Kitas kabinetas – kitoks atsakymas

Laižuvos atstovai gyvenvietės problemas dėl nuotekų tvarkymo išsakė Savivaldybės merui Antanui Teniui ir UAB „Mažeikių vandenų“ direktoriui Vytautui Mažeikiui. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laižuva nori civilizuotai tvarkyti nuotekas, tačiau tam neturi sąlygų. Gyventojų prašymas spręsti problemą pasiekė Savivaldybę, rajono politikus.
Susitikimas su vandens tiekėju ir rajono valdžia suteikė vilčių – gyventojai išgirdo, kad Laižuva eilėje yra pirma. Tačiau po kelių dienų iš Savivaldybės administracijos gautas atsakymas jas prigesino bei įžiebė aistrų. Atsakyme teigiama: prioritetas įsirengti vandens nuotekų tinklus sudaromas gyventojams prisidėjus finansiškai.

Gyventojai rinko parašus

Laižuvos gyventojus pradėti žygius dėl jiems aktualios problemos pastūmėjo aplinkosaugininkų grasinimai taikyti baudas už netinkamai tvarkomas nuotekas ir teršiamą gamtą. Laižuvoje nuotekynas įrengtas tik vienoje gatvėje ir tas pats, gyventojų teigimu, nuolat kemšasi.
„Dėl galimai netinkamai tvarkomų nuotekų kyla pavojus gamtai. Tuo labiau kad miestelio pašonėje yra tvenkinys ir teka Vadaksties upė“, – poreikį civilizuotai tvarkyti nuotekas pabrėžė prašymą pasirašę per šimtas laižuviškių. Prašymas buvo adresuotas Savivaldybės merui, Seimo nariui Kęstučiui Bartkevičiui, Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitetui, UAB „Mažeikių vandenys“.
Gyventojų teigimu, ypač sudėtinga yra vyresnio amžiaus žmonėms, nes jiems patiems sunku susirasti nuotekų išvežimo paslaugą teikiančią įmonę. Be to, tokios paslaugos yra labai brangios.
Laižuviškiai net sutinka iš anksto pasirašyti sutikimus, kad prie nuotekų tinklų jie tikrai prisijungs.

Į prašymą sureaguota

Laižuvos gyventojų prašymas nebuvo padėtas į stalčius. Seimo narys K. Bartkevičius situaciją aiškinosi nuvykęs į Laižuvą. Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komiteto pirmininkas Viktoras Bugnevičius, posėdyje aptariant gyventojų prašymą, pasiūlė įpareigoti Savivaldybės administraciją išanalizuoti situaciją ir balandžio mėnesį pateikti informaciją, kaip galima padėti Laižuvos gyventojams.
Savivaldybės meras Antanas Tenys sutiko laižuviškius priimti ir apie problemą išgirsti „iš pirmų lūpų“.
Į gyventojų priėmimą buvo pakviestas ir UAB „Mažeikių vandenys“ vadovas Vytautas Mažeikis.
Kartu su laižuviškiais į susitikimą su meru atvyko ir Laižuvos seniūnas Algimantas Auškalnis.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto