Klasterio mažeikiškiams dar teks palaukti

Medienos perdirbėjai įžvelgia nemažai trūkumų dėl žaliavos tiekimo iš valstybinių miškų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rajono politikų patvirtintame dokumente numatyta iki 2019 metų Mažeikiuose įsteigti pramonės parką. Tačiau pradėjus ieškoti pramonei vystyti tinkamos teritorijos, paaiškėjo, kad rajone beveik nebelikę laisvos valstybinės žemės.
Tolsta ne tik pramonės parko, bet ir klasterio įkūrimo idėja. Nors ketinimų protokolas dėl pastarojo steigimo pasirašytas beveik prieš trejus metus, tačiau bent jau artimiausiais metais Mažeikiai jo nesulauks.

Numatyta konkreti data

Pavasarį, kovo mėnesį, rajono politikai pritarė mero patarėjo Virgilijaus Radvilo parengtam naujų  investicijų pritraukimo ir verslo skatinimo priemonių planui, kuriame numatytas verslo ir naujų darbo vietų kūrimo rajone skatinimas, mokesčių lengvatos, infrastruktūrą gerinančių ir tikslinių pramonės plėtros teritorijų patrauklumą skatinančių projektų įgyvendinimas, naujų Europos Sąjungos lėšų pritraukimas į pramonės vystymo teritorijas, darbo jėgos resursų pritraukimas ir specialistų ruošimas Mažeikiuose, kt.
Tarybos narių siūlymu, šiame dokumente atsirado nauja formuluotė: parinkti pramonei vystyti tinkamą teritoriją, parengti reikiamus teisės aktus ir iki 2019 metų įsteigti pramonės parką Mažeikiuose.

Sudaryta darbo grupė

Kaip sekasi įgyvendinti šitą idėją ir įpareigojimą, mero patarėjas verslui ir investicijoms V. Radvilas išsakė Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje.
Mero patarėjas buvo atviras: viskas juda ne taip sparčiai, didžiausia problema – teritorijos parinkimas parkui steigti, nes tam reikalingų laisvų žemės sklypų rajone nėra.
V. Radvilas savo potvarkiu yra sudaręs aštuonių žmonių darbo grupę, kuri rinkosi ne kartą, aptarė realias galimybes, tačiau optimizmo nepadaugėję.
„Vienintelis laisvas 9,3 hektaro ploto valstybinės žemės sklypas yra prie naftos perdirbimo gamyklos. Ten labai gera infrastruktūra, privažiuojamasis kelias, pakankamai lygi teritorija, šalia – kitos komunikacijos, tačiau šių metų vasario mėnesį Nacionalinė žemės tarnyba šį plotą išnuomojo“, – situaciją komentavo mero patarėjas.

Nutraukti sutartį nėra lengva

V. Radvilas samprotavo: galbūt reikėtų peržiūrėti, kokia apskritai situacija rajone dėl žemės naudojimo, esą gali būti, jog yra nenaudojamų pagal paskirtį sklypų. Kitas variantas – išpirkti iš privatininkų reikiamą žemės plotą.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Klasterio mažeikiškiams dar teks palaukti”

 1. Laima parašė:

  Norėtųsi paklausti, tai ką ta sudaryta darbo grupė nuveikė, jei net nesugebėjo informuoti Nacionalinės žemės tarnybos, kad šią žemę reikia rezervuoti. Šuniui ant uodegos tokio masto projektas vien dėl biurokratų kaltės. Kaip visada, atsakomybės neprisiims niekas.

 2. Taburečių skaldymo cechas parašė:

  Bent jau tokį galėtų pastatyti :)

 3. zemaitis :) parašė:

  A I VEL RINKIMAI ARTEJA … NU NORS KAYKA NAUJO GALETU SUGALVOT , IR VEL SENOS DAINOS SKAMBA VEL NAUJAI

 4. Jo parašė:

  RYŠKIAI ARTĖJA RINKIMAI

 5. Andrius parašė:

  Socdemonai kalti

 6. Krakenas parašė:

  ir būtinai reikia visur iškloti trinkeles, o kai jau nebebus nei europiniu pinigu nei kam jomis vaikščioti, “Pastatysim klasteri“

 7. Lo parašė:

  Bent jau kažkas pradėjo judėti ir mąstyti, po 27 metų, kad reikalingos gamyklos ir pramonė.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Vel prasides pazadai pries rinkimus….

 9. E.V. parašė:

  Tai aišku, kad teks palaukti. Iš pradžių reikia atstatyti išardytą geležinkelį, po to pastatyti viaduką per jį, po to sporto areną ir tik tada jau ateis laikas klasteriui. O po klasterio Šerkšnėnuose statysim kosmodromą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto