Klaipėdos „Žuvėdra“ devintą kartą tapo Europos čempione

Klaipėdos "Žuvėdra" devintą kartą tapo Europos čempione. Irmanto Sidarevičiaus (ELTA) nuotr.

Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra“ šeštadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiame Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionate iškovojo aukso medalius.


Namuose šokti sunkiau

Skaistės ir Romualdo Idzelevičių vadovaujamas ansamblis, kuris pirmą kartą Lietuvoje atliko programą „Rio“, Senojo žemyno pirmenybių nugalėtoju tapo devintąjį kartą. Klaipėdiečiai Europos čempionato auksą taip pat iškovojo 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2009 ir 2012 metais. 1995, 1996, 1997, 2000, 2002, 2008 ir 2010 metais „Žuvėdra“ Europos čempionate buvo antra, o 1998 ir 2007 metais – trečia.
„Šokti namuose sunkiau. Susirenka artimieji, draugai ir visi laukia bei nori šito laimėjimo. Prisideda daugiau atsakomybės, tačiau šokėjai labai stengėsi. Vyrai net pasidavė ir leido padaryti vienodas šukuosenas, – kalbėjo ansamblio vadovė S. Idzelevičienė. – Sugrįžę po varžybų, visada einame į pirtelę ir atšvenčiame, o paskui šokėjų laukia sesija – egzaminai ir įskaitos“.


Antrajai komandai nepasisekė

Mūsų šalies šokėjams pirmąją vietą skyrė teisėjai iš Vengrijos, Lietuvos ir Slovakijos, antrąją – iš Austrijos, Vokietijos ir Rusijos, o arbitras iš Olandijos „Žuvėdrai“ skyrė trečiąją poziciją.
Antrąją vietą užėmė Tiumenės (Rusija) ansamblis „Vera“, o trečiąją – Brėmeno „Gruen-Gold-Club“ (Vokietija) kolektyvas.
„Žuvėdros“ antroji komanda su programa „Viva Espana“ neįveikė pusfinalio barjero ir į finalą nepateko.
Čempionate dalyvavo 16 kolektyvų iš Anglijos, Austrijos, Lenkijos, Olandijos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos ir Lietuvos. Kiekvienas ansamblis turėjo pademonstruoti programą, kurioje susipina penki Lotynų Amerikos šokiai: samba, ča ča ča, rumba, pasadoblis ir džaivas.


Triumfavo taip pat lietuviai

Kartu su Europos ansamblių čempionatu vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) profesionalų lygos klasikinių šokių pasaulio šou taurės varžybose triumfavo praėjusių metų profesionalų lygos Europos klasikinių šokių čempionato bronzos medalių laimėtojai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė.
Antrąją vietą užėmė italai Nikola (Nicola) ir Asunta (Assunta) Kjanezės (Chianese), o trečiąją – rusai Vladimiras Stepočkinas ir Anastasija Teniakova.


Tarp teisėjų ir Lietuvos atstovai

Šeštadienio varžyboms teisėjavo du Lietuvos atstovai. Europos ansamblių čempionato dalyvių pasirodymus vertino Kęstutis Bernatavičius, o profesionalų pasaulio taurės varžybose dirbo Liudmila Bankauskienė.
Finalo rezultatai (teisėjų skirtos vietos).
1. Klaipėdos „Žuvėdra-1“ (Lietuva) – 2 2 1 1 3 2 1
2. Tiumenės „Vera“ (Rusija) – 4 4 3 2 1 1 2
3. Brėmeno „Gruen-Gold-Club“ (Vokietija) – 1 1 2 4 2 3 5
4. „TSZ Aachen-TSC Duesseldorf Rot-Weiss“ (Vokietija) – 3 3 4 3 4 4 3
5. „Perchtoldsdorf HSV Zwolfaxing“ (Austrija) – 5 5 5 5 6 5 4
6. Vienos „TSC Schwarz-Gold Wie“ (Austrija) – 6 6 6 6 5 6 6.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto