Knygnešio dienos proga – kraštotyrininko apsilankymas

Popietės „Kai abėcėlė buvo uždrausta“ renginio dalyviai. Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Ketvirtadienį Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko popietė „Kai abėcėlė buvo uždrausta“, skirta Knygnešio dienai paminėti. Apie nelengvą knygnešių dalią, kaimo daraktorių Kazimierą Jagminą, spaudos draudimą, apie iškilias mūsų krašto asmenybes kalbėjo pedagogas, kraštotyrininkas Antanas Poškus. Svečias į renginį atsivežė parodyti grifelio lentelę, ant kurios vaikai anksčiau rašydavo.
Pedagogas Antanas Poškus yra mokęs Buknaičių kaimo vaikus, parengęs nemažai kraštotyros darbų. Keletą aplankų yra padovanojęs ir bibliotekai. Knygnešio dienos minėjime gražiais prisiminimais apie savo mokytoją dalijosi buvusi jo mokinė Vida Jakovleva. „Aš didžiuojuosi, kad jaunystėje sutikau puikų, kultūringą, išsilavinusį, kuklų, inteligentišką, mielą žmogų ir džiaugiuosi, kad savo brandžiame amžiuje galiu su Jumis pasimatyti“, – kalbėjo moteris, linkėdama mokytojui ilgų gyvenimo metų, dar daug įdomių susitikimų.
Buknaičių kaimo bendruomenės vardu kraštotyrininką sveikino, stiprios sveikatos linkėjo ir už bendradarbiavimą, nuveiktus darbus kaimo labui dėkojo Buknaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Alvydas Budžys.
Prasmingas susitikimas su kraštotyrininku A. Poškumi Knygnešio dienos išvakarėse neprailgo. Iki vėlyvo vakaro vartėme ir skaitėme kraštotyrinę medžiagą. Iš svečio pasakojimo sužinojome vertingos informacijos apie savo kaimą.
Valerija BENIUŠIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Vardinė dovana kraštotyrininui Antanui Poškui. Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

 

2 Atsakymai į “Knygnešio dienos proga – kraštotyrininko apsilankymas”

  1. aišku parašė:

    kad tokie renginiai kaimuose daromi dėl kryžiuko ataskaitoje…

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Daug žmonių susirinko…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto