Kitą savaitę bitininkai galės kreiptis paramos

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 15 d. bitininkai kviečiami kreiptis dėl paramos papildomam bičių maitinimui gauti. Paraiškos bei kartu teikiami dokumentai renkamos savivaldybių administracijose pagal gyvenamąją vietą.

Mūsų rajono gyventojai, laikantys bites ir turintys teisę į šią paramą, gali kreiptis į Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių.

Parama skirta daugiau nei šimtui bitininkų

Parama bičių laikytojams teikiama siekiant iš dalies atlyginti išlaidas, tiesiogiai susijusias su papildomu bičių maitinimu, kai įsigyjamas įprastinis ar ekologiškas cukrus arba invertuotojo cukraus sirupas.

Mūsų rajono savivaldybėje pernai paramos sulaukė 118 bitininkų – trimis daugiau nei 2021-aisiais.

Savivaldybės administracijosŽemės ūkio skyrius informuoja, kad parama už papildomą bičių maitinimą skiriama bičių laikytojams, kurie Ūkinių gyvūnų registre yra deklaravę savo laikomų bičių šeimų skaičių (ne daugiau kaip 150 bičių šeimų); yra įsiregistravę LR žemės ūkio ir kaimo verslo registre kaip valdos valdytojai arba partneriai; turi įprastinio, ekologiško cukraus, invertuotojo cukraus sirupo įsigijimo išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentus; turi sertifikavimo institucijos išduotą sertifikatą ir ekologiško cukraus kokybės įrodymo dokumentus (ekologinės gamybos ūkio savininkams).

Bičių laikytojai, turintys daugiau kaip 150 bičių šeimų, į šią paramą pretenduoti negali.

Kompensacija galima už ne daugiau kaip 10 kg įprastinio ar ekologiško cukraus arba ne daugiau kaip už 15 l invertuotojo cukraus sirupo, skirto vienos bičių šeimos papildomam maitinimui.

Paraiškos pristatomos pagal gyvenamąją vietą

Paraiškos bei kartu teikiami dokumentai renkamos šalies savivaldybių administracijose pagal gyvenamąją vietą.

Tinkamos finansuoti išlaidos turi būti patirtos einamaisiais metais iki paramos paraiškos pateikimo dienos (įskaitytinai).

Prašymas pateikiamas raštu atsakingam specialistui, tiesiogiai asmeniui ar jo atstovui atvykus į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių, Laisvės g. 39, Mažeikiai.

Paramos gavėjas apie priimtą sprendimą informuojamas prašyme nurodytu būdu: atvykęs į Žemės ūkio skyrių ar gaunamais iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos registruotais laiškais.
Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto