Kinijos rinka atsivėrė ir Mažeikių pieninei

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministerija gavo pranešimą iš Kinijos akreditavimo ir sertifikavimo administracijos apie tai, kad septyniolikai Lietuvos pieno perdirbimo įmonių suteikiama teisė eksportuoti pieno produktus į šią Azijos valstybę.
Šiame sąraše – ir mažeikiškiai pieno perdirbėjai.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė tai įvertino kaip  labai rimtą proveržį eksporto plėtrai.
„Pagaliau po ilgų ir sunkių derybų, po patikrinimų ir derinimų atsivėrė tokia didelė rinka mūsų pieno produktų gamintojams. Nuoširdžiai džiaugiuosi šiuo pasiekimu“, – sakė ministrė .
Tarp Kinijos tarnybos sąraše išvardintų įmonių yra ir mažeikiškiai gamintojai –  AB „Pieno žvaigždės“ filialas „Mažeikių pieninė“.
Kitos įmonės, kurios galės eksportuoti savo produkciją į Kiniją: UAB „HOCHDORF Baltic Milk“, UAB „Marijampolės pieno konservai“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Vilkyškių pieninė“, AB „Kelmės pieninė“, AB „Modest“, AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Rokiškio pienas“ filialas „Ukmergės pieninė“, UAB „Rokiškio pieno gamyba“, AB-F „Šilutės Rambynas“, ŽŪK „Pienas LT“, AB „Pieno žvaigždės“ filialas „Pasvalio sūrinė“, UAB „URIGA“, UAB „LITAMILK“ ir UAB „Lukšių pieninė“ Jurbarko skyrius.
Įmonės į Kiniją eksportuos kondensuotą pieną, sviestą, sūrius, pieno miltelius, baltymų koncentratus ir kitą pieno produkciją.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto