Kokios ligoninės interesus gina mažeikiškiai konservatoriai?

Jei Sveikatos apsaugos ministerija duos leidimą brangiai medicininei įrangai pirkti, Mažeikių ligoninė pacientams toliau galės teikti reikalingą tomografo paslaugą. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tarp mažeikiškių politikų toliau nerimsta aistros dėl kompiuterinio tomografo pirkimo viešajai įstaigai Mažeikių ligoninei.
Po penktadienį vykusio Mažeikių rajono savivaldybės posėdžio dalis jo dalyvių išsakė susirūpinimą tolesniu ligoninės likimu, kadangi po opozicijos pasisakymų susidarė įspūdis, kad jos nariai abejoja kompiuterinio tomografo pirkimo nauda ir palaiko regioninę Telšių ligoninę, kuri jau dabar neva suteikia geresnes paslaugas ir turi naujesnės įrangos.
Tokį kai kurių politikų elgesį Mažeikių ligoninės vadovas Albinas Lidžius laiko neetišku. Jis teigia, kad mažeikiškiai nusipelnė kokybiškų tyrimų čia pat, vietoje.

Problemos dėl sutarties

Diskusijos dėl kompiuterinio tomografo Mažeikių ligonėje kilo dar vasaros pradžioje. Tuomet Savivaldybės centralizuotas vidaus audito skyrius nustatė, kad prieš devynerius metus sudaryta jungtinės veiklos sutartis tarp Mažeikių ligoninės ir privačios bendrovės dėl kompiuterinės tomografijos paslaugų teikimo yra neteisėta. Šiuo klausimu jau domisi ir Šiaulių apygardos prokuratūra.
A. Lidžius ne kartą yra sakęs, kad 2009 metais dėl jungtinės veiklos sutarties sudarymo buvo kreiptasi į Mažeikių rajono savivaldybės tarybą. Šis klausimas ir jungtinės veiklos sutarties tekstas buvo svarstytas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetuose. Abi sutarties šalys tada ją pasirašė nekoregavusios. Direktorius įsitikinęs, kad pati sutartis yra gera.
Ligoninei ši sutartis nieko nekainavo ir regiono pacientai tuo metu gavo kokybišką paslaugą, be to, per kiek mažiau nei dešimtmetį ligoninė uždirbo apie 20 tūkst. eurų pelno.
Jungtinės veiklos sutartis baigsis kitų metų liepos mėnesį. Todėl Mažeikių ligoninės iniciatyva prasidėjo svarstymai, ką daryti toliau. Tiek politikai, kuriems rūpi mažeikiškių sveikata, tiek ligoninės administracija suprato, kad iš karto nutraukti jungtinės veiklos sutartį ir palikti mažeikiškius be kompiuterinio tomografo paslaugos negalima.

Pateiks ministerijai

Penktadienį Mažeikių rajono savivaldybės tarybai buvo pateiktas kreipimasis dėl pritarimo VšĮ Mažeikių ligoninei brangios medicinos priemonės – kompiuterinio tomografo įsigijimui.
Tarybai pritarus, kaip numato įstatymai, bus kreipiamasi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Jei bus gautas leidimas, planuojama pradėti pirkimo procedūras.
Tarybai pateiktame prašyme nurodyta, kad kompiuterinio tomografo kaina siekia apie 600 tūkst. eurų. Pasak A. Lidžiaus, pusę pirkinio kainos galėtų sumokėti ligoninė, kita pusė tektų Mažeikių rajono savivaldybei.
Ligoninės vadovo teigimu, prašymas Sveikatos apsaugos ministerijai turėtų būti pateiktas kuo greičiau, nes jo svarstymas paprastai užtrunka, o pirkimas ir aparatūros įdiegimas užima dar daugiau laiko. Baiminamasi, kad mažeikiškiai gali likti be kompiuterinio tomografo paslaugų.

Nustebino pasisakymai

Tarybos posėdžio metu kai kurių politikų pasisakymai labai nustebino A. Lidžių. Ligoninės vadovas teigia, kad jam kilo retorinis klausimas – „Kokios ligoninės interesus gina konservatoriai?“.
Opozicijai priklausantis S. Kaktys Tarybos posėdžio metu kalbėjo, jog supranta medikus, kurie nori dirbti su geresne įranga, ji leistų kokybiškai atlikti tyrimus, todėl būtų priimti teisingi sprendimai gydant. Tarybos narys stebėjosi, kodėl ligoninės administracija išreiškė norą pirkti brangią įrangą ir nebandė tartis su dabartiniais paslaugos teikėjais dėl jungtinės veiklos sutarties modifikavimo pagal galiojančius teisės aktus bei paslaugų teikimo pratęsimo. Tokiu būdu nereikėtų išleisti didelių pinigų.
Tarybos posėdžio metu S. Kaktys taip pat kalbėjo, kad vykdant reformas medicinos srityje paslaugos yra perskirstomos, paslaugų apimtys yra mažinamos ir Mažeikių ligoninės ateitis, jo manymu, nėra aiški.
„Telšiuose, kaip nebūtų keista, atsirado traumų centras, insultų programa. Po reformos ir čia paslaugų apimtys keisis. Mažeikiuose ligoninė išliks, bet neaišku, kokios paslaugos bus teikiamos“, – teigė S. Kaktys ir pasiūlė kompiuterinio tomografo pirkimo klausimą atidėti, kol medicinos srityje susiklostys aiškesnė situacija.

Įžvelgė protegavimą

Tarybos nario pasisakyme A. Lidžius įžvelgia Regioninės Telšių ligoninės protegavimą, kadangi S. Kaktys dirba šioje ligoninėje vadovaujantį darbą. Ligoninės direktorius įsitikinęs, kad toks politiko elgesys yra neetiškas. Tarybos narių diskusijų metu taip pat buvo išsakytas pastebėjimas, kad S. Kaktys pasisako už Telšių, o ne už Mažeikių ligoninę ir šiais veiksmais neatstovauja savo rinkėjų interesams.
Tarybos narė Lina Rimkienė išreiškė susirūpinimą, kad, Mažeikių ligoninei davus leidimą kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, vietinė valdžia nebegalės kontroliuoti medicinos įrangos. Ji net įtarė, kad galbūt vėliau paaiškės, jog šis pirkimas apipintas korupciniais ryšiais, ir spėjo: galbūt išankstiniai susitarimai, įranga jau nupirkta, tad tereikia viską įforminti…
A. Lidžius tokius įtarimus pavadino absurdiškais. Jo teigimu, politikė nieko naujo tarybos posėdyje nepasakė ir toliau, kaip pastaruoju metu, ieškojo korupcijos apraiškų ligoninėje. Direktorius pažymėjo, kad kreipimasis į rajono politikus buvo suderintas su visomis reikiamomis institucijomis. Tokius Tarybos narių konservatorių pasisakymus ligoninės vadovas laiko Regioninės Telšių ligoninės protegavimu ir Mažeikių ligoninės menkinimu.
„Tai tik kreipimasis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kuri gali mums duoti ir teigiamą, ir neigiamą atsakymą. Ši situacija – tarsi savotiškas pasitikrinimas, lakmuso popierėlis. Jeigu leidimą gausime, vadinasi, mūsų ligoninė be jokių abejonių išlieka su tokiu paslaugų asortimentu, koks yra šiuo metu, o jei leidimo nebus, vadinasi, turime sunerimti dėl ligoninės ateities“, – kalbėjo A. Lidžius. „Mane stebina, kad kai kurie mažeikiškių rinkti politikai nėra Mažeikių ligoninės patriotai, ir susidaro įspūdis, kad jie nori, jog mažeikiškiams tektų gydytis Telšiuose“.

Įranga iš tiesų neatsipirks

Ligoninės direktorius pripažino, jog kai kurių politikų teiginiai, kad brangios įrangos pirkimas neatsipirks, yra pagrįsti.
„Iš tiesų taip ir yra, nes ligonių kasos sumoka tik už pačią paslaugą, o įrangos nusidėvėjimas į šią kainą nėra įskaičiuojamas. Bet esmė yra ne piniguose, o tai, kad mažeikiškiai nusipelnė gauti pačias naujausias, pačias kokybiškiausias paslaugas. Be abejo, ir ligoninės gydytojai nori dirbti su pačia geriausia įranga, kuri gerokai pagerins diagnostines galimybes. Kodėl mes turime naudoti pasenusią įrangą, jei yra galimybė nusipirkti naują ir modernią?“ – retoriškai klausė A. Lidžius.
Pasak jo, kol Sveikatos apsaugos ministerijai bus pateiktas prašymas dėl šios įrangos įsigijimo ir kol bus sulaukta sprendimo, Mažeikių ligoninėje yra skelbiamas konkursas dėl kompiuterinės tomografijos tyrimo paslaugų teikimo ligoninės patalpose vienerius metus. 
Adelė Varačinskaitė
Užs. Nr. REB-10674

12 Atsakymų į “Kokios ligoninės interesus gina mažeikiškiai konservatoriai?”

 1. vokietija parašė:

  medicina liko siknoj, kur jus priesaika, ar jau tai nebeidomu, kai gaunamas finansavimas uz iskraipytus faktus, ir as manau kad medecina pasitiketi jau niekada nebegales, nes jie parsidaveliai.

 2. Susidomėjusi parašė:

  Įdomu, labai įdomu, bet nė žodelio apie taI, kuo blogas dabartinis tomografas??? Tik dėl sutarties? Pretenzijos turėtų būti į daržą asmens ruošusio sutartį. Susidaro vaizdelis, kad sutartį ruošė kažkas iš savivaldybės, pasirašė ligoninės atstovas ir teikiantis paslaugą, bet dabar kaip tik jie linčiuojami… Taip, nieko nenustebinsi, juk čia LIETUVA, ČIA LIETŪS LYJA…o kailio spalva gali pasikeisti akimirka…

 3. Aukštasis pilotažas parašė:

  Bet esmė yra ne piniguose, o tai, kad mažeikiškiai nusipelnė gauti pačias naujausias, pačias kokybiškiausias paslaugas..
  Viskas lyg ir pasakyta, tik ar Mažeikiuose dirba VIP specialistai, kuriems esama įranga pasenusi?!

 4. Etikos ieškantiems parašė:

  LIETUVOS VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS KODEKSAS:

  „Visuomenės informavimo priemonėse turi būti aiškiai atskirta reklama (įskaitant ir politinę reklamą) nuo žurnalistų kūrinių. Žurnalistas turi teisę atsisakyti rengti reklaminę informaciją“.

  „Žurnalistai neturi reklamai naudoti savo vardo, atvaizdo ir balso, išskyrus tuos atvejus, kai tokia reklama siekiama socialinių ar humanistinių tikslų ar reklamuojamas žurnalisto sukurtas kūrinys, visuomenės informavimo priemonė“

  Po tekstu matot užsakymo numerį? Matot. Tai tuo viskas ir pasakyta.

 5. Kas iš to ? parašė:

  Veryga tik ir laukia vietinių politikų rietenų.Konservatoriai,darydamiesi savireklamą padarys meškos paslaugą Mažeikių rajono gyventojams,kai sveikatos ministerijai bus lengviau apsispręsti dėl ligoninės uždarymo.Juk niekam ne paslaptis,kodėl konservatorius S.Kaktys seniai nesutaria,beje jis dirbaTelšių ligoninėje su vietiniu ligoninės vadovu A.Lidžiumi.Žodžiu jei ligoninė Mažeikiuose bus uždaryta išvadas kiekvienas pasidarys pats.O pradžia ,kad žodis virstų kūnu jau yra.

 6. klausimas parašė:

  zurnalistaiu raso uzsakomuosius straipsnius. Matyt gerai moka. Bet kur zurnalisto etika.

 7. realistas to komentatorius parašė:

  Manau, kad tai yra Santarvės korespondentė, nes ir daugiau straipsnių yra jos pasirašyta, tik šis su užsakomuoju numeriu ( Užs. Nr. REB-10674) ir viskas. Taigi straipsnis yra usakytas.

 8. Komentatorius parašė:

  Gal kas žinote kas tokia yra Adelė Varačinskaitė?

 9. Mazeikiai - Telsiu provincija parašė:

  Gaila, Kaktys neatsiriboja nuo galimo interesu konflikto. Sveikatos apsauga, tai ne verslas. Isgelbeta gyvybe ar organai – kokia tai finansine israiska isverciama? Rimmiene miekvienam zingsny mato korupcija. Nedarykim nieko ir nebus korupcijos. Ir nieko neturesim. Liksim kaimu, Telsiu provincija

 10. Jonis to Realistui parašė:

  As irgi pasiziurejau kur saule nugi atrodo kaip ir turi but , manyciau ubageliui santarves savininkui geeerai pamokejo kad isstenejo visa straipsni …..

 11. taip,Kaktys ,jei dirba Telšiuose-, praleido progą patylėti parašė:

  Bet ar žino Mažeikių direktorius ,kad turime geriausią ir brangiausią ausų aparatūrą regione, bet neturime tos srities gydytojo.?Įtaigos vadovo pagrindinis veiksmas-planavimas. Tad kam pirko aparatą, kad ,,prichvatizuotų“po to ,ir jis atsidurtų privačiame gyd.kabinete?Sakom ,kad sunku specialistus išlaikyti?O kaip su jaunų specialistų pritraukimo į tokius kaimelius kaip pas mus programomis?Galų gale jauno specialisto studijų apmokėjimas už įsipareigojimą N metų atitirbti pas mus.Būdų daug, bet mūsų ,,proto bokštai“mato tik grėsmes.Matau įstaigos vadovo ir jį prižiūrinčios i-jos ,t.y. savivaldybės nekompetenciją. Kaip su dažnai neveikiančiu liftu?Kas per pasirašytos sutarties sąlygos?Žiemą aiškino dėl orų sąlygų,o dabar? Visus mno atvejus misto valdžia privalo paaiškinti mažeikiškiams.Tai jų pareiga.

 12. realistas parašė:

  Kaip keista, Santarvėje visas straipsnis įdėtas, galimai tai specialiai užsakytas straipsnis, nes straipsnio pabaigoje yra užsakymo numeris. Jei tai užsakomasis straipsnis – ką tai galėtų reikšti???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto