Komisaras pažemintas pareigomis ir išleistas į pensiją

Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Aurijus Jusys buvo pažemintas pareigomis ir išleistas į pensiją. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Baigtas beveik du mėnesiui vykęs tyrimas dėl įtarimų, jog Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Aurijus Jusys darbo vietoje galėjo būti neblaivus. Taip pat buvo aiškinamasi, ar nėra suklastoti jo pateikti kraujo tyrimo rezultatai, rodantys, jog tą dieną darbe jis buvo blaivus.
Nors įtarimai ir nepasitvirtino, komisaras buvo pažemintas pareigomis ir išleistas į pensiją.

Pažemino pareigomis

Telšių vyriausiojo policijos komisariato vadovas Alfonsas Motuzas „Santarvei“ teigė, kad įvertinus visą turimą medžiagą ir iš prokuratūros gautą informaciją buvo nuspręsta A. Jusį pažeminti pareigomis ir patenkinti jo prašymą dėl išėjimo į pensiją.
„Atlikto tyrimo išvada tokia, kad komisaras darbe buvo blaivus, bet dėl to, kad nevykdė kito pareigūno reikalavimo pūsti į alkoholio matavimo prietaisą, jis buvo pažemintas pareigomis iki Telšių apskrities policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininko pareigų. Taip ir liko neaišku, kaip būtų buvę, jei viršininkas būtų paklusęs reikalavimams, nes, tikrintojų teigimu, kabinete buvo juntamas alkoholio kvapas“, – „Santarvei“ paaiškino A. Motuzas.
Pasak pašnekovo, pagal statutą pažeminimas pareigomis yra viena griežčiausių galimų nuobaudų po atleidimo iš darbo.

Ne kartą apdovanotas

Baigus tyrimą buvo priimtas sprendimas A. Jusį ne tik pažeminti pareigomis, bet ir patenkinti anksčiau pateiktą jo prašymą išleisti į pensiją. Buvęs Mažeikių policijos komisariato viršininkas į užtarnautą poilsį išėjo po dvidešimties tarnybos metų.
A. Jusys Mažeikių policijai vadovavo nuo 2009 m. pradžios. Per visą tarnybos policijoje laiką jis ne kartą buvo skatintas: 2001 m. vasario 27 d. Lietuvos policijos generalinio komisaro padėkos raštu, 2003 m. rugsėjo 26 d. apdovanotas Policijos departamento prie VRM atminimo ženklu „Lietuvos policijai – 85“, 2005 m. balandžio 4 d. – 2-ojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas sargas“, 2010 m. kovo 29 d. – 1-ojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“.

Patikrino pranešimą

„Santarvė“ primena, kad spalio mėnesio viduryje, gavusi pranešimą, Imuniteto tarnyba apsilankė Mažeikių policijos komisariate.
Pranešime buvo teigiama, kad policijos viršininkas A. Jusys darbo vietoje gali būti neblaivus. Tikrintojams užėjus į viršininko kabinetą ir pasiūlius pasitikrinti alkoholio matavimo prietaisu, jis atsisakė tai daryti.
Tuomet patikrinimą atlikę pareigūnai tvirtino, kad nuo komisariato viršininko sklido alkoholio kvapas, tačiau alkoholinių gėrimų pėdsakų nebuvo aptikta. Kabinete jis buvo vienas.
Dėl šio įvykio buvo pradėtas tarnybinis tyrimas, kuris po mėnesio pratęstas, nes buvo tikrinama gauta informacija apie tai, kad gali būti suklastoti tyrimui pateikti kraujo mėginiai.
Po atlikto tyrimo šie įtarimai nepasitvirtino.

5 Atsakymai į “Komisaras pažemintas pareigomis ir išleistas į pensiją”

 1. s.petras parašė:

  kol tikrintoju nebuvo ir kvapo nebuvo o atsirado kvapelis kartu su tikrintojais…. darom išvadas….

 2. Lina parašė:

  Na, komisaras buvo vienas iš padorių žmonių. Gaila. Reiktų atleisti tuos banditus su mundurais, kurie sulaikytus žmones muša už tai, jei šie telefoną turi… O gal Mažeikių komisariate sulaikytieji žmonėmis nelaikomi?

 3. Sigis parašė:

  reiketu imuniteto ar kitoms tarnyboms stipriai pasidometi tokiu veikeju is naftos gaisrininku vadu Ramanausku jo daznoku piknaudziavimu savo pareigomis ,pasinaudojant jomis naftos gamyklos vadovu lenku interesu tenkinimui, jo bendravimo kulturos stoka pvz su PZU draudimo darbuotojais ir kitais atvejais

 4. Regina parašė:

  Saunuoli komisare ,to mes visi ir laukem,dabar visi akmenej dziaugiames ir tikrai tosta per n,met kelsim uz Jus.Kando bet nepavyko kazkam ,lazda turi 2 galus ,jei ne jam tai jo seimai bus atlyginta,ne viena toki zinau atveji,o Jum ir Jusu seimasi kuo didziausio pasisekimo Naujaisiais.

 5. Andrens parašė:

  Jei itarimai nepasitvirtino, tai ko nebedirba? Ir vel issisuko dar vienas asilenas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto