Komisija aiškinasi, kaip opozicijos lyderė išleidžia biudžeto lėšas

Vaivos SOVAITĖS nuotrauka

„Santarvė“ jau rašė, kad Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija yra pradėjusi nagrinėti skundą dėl Tarybos opozicijos vadovės Linos Rimkienės veiksmų. Skunde prašoma išsiaiškinti, ar politikė nepervedinėja Savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų jos, kaip Tarybos narės, veiklai finansuoti, į „šeimos valdomą įmonę“ – UAB „Autobastionas“ už neva atliktas paslaugas, ar nesinaudoja fiktyviais sandoriais ir kt. Komisijai, susipažinus su dokumentais, kilo klausimų ir ji nutarė kreiptis į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją.

Balandžio mėnesį posėdžiavusi komisija buvo nutarusi kreiptis į Savivaldybės administracijos direktorių ir paprašyti pateikti atitinkamą medžiagą, dokumentus, kurie susiję su tais pinigų pervedimais. Ketvirtadienį Antikorupcijos komisija pagal pateiktus dokumentus bandė įvertinti Tarybos narės veiksmus. Politikams kilo įvairių klausimų: kodėl šeimos įmonėje buvo remontuotas asmeninis automobilis, ar paslaugų kainos nebuvo aukštesnės nei rinkoje ir kt.
Savivaldybės tarybos veiklos reglamente numatyta išmoka, kuri skirta su Tarybos nario veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti. L. Rimkienė pabrėžė, kad nei šitame, nei kituose teisės aktuose nėra draudžiama naudotis šeimai priklausančios įmonės paslaugomis.
Kai kurių komisijos narių pastebėjimu, vis tik politikams keliami aukštesni reikalavimai ir jų veiksmai turėtų būti skaidrūs, nekeliantys jokių įtarimų. Teisinio išaiškinimo komisija nutarė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Tokiam siūlymui balsavimu pritarė ir komisijos narė L. Rimkienė.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

10 Atsakymų į “Komisija aiškinasi, kaip opozicijos lyderė išleidžia biudžeto lėšas”

 1. ! parašė:

  Viespatie Dieve saugok Lietuva tevyne nuo karo maro ir konservatoriu valdzios!

 2. Trojus parašė:

  Juokėsi katilai, kad puodas juodas…. Vargdienei, jūs dvasios vargdieniai….

 3. viduryje parašė:

  sedintis kolukio pirmininkas pasirodo tapo miesto politiku:)) Vargo vakariene tie Mazeikiai.

 4. :-) parašė:

  Kokia ten lyderė – elgesys kaip pačios rėksmingiausios turgaus bobos.

 5. Patarimas parašė:

  senoliai senoliai, eikit jūs geriau miesto skverų laistyti, užuot tuščiai pilstę iš tuščio į kiaurą. Va, bando sukurpti bylą iš 200 eurų, kuriuos gauna Rimkienė. Atsipeikėkit, žmogeliai… O gal jums galvos jau perkaito?… Viena aišku: senolių reitingai „kyla“ kaip ant mielių. Nors tokia nauda…

 6. Skaitytoja parašė:

  Bet kaip įkaitę senukai iš pykčio – iki pamėlynavimo…Nepajėgia daugiau…Dirbti miestui jiems per sunku!

 7. Senjoras parašė:

  Ponai senjorai,nebejuokinkit su savo rietenomis mazeikieciu ,jau nebejuokinga,saligatviai,kiemai ,dviratininku takai neremontuojami jeigu dar turite sveikatos tai imkite kastuvus,greblius ir vperiot,kaip rusai sako,bus didesne nauda .

 8. kazi parašė:

  p. L. Rimkiene, kaži a P.Kekys nors kartą yra nusišalinęs nuo tarybos sprendimų balsavimo, pateiktų
  J.Kekytės, soc,paramos vedėjos, ir V. Raudoniaus, vietinio ūkio sk, komunalinėms atliekoms specialisto, – dukters ir ale žento.

 9. k parašė:

  Arba išnagrinėjusi skundą nustatys, kad L.Rimkienė, sugedus automobiliui, kreipėsi į kelis Mažeikiuose esančius autoservisus ir pigiausiai jai automobilį galėjo sutvarkyti tik UAB „Autobastionas“. Jai reikėjo rinktis- arba sutaupyti mokesčių mokėtojų pinigus, arba galimai supainioti viešuosius ir privačius interesus. Kadangi Lietuva labai nuskurdinta valdininkų, pasirinko kur pigiau. Labiausiai Lietuvą skurdina tie 24, kurie pasirašė skundą dėl L.Rimkienės, nors jų LRimkienė net nėra niekur minėjusi.

 10. Galimai tai tikrai parašė:

  VYRIAUSIOJI TARNYBINĖS ETIKOS KOMISIJA GARANTUOTAI KONSTATUOS RIMKIENĖS PADARYTĄ PAŽEIDIMĄ,NES VALSTYBĖS SKIRIAMŲ PINIGŲ PAINIOTI SU ŠEIMOS VERSLU NEVALIA.KRITIKUODAMA KITUS PATI PASLYDO LYGIOJE VIETOJE,NES BŪDAMA POLITIKE TURI VISKĄ ATLIKTI SKAIDRIAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto