Klasteris Mažeikių gali nebepasiekti

Asociacijos direktorius Raimundas Beinortas ir meras Antanas Tenys ketinimų protokolą pasirašė praėjusiųjų metų gruodžio mėnesį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusiųjų metų pabaigoje Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacija „Lietuvos mediena“ bei  rajono Savivaldybė pasirašė ketinimų protokolą dėl 250 milijonų vertės medienos ir baldų gamybos klasterio kūrimo. Tačiau dėl nepalankių medienos perdirbėjams teisės aktų ir dėl to, kad Vyriausybė neskuba imtis miškų reformos, investicijos gali iškeliauti… į Baltarusiją.

Galimi investuotojai dairosi kitur

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad praėjusią savaitę medienos klasterio iniciatoriai buvo susitikę su Baltarusijos resursų biržos atstovais ir aptarė klasterio steigimo galimybes šioje šalyje. Pranešama, kad artimiausiu metu įvyks klasterio iniciatyvinės grupės susitikimas su Baltarusijos vicepremjeru. Planuojama susitikti ir su Lenkijos, kuri taip pat pretenduoja pritraukti lietuviškas investicijas, institucijų atstovais.
Miškų įstatymo pataisas teikęs mažeikiškis Seimo narys Kęstutis Bartkevičius teigė, kad paleisti tokias investicijas iš Lietuvos būtų nedovanotina. Vis dėlto parlamentaras klasterio iniciatorių  žingsnius linkęs vertinti kaip signalą Vyriausybei, ministerijoms imtis miškų ūkio reformos bei kuo greičiau spręsti apvaliosios medienos pardavimo iš valstybės miškų problemas.

Susitiks Vyriausybėje

Rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys „Santarvei“ prisipažino neprarandąs vilčių dėl klasterio Mažeikiuose.
„Esu optimistas. Ir darysiu viską, kad tas klasteris nepabėgtų iš Mažeikių“, – žadėjo meras.
Savivaldos vadovas informavo, kad pirmadienį jo iniciatyva pas Premjerą vyks susitikimas su  visais suinteresuotais asmenimis. Jame dalyvaus klasterio iniciatoriai, generalinis urėdas, aplinkos ministerijos, kitų institucijų atstovai.
Toks susitikimas turėjęs įvykti prieš porą savaičių, tačiau  ji tekę nukelti, nes jame negalėjęs dalyvauti Vakarų medienos grupės valdybos pirmininkas Sigitas Paulauskas.
„Mūsų įtaka labai mažytė, tačiau kiek ir  kur vyko kokie svarstymai, susiję su klasteriu, – visur dalyvavau. Tiek Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje, tiek Seimo frakcijos pasitarime prieš  balsavimą dėl Miško įstatymo pakeitimų, tiek kituose susirinkimuose. Mažeikiškiams rūpimu klausimu teko kalbėti ir su daugeliu Seimo narių“, – teigė meras.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Klasteris Mažeikių gali nebepasiekti”

 1. Nereikia jokio klasterio parašė:

  Eilinis ateis vergvaldys, kuris nesiskaitys su savo darbuotojais vergais – negrais ir mokes minimuma. Nereikia jo isviso, dar ters ir taip viena is labiausiai uztersiausiu Lietuvos rajonu. O valdininkai praplaus pinigus, kaip visada ir girsis, kaip gerai padare.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Kažkas žada aukoti savo Gyvybę? Nesąmonė! Tų sukčių vis daugės ir daugės Savivaldybėse,Seniunijose. Jie gyvens ir vogs,o tamstos nebebus.. Neverta! Mums reikalingi sąžiningi,bet nekorumpuoti žmonės! Gyvenk.

 3. Adolfina Joškienė parašė:

  Parduodu nebrangiai pernykštes bulbes. Yra kokie trys keturi maišiukai, jos yra palaidos rusyje, pasiimti ir išsivežti reiks patiems. Kaina derybū objektas. Mainymų nesiūlyti, dominaa tik aurai. Taip pat yra dar uogurku trilitriukai, tik po viena aura. Neskambinti, telefono neturiu, ateikite į namus.

 4. na parašė:

  žmonės patys kalti,kada neberinks SENIENOS ,tai tik tada gal pradės kas nors keistis,o dabar niekas nesikeis,dabar pasidomėkit kiek pinigų išplaus rekonstruodami gatvę nuo Putino parduotuvės iki Ventos g-ės sankryžos, bjauru žiūrėti į tą šviesoforą.kai nuo geležinkelio pusės atvažiuoja per dieną gal 10 automobilių ir toks šviesoforas su stulpais vidury gatvės, štai matom kaip PLAUNAMI PINIGAI

 5. baigėsi rinkimai parašė:

  baigėsi rinkimai – baigėsi pasakos. Ką renkam, tą ir turim, o turim didžiulę suraitytą špygą.3ZKZ

 6. vija parašė:

  Cha cha cha…Giedraitis…ką jis gero padarė? žadėjo geležinkelį perkelti, kai nepavyko- spruko į krūmus….Negalvojau, jog gali kam būti nostalgija dėl Giedraičio

 7. opappa parašė:

  Baltarusijoje pigesne mediena ir darbo jega, cia ir visa esme. Gi tie investuotojai nedurni

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Liūdna padėtis mažeikiečiams. Greit miestas virrs panašus į Akmenę.Mažeikių. Miesto valdžiai dzin! Svarbu jie sotūs . Pasiilgstu buvusio Mažeikių Vadovo St.Giedraičio.,kuriam tikrai rūpėjo sutvarkyti gražiai miestą,bet ir mažeikiečių gerovė. Jis tikra dėl i Klesteio kovotų,nes tai mažeikiečiams būtų naudinga,bet ne ši dabartinė valdžia į kurią sulindo visi lenktais pirštais į save.. Gėda!į

 9. na parašė:

  darbo kodeksą tai skuba pakest, neva dėl „investuototų“, o pagerint įstatymų dėl miškų dėl tų pačių investuototų negali?

 10. Komentatorius parašė:

  Jei klasteriaus nebus, paaukosiu savo givibe dl Lietuvos.

 11. Antuons-2 parašė:

  Antuons savo komentare pasakė šventą teisybę,kiek žmonės kovojo su dujų aferistais,kiek dar reikės kovoti su atliekų tvarkytojais,daugiabučių prižiūrėtojais,kainos auga kaip ant mielių,kaip jie nebijo-kažkada turėtu lazda trenkti kitu galu.Gobšumas ir pinigai dar neviskas,gyvenime yra ir kitų vertybių-susimastykite,ponai.

 12. valius parašė:

  Sporto centras nepradetas, klasteriui – atia, valdzioj trecias brolis. Su Jononem , gerbiamoji publika!

 13. antuons parašė:

  Kodėl Mažeikių Savivaldybė taip nesistengia mažeikiečių labui?! Tiesiog laisva ranka viską atiduoda ir griauna.. Kodėl kitoms šalims visko reik ir dėl to kovoja,o m ūsų ponai ne? Tik kaip iš gyventojų daugiau išpplėšti pinigų ir juos skurdinti. Gėda! Vadinasi ,ne tie sėdi savivaldybėje,kurie turėtų.Kodėl dėl daugiabučių renovacijų jums patiko planas? Nes yra patiems naudinga?

 14. Ona parašė:

  Na nesedekite rankas sudeje !!! Tokia proga gali nebepasitaikyti! Mazeikiams verkiant reikia darbo vietu!ir siaip Mazeikiai darosi kazkokie apsnude. Reikia najos jegos,naujos energijos ir pasikeitimu !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto