Klysta ir bankomatai, ir klastočių tikrintuvai?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Netrukus bus metai, kai Lietuvos gyventojų piniginėse lietuviškuosius litus pakeitė eurai. Daugeliui vis dar nesavi, nepriprasti, nemieli.
Bėgant laikui, įvairių situacijų, susijusių su naująja valiuta, nemažėja. Pradedant eurų kupiūrų padirbinėjimais ir bandymais juos paleisti į rinką, baigiant visuomenėje vis pasigirstančiomis kalbomis ir pavyzdžiais apie tai, jog padirbtų eurų banknotų galima gauti net ir iš bankomato.

Tikrino daug kartų

Prieš keletą savaičių apsipirkimas viename iš mieste veikiančių prekybos centrų „Maxima“ mažeikiškei Ritai Bidlauskienei baigėsi nuotaiką visai dienai sugadinusiu ir iki šiol nemalonius jausmus keliančiu incidentu.
Banke, iš savo sąskaitos pasiėmusi grynųjų pinigų, moteris drauge su savo neįgaliu globotiniu patraukė apsipirkti. Norėdama atsiskaityti už išsirinktą prekę, mažeikiškė kasininkei padavė 50-ies eurų banknotą. Kasininkė savo ruožtu kupiūrą patikrino pinigų klastočių tikrinimo aparatu. Ir čia įvykiai pradėjo klostytis lyg bjauriame sapne.
„Kasininkė kišo tą kupiūrą į aparatą, o jis cypsėjo rodydamas, kad mano paduota kupiūra yra netikra. Tada kasininkė pinigą tikrino kitose kasose esančiais aparatais. Visi cypsėjo ir rodė, kad pinigas neva padirbtas. Tada buvo iškviesta parduotuvės apsauga, o man buvo pasakyta, kad esu sulaikyta. Aplink pirkėjų eilės, man taip nemalonu, taip negera“, – apie patirtas nuoskaudas pasakojo moteris.

Patyrė nemalonumų

Palydėtai į apsaugos postą mažeikiškei teko laukti policijos. Ir jai nebuvo leista nueiti pas drauge su ja į prekybos centrą atėjusį neįgalų globotinį, paaiškinti, kas vyksta, pasakyti, kad jis niekur iš parduotuvės neitų, o tiesiog sėdėtų ir lauktų globėjos.
„Norėjau nueiti laukiančiam vaikui paaiškinti. Neleido. Beliko tik paskambinti telefonu ir pasakyti, kad niekur nedingtų“, – nemalonia patirtimi pasidalijo moteris.
Vėliau, atvykus policijos pareigūnams, mažeikiškė buvo nuvežta į tą patį banką, kurio klientų aptarnavimo specialistė moteriai ir išdavė pinigus.

Plačiau „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Klysta ir bankomatai, ir klastočių tikrintuvai?”

 1. PIRKĖJA parašė:

  AŠ TAI SU PAIMTAIS IŠ SWED BANKO 50 EURŲ PREKINAUSI PREKYBOS CENTRE SENUKAI TAI IRGI PYPSĖJO. IŠKVIETĖ APSAUGOS DARBUOTOJĄ . GERAI KAD TURĖJAU SUSIMOKĖTI UŽ PREKES KITŲ PINIGĖLIŲ. BET MALONUMAS MENKAS IR ŽMONIŲ APLINKUI IR APSAUGOS DARBUOTOJAS ATRODO KAD AŠ KOKIA NUSIKALTĖLĖ. BET NIEKO SUSITAIKYKIME SU TUO JUK MES JAU SU EUROPINIAIS PINIGĖLIAIS GYVENAME IR BŪKIME PATENKINTI….

 2. Jonas parašė:

  man irgi 20 eurų MAXIMA nepriėmė….tik triukšmo nereikėjo..o banknotas buvo geras tik aptrintas gal daugiau..va taip ponai europiečiai…ką norėjom tą ir gavom..džiaukimės ddddd……

 3. utopija parašė:

  Civilizuotoje ir teisinėje šalyje galėtų iš banko reikalauti moralinės žalos atlyginimo.

 4. Komentatorius parašė:

  Pati kalta, kad nežino, jog prekybos centro apsauginis negali niekaip suvaržyti jos laisvės. Ji gali elgtis kaip nori ir daryti ką nori.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto