Klebonas apkaltintas neapykanta moterims

Giedros Akavickienės nuotrauka

Praėjusį antradienį po Telšiuose įvykusios avarijos Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas, kanauninkas Zenonas Degutis parodė neįtikėtiną nepagarbą žurnalistei – ją išplūdo, draudė fotografuoti viešoje vietoje, –  paskelbė šalies spauda.

Avariją patyrė brolis

Telšiškius žurnalistus nustebino klebono Z. Degučio elgesys po jo brolio patirtos avarijos.
Praėjusią savaitę Telšiuose Priekulės parapijos klebonas kunigas Česlovas Degutis,  vairuodamas apynaujį automobilį „Toyota“, rėžėsi į „Renault“. Nors nuo smūgio kunigo vairuojama „Toyota“ apsivertė, per avariją niekas nesusižeidė.
Netrukus į įvykio vietą atvyko kunigas Z. Degutis bei keli žurnalistai, tarp jų buvo ir Telšių laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ žurnalistė Giedra Akavickienė.
Teigiama, kad kunigas iš Mažeikių užsipuolė žurnalistę,  kaltino pelnymusi iš nelaimės, išvadino ją vampyre ir „debiliška moterimi“.

Priežasčių nesupranta

„Kalvotosios Žemaitijos“ žurnalistė Giedra Akavickienė, savo stulbinamą susidūrimą su Dievo tarnu aprašiusi Telšių ir šalies žiniasklaidoje, „Santarvei“ sakė išties nesuprantanti, kodėl Z. Degutis taip susierzino.
„Jis net nebuvo avarijos dalyvis, jis nevairavo, nebuvo keleivis ar sužalotasis“, – pasakojo žurnalistė. Ji sakė suprantanti žmonių susierzinimą, kai juos ištinka nelaimė, tačiau negali paaiškinti, kodėl ją puolė kunigas, kuris į įvykio vietą atvyko kiek vėliau, o ir jo brolis liko gyvas, sveikas.
Žurnalistė pasakojo, kad jai atvykus avarijos vietoje jau darbavosi kiti kolegos, tačiau į juos Z. Degutis nekreipė dėmesio, susierzinimą dėl neaiškių priežasčių sukėlė tik ji.
„Gal žmogui kas su sveikata buvo negerai, nes skaičiau, kad jis gerbiamas žmogus“, – svarstė G. Akavickienė, be kita ko pridūrusi, kad jos darbo praktikoje tai pirmas toks susidūrimas su nederamu kunigo elgesiu.
Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas, kanauninkas Zenonas Degutis šio įvykio aplinkybes „Santarvei“ komentuoti atsisakė, motyvuodamas tuo, kad minėto straipsnio neskaitė.

20 Atsakymų į “Klebonas apkaltintas neapykanta moterims”

 1. Emilija parašė:

  Tokie tie kunigai yra cia nieko nepakeisi… Ir jam dar negeda rodytis baznycioje???/!!!!! Vaiksto kaip nieko nepadares ir viskas

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar kun.Z.Degučio vairuojamas prabangus automobilis neįrodo,kokia turtinga parapija,su ja paprasta aplankyti namus,moterį Palangoje ir… vaikus

 3. skaitytoja parašė:

  Perskaiciau straipsni lietuvos ryte ir straipsnio santrauka Santarveje. Mano, nuomone, ta zurnaliste tiesiog arogantiska, neismintinga moteris ir tikra grobuone. Sako jog nesupranta, kodel kunigas susierzino. Tai gal ji sirdies neturi, o gal yra bejausme. Jeigu jai pranestu, kad jos artimas zmogus pakliuvo i avarija, bet nenukentejo, argi ji nesijaudintu??? O kad zurnalistai, buna nekorektiski, labai gaila, bet tai faktas.

 4. Dovilė parašė:

  Po tokių įvykių, manau, Z. Degutis turėtų dingti iš Mažeikių. Jau perdaug jis susipurvino ir net sunku sveiku protu suprasti, kad Dievo tarnas taip šlykščiai gali elgtis.

 5. tarp mūsų, moterytės, parašė:

  Moterys, nelieskit vyrų, nesvarbu kas jie bebūtų, ar kunigai, ar eiliniai, juk jie patys geriausi vairuotojai, pasaulio valdovai! Argi Lietuvoje jūs daug sutikote padorių, mandagių, gerbiančių moterį, vyrų? Paskaitykit ,,Lietuvos ryte” komentarus po straipsniu ,Dvasininkas iš Mažeikių trykšta neapykanta moterims „, kaip vyrai elgtųsi panašioje situacijoje, taip kad ,,trenktų…..“ , nes kitaip nesugebėtų suvaldyti savo pykčio, susierzinimo, o kunigas ( vyras su sutana) , ačiū Dievui, dar tik žodžiais išreiškė savo susierzinimą . Aš pati buvau išvadinta ,,k…va“ ir kitokiais keiksmažodžiais – už pajuokavimą ,,kaip čia vyrai taip jums nesiseka..“ , kai kieme keli vyrai reguliavo, niekaip negalinčiam pataikyti įvažiuoti į vietą jų draugui Neerzinkim vyrų stresinėj situacijoj ir viskas bus gerai, nes jie ,,stiprioji lytis”, o mes, deja, tik ,,silpnoji lytis”.

 6. vija parašė:

  Senai žinojau, kad nemandagesnio, arogantiškesnio kunigo vargu ar berastum…..išlepintas Mažeikių valdžios…susidųriau kai vedžiau vaiką pirmos komunijos paruošimui…neapsikentusi nemandagaus kunigo tono vaiką pervedžiau I senamiesčio bažnyčią. Visas apeigas atlieku tik ten, nors pati gyvenu šalia mikrorajono bažnyčios. Daugiau ten mano kojos nebus…ir tol, kol ten bus Degutis

 7. GORILA parašė:

  nesuprantu kodel tas pagalbinis su geltona bliuska ta masina spardo

 8. Algimantas parašė:

  Vos ne asmeniškai pažįstu Z.Degutį ir galiu garantuoti, kad tai mandagus ir ramus žmogus. Ta Telšių žurnalistė pati paprasčiausiai pasidarė reklamą. Tikrai jei kunigas ir pyktelėjo, tai nebuvo taip kaip pateikia jinai.

 9. davatka parašė:

  nuostabus kunigas degutis,saunuolis, niekada nieko neizeis

 10. andre77 parašė:

  sutinku su su skirmante ,tokiu zmoniu kaip VYTAUTELIS,atsidavusiu savo darbui tikrai reta,PAGARBA JAM

 11. tiesa parašė:

  kun. Vytauteliui niekas neprilygs,juo galim didziuotis.

 12. Skirmantė parašė:

  Mieli komentatoriai. Kai kritikuosite kunigus, venkite žodžio „visi“. Geriau rašykit „kai kurie“. Gerų kunigų tikrai yra. Jų nereikia net toli ieškoti. Yra čia pat, Mažeikiuose. Pavyzdžiui Vytautėlis iš senamiesčio bažnyčios.

 13. Dabar parašė:

  belieka išsiaiškinti, ar kunigui prisipažinti, ar myli jis moteris ar ne, ar turi jis vaikų ir žmoną Klaipėdoje, ar tos įmonės kurios statė bažnyčią, statė ir namą Klaipėdoje kunigo moteriai ir jų vaikams, ar tiesa, kad jis turi pravardę „Padrė“,kaip ir banditai, kad turi pravardes, kaip ten su tom bažnyčios žemėm buvo, koks jo vaidmuo spekuliaciniame nekilnojamojo turto biznyje, tai tik keli retoriniai klausimai kunigui… Tikiu kad ir rajono politikai nebus abejingi kunigo personai, kaip ne kaip miesto garbės pilietis…

 14. ROMAS parašė:

  o kam lenda prie kunigo,ir dar pliotku rinkti …per graziai dar pavadino…..:))

 15. Komentatorius parašė:

  Gi galima suprasti, žmogus dirba pavojingą darbą, jei nori moters, turi slapstytis ir žiūrėti, kad niekas nesužinotų, žmonėms pasakoti pasakas ir apsimesti, kad tuo tiki, o čia jei dar kokia ale žurnalistė su gilesne iškirpte pasipainiojo po kojomis, tai dar gražiai ją pavadino. Religija tapo verslu, tai ko jūs čia piktinatės. Jei klientai nervintų kokią padavalką, ana irgi juos visaip išvadintų.

 16. vyru grupe parašė:

  moteru grupe… dvi plius viena isivaizduojama – visai ne grupe. Kunigas jis ar ne – nesvarbu – nesuteikia pagrindo jokios moters vadinti „debiliska moterimi“.
  Del pavadinimo – primena delfi.lt pompastikas, nes neatspindi straipsnio turinio – kalbeta ne apie moteris, o apie viena, butent fotografavusia zurnaliste.

 17. ???? parašė:

  Kodėl apkaltintas? Tai nieko tokio nederamo nebuvo, kunigas švarus – tik žurnalistė jį apkaltino?

 18. tai neaiškiai grupei parašė:

  Straipsnio pavadinimas kaip tik švelnus ir prisitaikėliškas, va jei klebonėlis pasipiktins, galės sakyti – ne mes taip rašėm, o telšiškiai ir respublikinė žiniasklaida… :)

 19. Reda parašė:

  Žinant Telšių žurnalistus, tai nieko naujo. Jie sugeba apšmeišti nekaltus žmones. Už tai valgo duoną su sviestu.

 20. Moteru grupe parašė:

  Koks netikes straipsnio pavadinimas!? Kai kuriems zurnalistam truksta mandagumo ir pagarbos, kaip siuo atveju? Zmogui atsitiko nelaime,o jie dar sugeba Kunigeli apsmeizti . Stiprybes Jums Kunigeli. Mes Jus gerbiam ir mylim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto