Kodekso pataisos drausmins triukšmadarius

Seimas pradėjo svarstyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, siekiančias sudrausminti triukšmadarius.

Daugėja nusiskundimų

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko teigimu, projekto rengimą paskatino vis daugėjantys gyventojų nusiskundimai dėl viešosios rimties trikdymo gyvenamosiose bei negyvenamosiose patalpose vakaro ir nakties metu.
„Siūloma tokiais atvejais, kai triukšmadarys nežinomas ir negali būti surašytas protokolas, tada kviečiamas tų patalpų savininkas ir jeigu jisai nenurodo, kas nuomojo arba kas tuo metu užėmė tas patalpas, tada gali būti baudžiamas savininkas. O jeigu jis nurodo, kas tuo metu nuomojo jo gyvenamąją patalpą, tada protokolas surašomas tam, kuris nuomojo ir triukšmavo“, –  pristatydamas pataisas sakė A. Paulauskas.

Siūlo padidinti minimalią baudą

Siūloma įteisinti galimybę, kad viešosios rimties neužtikrinimas užtrauktų įspėjimą arba baudą ir gyvenamosios ar negyvenamosios patalpos savininkui. Taip pat siūloma padidinti už tai numatytą minimalią baudą.
Projektui po pateikimo pritarė 52, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė 5 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti birželio 18 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto