Klubo užuomazga – tėvų entuziazmas

Nuo pat reprezentacinio rajono futbolo klubo „Atmosfera“ (tamsi apranga) įkūrimo siekta, kad kiekvienas rajono gyventojas, norintis žaisti futbolą, galėtų išbandyti jėgas šioje sporto šakoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiais metais paraiškas finansinei pagalbai iš rajono biudžeto gauti pateikė dvidešimt vienas sporto klubas. Šiame sąraše – net penki futbolo mėgėjus vienijantys klubai.
„Santarvė“ pradeda straipsnių ciklą, kuriame bus pristatomi mūsų rajone veiklą vykdantys sporto klubai. Pažintį pradedame nuo populiariausios mūsų rajone sporto šakos – futbolo.

Situacija padiktavo mintį

Futbolo klubas „Atmosfera“ savo gyvavimą skaičiuoja jau šeštus metus – jis buvo įsteigtas 2012 metų kovo devintąją.
Klubo prezidentas Nerijus Gudaitis prisiminė tai, kas paskatino įkurti šį klubą. „Tuo metu žlugo futbolo vystymąsi kuravęs Mažeikių sporto centras, liko UEFA trenerių licencijas turintys treneriai Antanas Bulošas ir Gintaras Juodeikis, liko bazė, todėl ir mums liko vienintelis kelias – kurti futbolo klubą. Tad galima sakyti, kad susiklosčiusi situacija padiktavo mintį. Juo labiau kad visame pasaulyje futbolo federacijos, vystydamos šią sporto šaką, prioritetą skiria klubinei sistemai“, – prisiminė N. Gudaitis.
Nuo pat pradžios klubas rėmėsi nuostata, kad kiekvienas rajono gyventojas, norintis žaisti futbolą, galėtų lankyti treniruotes ir išbandyti savo jėgas šioje sporto šakoje, juolab kad buvo jaučiamas didelis tėvelių entuziazmas, noras, kad vaikai turėtų tinkamą laisvalaikį ir kad mūsų miestas neišnyktų iš šalies futbolo žemėlapio. Po truputį šį tikslą pavyko įgyvendinti – auklėtinių įsteigus klubą buvo 79, o šiuo metu asociacija vienija iki 160 vaikų.

Platina futbolo kultūrą rajone

Šiuo metu klube dirba trys futbolo treneriai, treniruotės vyksta aštuoniose amžiaus grupėse, jauniausieji – 2010 metų gimimo vaikai, vyriausieji – devyniolikmečiai.
„Mes ne tik rūpinamės savo auklėtinių lavinimu, bet ir platiname futbolo kultūrą visame mieste, didelį dėmesį skirdami pradedantiesiems futbolininkams – džiaugiamės, kad per klubo gyvavimo laikotarpį jau pavyko surengti Mažeikių lopšelių-darželių mažųjų futbolininkų tradicinius festivalius, šiemet organizavome pradinukų futbolo lygos varžybas, vykdome „Ežiogolo“ projektą tarp aukštesnių klasių moksleivių“, – pasakojo klubo prezidentas.
Jau pirmaisiais klubo gyvavimo metais pirmą kartą mūsų mieste buvo organizuotas masinis futbolo kamuolio žongliravimo renginys „Prie rekordo gali prisidėti ir tu“. Jis jau tapo tradiciniu, vienu metu dalyvavo net trys šimtai dalyvių.
Rūpindamasi savo auklėtinių praktiniu tobulėjimu ir siekdami stiprinti ryšius su kitais klubais bei sporto mokyklomis, „FK Atmosfera“ tradiciškai kiekvienai savo auklėtinių amžiaus grupei kasmet rengia turnyrus, kurie tampa švente ir jų tėveliams.
Anot N. Gudaičio, šiuo metu klubo vaikinų ekipoms itin įtemptas grafikas – visos komandos rungtyniauja Lietuvos savo amžiaus grupės čempionatuose, vyksta pirmoji pirmenybių dalis, kuri baigsis birželio pabaigoje.

Viena iš futbolo klubo organizuojamų švenčių – masinis žongliravimas futbolo kamuoliu. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Svarbu įtraukti suaugusius

Jau keletą metų rugpjūtį buvo vykdomos Mažeikių rajono atvirosios vienuolika prieš vienuolika futbolo pirmenybės „FK Atmosfera“ taurei laimėti, tačiau šiemet klubas nusprendė šio turnyro atsisakyti.
„Nebenorime savęs apkrauti, nes po metų organizavome mūsų miesto komandos žaidimą Lietuvos antrosios futbolo lygos pirmenybėse, kas reikalauja įdirbio, pastangų, entuziazmo ir darbo. Tačiau minčių apie rajono futbolo pirmenybes neatsisakome – siūlysime rajono sporto specialistei vykdyti devyni prieš devynis rajono pirmenybes ant žaliosios vejos. Svarbiausia, kad vyktų masiniai renginiai, į kuriuos būtų įtraukti ir suaugusieji. Juk po daugelio metų pertraukos pavyko atgaivinti rajono salės futbolo pirmenybes, kuriose mūsų klubo auklėtiniai iškovojo sidabro ir bronzos apdovanojimus“, – sakė N. Gudaitis.

Įgyvendina piramidės principą

Tradicinę žongliravimo futbolo kamuoliu šventę „FK Atmosfera“ planuoja surengti rugsėjo pabaigoje, jos metu numatytas taip pat ir šeimų futbolo turnyras.
Pasak klubo prezidento, anksčiau Sporto mokykloje būdavo keturios futbolo grupės – išleidi vieną, antrą futbolininkų amžiaus grupę, po to atsiranda kelerių metų futbolininkų paruošimo „skylė“. Tuo tarpu klubo komandoje galima žaisti nuo septynerių metų be pertraukos – kasmet.  .
„Pavyko įgyvendinti tą, ką ir stengiamės padaryti savo klubo gyvavimo pradžioje – pradėti nuo pačių jauniausiųjų, kurie tik supažindinami su futbolo pagrindais ir pasiekti, kad jie galėtų susigrumti ir vyrų futbole. Šį piramidės principą pavyko įgyvendinti  „Atmosferos“ ekipoje, kuri šiuo metu rungtyniauja vyrų futbolo antrojoje lygoje, pagrindinėje vienuolikėje jau žaidžia penki mūsų futbolo klubo auklėtiniai“, –  džiaugėsi klubo prezidentas.

One Reply to “Klubo užuomazga – tėvų entuziazmas”

  1. sirgalius parašė:

    Visa veikla sveikintina,bet mes sirgaliai laukiame Atmosferos A lygoje. Ogi ten buvome prieš 20 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto