmardinti, o ne kaip pas mus.

 2. na na parašė:

  Santarvei atitinka normas, o LNK ir TV žinių informacija Mažeikiuose kietų dalelių koncentracija viršyja normas. Aš labiau linkęs tikėti ne vietine žiniasklaida. Prieš sklebdami, bet informaciją patikrinkite. Turint tokį monstrą, kaip orlen ir prasidėjus šildymo sezonui rertai kada ta koncentracija bus normos ribose…

 3. visai pasimečiau parašė:

  Čia rašo,kad kiekis atitinka normas,per žinias sakė,kad Mažeikiuose viršija normas,KAS MELUOJA????

 4. Pastabus parašė:

  Mazeikiuose taikoma kitokia programa, kadangi kietuju daleliu koncentracija ore virsijama maziau nei kituose Lietuvos miestuose, tai Mazeikiu valdzia sugalvojo sulyginti kietuju daleliu normas su didziaisiais miestais ir pradejo kiekvienoje sankryzoje lipdyti po 20 sviesoforu su papildomomis sekcijomis, kepti gulincius policininkus ir daryti isilginio parkavimo aiksteles, kad vairuotojai kuo ilgiau burzgintu variklius kad prisiparkuot. Linkiu kad kazkada susiprastu jie :)

 5. nu jo parašė:

  nuvaziuokite iki zagareles garazu, dumai ruksta is lauzyno pastato, pasprinksit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto