Kitą savaitę atšauksime vasaros laiką

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Spalio 25-osios naktį, naktį iš šeštadienio į sekmadienio, Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), bus atšauktas vasaros laikas.

Nuo 2003-iųjų mūsų šalyje vasaros laikas kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal.
Pernai vasaros laikas buvo atšauktas taip pat spalio 25-ąją.
Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį trečią valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda į priekį. Toks Vyriausybės nutarimas buvo priimtas atsižvelgus į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų.
Pasak Aplinkos ministerijos, daugelis ES šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Pirmoji ES direktyva dėl vasaros laiko susitarimų buvo priimta 1980-aisiais. Ji numatė bendrą vasaros laiko taikymo pradžios datą. Pabaigos datą – paskutinį spalio sekmadienį –  nustatė 1996-aisiais įsigaliojusi direktyva.
Pastarąjį laikotarpį vadovaujamasi 2001 metais priimtos direktyvos nuostatomis – vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį, o atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį.
Lietuvoje sezoninis laikas dar bus taikomas iki 2016-ųjų.

One Reply to “Kitą savaitę atšauksime vasaros laiką”

  1. Ingrida, Seda. parašė:

    Durnių laivas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto