Kol kas nėra nė vieno koronavirusu užsikrėtusio mažeikiškio

Nuotr. iš Savivaldybės „Facebook“ paskyros

Penktadienį, penktą karantino, paskelbto dėl koronaviruso plitimo, dieną mūsų rajono gyventojai regioninės televizijos „Roventa“ kanalu ir Savivaldybės „Facebook“ paskyroje turėjo galimybę stebėti laidą, kurioje dalyvavo Savivaldybės vadovai, medicinos įstaigų atstovai. Jie pateikė naujausios informacijos apie situaciją mūsų rajone.

Informacijos neteikia ir rajonų vadovams

Greitosios medicinos pagalbos centro direktorė Joana Vološčikienė informavo, kad šiuo metu (laida buvo filmuojama penktadienį, prieš vidurdienį) mūsų rajone nebuvo nė vieno oficialiai patvirtinto koronaviruso atvejo.
Įtarus, kad žmonės gali būti užsikrėtę koronavirusu, į Klaipėdą ar Šiaulius buvo išvežta 14 mūsų rajono gyventojų. Laimei, iš visų įtartinų atvejų nė vienas nepasitvirtino.
Mažeikiškiams, kurie norėtų žinoti, kiek iš viso yra save izoliavusių rajono gyventojų, teks nusivilti: Savivaldybės administracijos direktorės Laimos Nagienės teigimu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai neformuoja ir savivaldybėms neteikia sąrašų, kiek ir kokių asmenų yra grįžusių iš užsienio šalių ir privalo 14 dienų būti izoliuoti.

Saugos priemonių yra, galvojama apie įrangą

Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys teigė, kad ligoninė priemonių, reikalingų medikams apsaugoti nuo užsikrėtimo kornavirusu, turi. Pilnų komplektų šiuo metu yra 80. Medikai turi apsauginių kaukių, respiratorių, juos naudoja tada, kai galvoja, jog, gydant kurį nors pacientą, šitų priemonių reikia.
Ligoninės direktorius kalbėjo, kad artimiausiu metu Lietuva gali sulaukti viruso protrūkio. Gali atsitikti taip, kad virusu užsikrėtusiems asmenims prireiks ir kitokios medikų pagalbos, tad gali tekti juos gydyti čia pat, Mažeikiuose. Tuomet gali prireikti ir dar daugiau apsaugos priemonių, o taip pat medicininės įrangos – dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, žarnyno patikros videoendoskopinės sistemos.
Galvojant apie ateitį, buvo atidaryta Mažeikių ligoninės specialios labdaros-paramos sąskaita. Jos numeris: LT35 4010 0407 0039 4169. Visuomenės prašoma paaukoti pinigų, kurie bus skirti minėtai įrangai įsigyti.

Ragino nebijoti kviestis pagalbos

Pasak Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro direktorės J. Vološčikienės, kilus įtarimų, kad rajono gyventojai gali būti užsikrėtę koronavirusu, jie iš Mažeikių yra vežami jau ne į Klaipėdą, o į Šiaulius.
J. Vološčikienė paragino žmones: susirgus, prireikus medicininės pagalbos, nereikia bijoti kviestis greitosios pagalbos. Ji patikino, kad į visus iškvietimus yra vykstama ir pacientams reikalinga pagalba teikiama.
„Kolektyve psichologinė atmosfera nėra gera. Ji ir negali būti gera, nes tvyro nežinia. Apsaugos priemonių turime mėnesiui. Tačiau gerai, kad jų tiekimas atsinaujina“, – kalbėjo centro direktorė.

Patikros punkte dirbs 20 mažeikiškių

Planuojama, kad nuo pirmadienio Telšiuose turėtų pradėti veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Jis aptarnaus Mažeikių, Plungės, Telšių rajonų ir Rietavo savivaldybes. Šiame punkte pasikeisdami dirbs visų savivaldybių atstovai.
Šiandien dvi dešimtys mažeikiškių – bendrosios praktikos slaugytojų, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų ir savanorių – išvyko mokytis, kaip paimti ėminius tyrimams dėl koronaviruso.

Telšių mobiliajame koronaviruso patikros punkte, kuris įsikurs buvusio karinio miestelio teritorijoje, Karaliaus Mindaugo gatvėje (greta Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato), kiekvienos savivaldybės komandos dirbs kas trečią dieną po 12 valandų. Yra sudarytos 3 mažeikiškių komandos, jos keisis kas 4 valandas.
Į mobilųjį patikros punktą nebus galima atvykti tik nusprendus pasitikrinti – prieš tai reikės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

6 Atsakymai į “Kol kas nėra nė vieno koronavirusu užsikrėtusio mažeikiškio”

 1. xxx parašė:

  garantuojat , kad nera. Ar vel nusprendet pagal vejo krypti

 2. Adomas parašė:

  Apsaugos priemonių galėtų nupirkti gydytojams pk orlen,taip pat ir plaučių ventiliavimo įrangos

 3. polcherija parašė:

  Gana kaltint medikus,valdžią,o geriau pagalvok apie save,kiek prie šito reikalo prisidėjai pats.Kritikuoja tie,kurie nieko nedaro,o loja ant tų kurie stengiasi,gal ir ne visada gaunasi,nors norėtu.Saugokim ne tik save,bet ir šalia esančius.

 4. ! parašė:

  Puse mazeikiu vazineja i komandiruotes po visa Lietuva ir i ES valstybes neramu ka jie parsiveza grizdami namo!

 5. nepasikėjimas parašė:

  negi mūsų savivaldybės vadovams rūpi gyventojai , jų sveikata ? Administracijos direktorė , dar būdama VSDFV skyriaus vedėja lakstė po poliklinikas per gydytojų kabinetus , ragindama nutraukti nedarbingumo laikotarpius sergantiems , netikiu , kad saugodama krėslą būtų pasikeitusi , svarbu įtikti valdžiai aukščiau ir sutaupyti pinigus premijoms . Vyr. gydytojas , pasirašęs sutartį , dėl kurios Lietuva ir rajonas turėjo daug nuostolių ( mokesčiai mokami buvo nuo min. atlyginimų , o į JAV plaukė tipo autoriniai atlyginimai šimtatūkstantinėmis sumomis ) Ar galime pasitikėti ir tikėti tokiais žmonėmis . Ir dabar lyg į Mažeikius tik tie keliolika dirbančiųjų iš svečių šalių grįžo , tai lyg komandiruojamų nebūna ( arba nelegaliai siunčia ) ir išvažiavusių savarankiškai dirbti nėra . Išskirtinis rajonas .Nenurodo , kiek dar grįžo , kur jie lankėsi , kiu transportu sugrįžo . Nesijaučiame saugūs , daugiau informacijos

 6. nesąmone parašė:

  Niekaip netikiu kad Mažeikiuose nėra, kai Lietuva mirga. Ištirta tik keturiolika atveju ir savivaldybė jau konstatuoja, kad to viruso nėra. Taip – tarp ištirtų gal ir nėra, tik ne apskritai Mažeikiuose. Tad gyventojai tikrai nepraraskite budrumo , jis vaikšto šalia mūsų… :(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*