Kliūtis vakcinacijai – žmonių neapsisprendimas

Mažeikių rajone skiepijimas nuo COVID-19 šiek tiek atsilieka nuo šalies vidurkio. Nuotr. iš mazeikiai.lt tinklalapio

Statistikos duomenimis, nuo COVID-19 jau paskiepyta beveik 4 tūkst. į prioritetines grupes patenkančių mūsų rajono gyventojų.
Mažeikių rajono savivaldybė pagal nedidelį sergamumo rodiklį išsiskiria iš kitų – pastaruoju metu esame mažiausiai viruso paveiktų šalies savivaldybių trejetuke. Tačiau vakcinacijos rodiklis šiek tiek prastesnis nei šalies vidurkis – atsiliekame visu procentu.
Šį procesą koordinuojanti Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė teigė, kad skiepijimas vyksta pakankamai sklandžiai, o rezultatai priklauso nuo gaunamos vakcinos kiekio. Jos teigimu, kur kas didesnė problema – dalies gyventojų netinkamas požiūris į skiepijimąsi ir testavimą.

Savivaldybės gydytoja paaiškino, kad nuo COVID-19 infekcijos gyventojai skiepijami vadovaujantis prioritetais – tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro praėjusių metų gruodį.
D. Jurkūnienė patikino: kaip ir numatyta ministro įsakyme, pirmą šių metų ketvirtį paskiepyti medikai ir savanoriai, dirbantys su sergančiaisiais COVID-19 liga, didžiausios rizikos pacientai, mobiliojo punkto ir karščiavimo klinikos, slaugos, palaikomojo gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai, medicinos įstaigų, vaistinių darbuotojai, odontologai, socialiniai darbuotojai ir kt.
Regioninės Mažeikių ligoninės darbuotojų ir ligonių vakcinaciją organizavo Respublikinė Šiaulių ligoninė – šis skiepijimas jau baigtas.
Šiuo metu skiepijami senjorai – 80 metų ir vyresni bei 75–79 metų amžiaus grupės rajono gyventojai. Kai kurios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos jau skiepija senjorus, kurie priklauso ir kitoms, jaunesnio amžiaus grupėms.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Kliūtis vakcinacijai – žmonių neapsisprendimas”

 1. žinot parašė:

  Vakcinuosiuos tik tada, kai bus galima pasirinkti konkrečią vakciną- man sveikata svarbiau, nei valdžiažmogių politikavimas!

 2. Kaip čia gaunas? parašė:

  Kaip matau, čia jau skepija 66, 70 metų žmones? O taip negalima, nes skiepija tik kam gerokai virš 70 ir senesnius. Reiktų pasidomėti, kodėl nusižengiama…čia jau kriminalu pakvipo…keista. Nes žmonės 70 mečiai po sunkių ligų, esantys rizikos grupėje, net skambučių nesulaukė. O žinom, kad Lietuvoje skiepija dabar ne ligotus, nes taip skiepytų jaunus sunkius ligonius, o kam gerokai virš 70 ir kitus senesnius…keista…Vadinasi nusižengiama taisyklėms…

 3. Netiesa parašė:

  Aš ne prieš skiepus. Deja nepriklausau nei vienai prioritetinei grupei. O žmonės ne šiaip sau abejoja. Daug klaustukų kyla šioje situacijoje. Žvelkite plačiau, ne tik į vakcinos suleidimą į petį…

  1. to netiesa parašė:

   Tai gal plačiau paaiškinsite kokių klausimų (klaustukų) jums kyla?

 4. Netiesa parašė:

  Kliūtis vakcinacijai yra kokybiškos ir saugios vakcinos nebuvimas.

  1. B. parašė:

   Tamsta visai neskaitote žinių rusų, anglų kalbomis, todėl tikite prietarais ir turgaus moterėlių pasakojimais. Nėra sukurtos absoliučiai saugios vakcinos nuo COVID19. Tai faktas. Supraskit, kad net ir odontologo kėdėje kartais miršta pacientas. Netgi bėgantis nuo infarkto sportininkas-bėgikas kartais nuo jo ir krenta trasoje.Taip būna. Toks gyvenimas. O čia vakcina. Ne kiekvieną vakciną priima paciento organizmas. Yra visa eilė nepageidaujamų reakcijų. Vienam suskauda vakcinuotą vietą, kitam pakyla temperatūra, trečias, deja, ir neatlaiko. Tačiau šalutinio poveikio skaičius yra toks mažas, kad nesiekia vieno procento. Tarp kitko, vakcinos pavadinimas čia jokios reikšmės neturi. O kaip tada paaiškinsit, kad ir nuo rusiško SPUTNIK-o irgi yra mirtinų atvejų: viena mokytoja, 19-metis studentas ir 37 metų gydytojas liko paralyžiuoti. Aš ir mano kaimynė jau 19 dienų esam vakcinuoti “AstraZeneca” vakcina. Man 66, kaimynei 70. Jokių sveikatos sutrikimų nebuvo. Laukiam antros vakcinos. Nelaukti patariame ir Tamstai.

   1. To B parašė:

    Tai, kad taip plačiai čia viską papasakojot, tai pratęskit, kodėl jus 66 metų ir jūsų kaimynę 70 metų paskiepyjo? Ar jūs pedagogai, medikai? Jei ne, tai kas jus ir kur vakcinavo?

   2. A. parašė:

    Įdomu kaži kodėl tam tikrą vakciną sustabdė. Jug jums šalutinio poveikio nepasireiškė. Ko tas pasaulis blūdija su jumis nepasitaręs.

    1. to A. parašė:

     Ne tam tikrą vakciną sustabdė, o tik tam tikros vakcinos vieną partiją. Ir tik kol išsiaiškins.

     1. A parašė:

      Galima pagalvoti, kad į Lt šimtais tų partijų plūsta. Ir tik viena dėžutė kelia įtarimų… Ir ką ten aiškintis, jei ji saugi ( anot jūsų)

  2. Anonimas parašė:

   Sputniko su novičioku pasigedai, troli?

   1. Anonimas parašė:

    :PPP

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto