Klaidos apskaitoje – postūmis permainoms?

Kontrolieriai pastebi, kad kompiuterizuota apskaita nepadeda išvengti klaidų, jeigu skaičiai suvedami ne į tas eilutes. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Po kontrolierių patikrinimo Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus buhalteriams prireikė… paramos. Jie buvo pervesti į Buhalterinės apskaitos skyrių, o jų darbui kuruoti įdiegtas pavaduotojo etatas.
Buvę Socialinės paramos skyriaus buhalteriai išsaugojo savo darbo vietas, pareigomis pažeminta tik  vyriausioji buhalterė Danutė Bukontienė.

Nustatyta pažeidimų

Savivaldybės tarybos Kontrolės ir audito tarnyba atliko Mažeikių rajono savivaldybės 2013 metų biudžeto vykdymo, konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinių, valstybės bei savivaldybės lėšų, turto valdymo, naudojimo ir disponavimo auditą. Daugiausia apskaitos pažeidimų nustatyta Socialinės paramos skyriuje.
Rajono politikams komitetuose audito ataskaitą pristačiusi kontrolieriaus pavaduotoja Vida Mileškienė informavo, kad buvo atlikta visų skyriaus disponuojamų lėšų detali analizė.
„Gruodžio mėnesį du kartus priskaityta po 661 tūkstantį litų socialinių pašalpų sąnaudų. Dėl to šia suma buvo padidintas įsipareigojimų likutis, kuris neteisingai nurodytas Finansinės būklės ataskaitoje. Didžioji knyga yra neinformatyvi ir jos duomenys neatitinka finansinėse ataskaitose pateiktiems duomenims, vienas apskaitos registras nesutinka su kitais. Dėl neatitikimų iškraipytos finansinės būklės ir  veiklos rezultatų ataskaitos. Socialinės paramos skyriuje buhalterinė apskaita vedama nekorektiškai“, – reziumavo kontrolieriaus pavaduotoja audito išvadas.

Priežastys – dideli pinigų srautai

Kas kaltas dėl tokių dalykų? „Nauja apskaita, gal nesuprato?“ – nieko konkretaus į klausimą negalėjo atsakyti kontrolierė.

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Klaidos apskaitoje – postūmis permainoms?”

 1. janė parašė:

  na, ir kas toliau, viskas gerai, ar ne?

 2. valys parašė:

  kažkokia nesamonė, pilna klaidų, vedėja nekompetetinga, Bukontienė kur dirbo ten bardakas ir ,,, niekam nieko, jokių nuobaudų, kaltų nėra, žinokit visi, praktika suformuota, taip galima dirbti, Didžiosios knygos, buhalterinių dokumentų netvarkyti.

 3. agne atsako parašė:

  bendruomeniu pirmininkams pagalbininku nereikia jie patys aukstuosius mokslus baigia jiems padeda seniunaiciai ,kulturos renginiu organizatoriai ir apylinkiu seniukai paruosia kaimo zmonems grazius renginius ir parodas, o mazo kaimelio bibliotekininkas sedi turintis vos keleto skaitytoju

 4. To agnei parašė:

  mokyku nebera kaime, bibliotekas uzdarykim, tai kas liks kaimui, o bendruomenes pirmininkai su normaliais bibliotekininkais gali rast bendra kalba, ir tikiu, kad bibliotekininkai gali but pirmininku pagalbininkais, juk komandoj dirbant ir rezultatas kitoks, be to, pirmininkai dirba iš idėjos, neatlygintinai, tad pagalbininkai reikalingi

 5. agne parašė:

  aciu savivaldybes tarybos komiteto kontroliai,kad daugiau patikrintu viesasas istaigas priklausancias mazeikiu savivaldybei pvz, mazeikiu viesaja biblioteka, kaip naudojami finansai.,o ypac mazu kaimeliu bibliotekas kurios turi mazai skaitoju, renginiu niekas neberuosia tam atlieka bendruomenes pirmininkai ir seniunaiciai,mokyklu nebera,vaikai knygas pasiima is mokyklu biblioteku. o ka veikia kaimelio bibliotekininke ogi saugo patalpas.gauna atliginima ir viena du skaitytojus per diena aptarnauja ir viskas,sildyma apmoka v. biblioteka.

 6. gyventoja parašė:

  dar labai reikėtų atkreipti dėmesį į priėmimo kabinetą,kokios ten darbuotojos sėdi,kokia kultūra,koks elgesys,koks bendravimas su klientais. Jų ten pasiklausius ir pažvelgus,atrodo,kad ten ateinatys žmonės būti visi asocialūs,degradai,girtuokliai ir kažkas panašaus, yra akivaizdus pasišaipymas,rodoma kažkokia pagieža.Juk į paramos skyrių kreipasi ir normalūs žmonės dėl įvairių problemų ,kartais reikia tik kažkokios informacijos.
  Tad reiktų ten dirbačioms merginoms išmokti kultūros ir saugoti savo darbo vietą.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  santarves skaitytoja

 8. GĖDA parašė:

  Jeigu kalbame apie socialines išmokas,reikėtu paanalizuoti,kam jos mokamos.Spaudoje rašė ir per roventą kalbėjo apie nusikaltimus Mažeikiuose,Įsilaužimai į sodo namelius,vagystės,smurtas.Aplinkiniai gyventojai tai puikiai žino-gauna pašalpas,prasideda orgijos,samagonas liejasi laisvai,prekyba kaipmat padidėja,baigiasi pašalpų pinigai,prasideda vagystės,naktines paieškos ką pavogti.,ką apiplėšti.Jie netgi pasijuokia iš dirbančio kaimyno.Kam ieškoti darbo,jeigu pinigus moka nieko neveikiant.Vagių nelabai kas gaudo,reikėtu pasidomėti,kas besaiko geria samanę,kas ją prekiauja,kas kuom užsiima?

 9. gera zinia parašė:

  O kiek per tokias“zinoves“ zmoniu kencia,ten nuejus-geruoju neiseisi-iseni kaip is kaliu ringo.Tai ne taip apskaiciavusios,tai ne ten po to ikisusios.Ramesnis zmogus vis kvailinamas-stumdomas,klausosi ju pasenusios litanijos(kurios pacios greiciausia nesupranta,ka tauzyja) ir laukia menesiu menesiais jam trupinamu grasiu.Labai gerai,kad ir ju ismandrejusia ir prikerpejusia irstva padulkino-galetu stipriau ir dazniau-cia truputi joms per svelniai,bet man vistieki labai gera zinia-DZIAUGIUOS

 10. papildymas parašė:

  o tikrai gabios ir talentingos buhalterės – apskaitininkės priverstos uždarbiauti pas kokį viarslinyką,padėti jam nuslėpinėti mokesčius,kad tos nekompetetingos kontorų žiurkės net neužuostų.Ironija.

 11. bananrespublic parašė:

  Kas sėdi tose valstybinėse kontorose? Nuo brežnevo laikų užsilikusios ir šaknis į kėdes suleidusios senos tarkos,kurioms pc ir apskaitų programos-kosmosas.Jos savo pribezdėtas kėdes užleidžia pagal pažintis,arba blondinėms anūkėms,kurios su pc moka tik gyventi “facebook“,ar prekintis internetinėse parduotuvėse.Todėl ir gaunasi tokie rezultatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto