Kol kas gripas Mažeikius aplenkia

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių visuomenės sveikatos centro duomenys džiugina: į ligos patalą dėl gripo šį rudenį kol kas dar neatgulė nė vienas rajono gyventojas.
Gripo atvejų neužfiksuota ir visoje Telšių apskrityje bei Rietavo savivaldybėje.

Sezono pradžia rami

Kasmet rugsėjo pabaigoje skelbiamas gripo sezonas trunka iki pat gegužės. 2015–2016 metų gripo sezonas, prasidėjęs rugsėjo 28 dieną, baigsis 2016-ųjų gegužės 15-ąją.
Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, šiuo laikotarpiu ženkliai padaugėja sergamumo gripu ir kitomis peršalimo ligomis atvejų, todėl svarbu žinoti situaciją, kad būtų galima laiku imtis atsargumo priemonių, galinčių padėti išvengti gripo ir peršalimo ligų.
Kaip profilaktinės priemonės įvardijami skiepai, sąlyčio su sergančiais žmonėmis vengimas, reguliarus patalpų vėdinimas bei rankų plovimas.
Šį rudenį vyraujantys pakankamai šilti ir sausi orai yra nepalankūs plisti gripo virusui, todėl šiųmečio gripo sezono pradžia rami, iki šiol susirgimų gripu atvejų visoje Telšių apskrityje neužregistruota.

Sezono neprognozuoja

Paskutinę spalio savaitę ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sirgo 222 Mažeikių rajono gyventojai, iš jų – 171 vaikas iki 17 metų. Sergamumo rodiklis – 10 tūkst. gyventojų tenkantis infekcijų atvejų skaičius – 40,02.
Spalio 19–25 dienomis sergamumo rodiklis buvo 69,22 arba kitaip – iš viso 384 gyventojai, iš jų 343 vaikai.
„Šiemet ruduo šiltas ir turimi rodikliai rodo, kad pastarąsias keletą savaičių sergamumas buvo mažesnis, nei spalio pradžioje“, – „Santarvei“ sakė Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vyresnioji specialistė Dalia Širvinskienė.
Pasak pašnekovės, gripo sezonai yra nenuspėjami, gali skirtis vieni nuo kitų, tad tolimesnes tendencijas prognozuoti sudėtinga.
Tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu Mažeikių rajone susirgimo gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų virusu tendencijos buvo panašios kaip ir šiemet: rudenį gripo atvejų neužfiksuota, o rugsėjo pabaigoje peršalimų banga nuslūgo artėjant lapkričiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto