Kitąmet planuojama surinkti daugiau mokesčių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Finansų ministerija 2015-aisiais planuoja surinkti daugiau mokesčių – teigiama, kad tai leis padaryti ekonomikos augimas, atlyginimų didėjimas ir gerėjantis mokesčių surinkimas.

Planuojamas 6 proc. augimas

Prognozuojama, kad pajamos iš mokesčių kitąmet sudarys apie 6,343 mlrd. eurų, t. y. 6,0 proc. daugiau, nei planuojama 2014 metais.
Daugiausiai – beveik 2,981 mlrd. eurų – ketinama surinkti iš pridėtinės vertės mokesčio (PVM).
Ši prognozė parengta įvertinus galiosiančių šio mokesčio lengvatų, grąžintinos ir nesumokėtos PVM sumų pokyčių įtaką faktinėms pajamoms ir galutinio vartojimo išlaidų augimą, kuris kitąmet, tikėtina, sieks 6,1 proc.

Darbo užmokesčio fondas turėtų augti

1,394 mlrd. eurų pajamų į biudžetą planuojama gauti iš gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Jas apskaičiuojant remtasi metinio darbo užmokesčio fondo augimo 6,6 proc. prognozėmis 2015 m., taip pat atsižvelgta į mokestinių pasikeitimų įtaką pajamoms iš šio mokesčio.
Iš akcizų kitąmet ketinama surinkti 1,086 mlrd. eurų. Ši suma paskaičiuota atsižvelgus į numatomą akcizų tarifų didinimą rūkalams ir kai kuriems alkoholiniams gėrimams.
Pelno mokesčio planuojama surinkti beveik 522 mln. eurų.

3 Atsakymai į “Kitąmet planuojama surinkti daugiau mokesčių”

  1. mama parašė:

    Taip,gal pagaliau reiketu pazvelgti i zmogu,kad gautu 1000euru,ka gauna ES biednai gyvenantis liaudis,O ka gausim mes lietuviai—-300euru,baisu baisu kaip reiks isgyventi.Neliks lietuvos,nes visi jauni skrenda is jos,Ir gerai daro,juk reikia gelbetis,musu valdzia paskandino liaudi

  2. vardui parašė:

    Dirbk daugiau, lodoriau.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Pirma reikėtų pakelti žmonėms ES dydžio atlyginimus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto