Komisija sprendė saugaus eismo klausimus

Mažeikiškiai pastebi, kad žiedinė sankryža pagerino eismo saugumą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Po ilgesnės pertraukos posėdžiavusi rajono Saugaus eismo komisija pagrindinį dėmesį skyrė eismo saugumo Pavenčių gatvėje klausimui bei projektuotojų pateiktai būsimai eismo padėčiai Algirdo gatvėje prie planuojamo viaduko.

Komisija apžvelgė padėtį eismo saugumo atžvilgiu Pavenčių gatvėje – pripažinta, jog joje nėra pėsčiųjų ir dviračių tako, yra vienintelė saugaus eismo priemonė ir tai tik konkrečioje vietoje – tai žiedas sankryžoje su Sedos gatve. Tuo tarpu abu šioje gatvėje esantys pėsčiųjų šviesoforai pasenę tiek techniškai (juos reikia nuolat remontuoti), tiek morališkai.
„Visiškai neišspręstas klausimas – pėsčiųjų eismo saugumas einant į kotedžus ir miestiečių pamėgtus pavenčius. Pagal dabartinius reikalavimus neužtenka vien pėsčiųjų perėjos kertant keturių eismo juostų gatvę, turi būti bent saugumo salelė. Tas pats galioja ir kertant gatvę ties sankryžomis su Taikos ir Naftininkų gatvėmis. Artimiausioje ateityje traukos centru taps Juodpelkio parkas, čia numatomas statyti daugiafunkcinis sporto kompleksas, tad jau reikia galvoti apie eismo saugumą, o ir pati gatvės asfalto danga yra apverktinos būklės“, – situaciją komentavo komisijos pirmininkas Alfonsas Žiulpa.
Komisija pritarė rengiamiems projektiniams pasiūlymams, kuriuose numatyta įdiegti eismo saugumo priemones – įrengti šviesoforus Pavenčių gatvės sankryžose su Taikos ir Naftininkų gatvėmis, atnaujinti esamus pėsčiųjų šviesoforus, įrengti nedidelį žiedą Pavenčių ir Ventos gatvių sankryžoje.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Komisija sprendė saugaus eismo klausimus”

 1. che parašė:

  Jus vietoj posedziavimo patruliais pabutumet toj gatvej. Prie raudonu masinos nestoja, priesais perejas masinu pristatyta matomumas 0 o masinos net nepristabdo.. Uztektu kad policija baudu parasinetu ir pavenciu gatve saugi pasidarytu..

 2. komentatorius parašė:

  Jei dar ir Pavenčių gatvėje įrengs eismą „reguliuojančius“ šviesaforus, tai Mažeikiuose ramiai ir tvarkingai važiuoti jau bus be šansų. Žiedas yra vienintelė normali išeitis !!!! Jau tokie be kompetencijos žmonės sėdi toje komisijoje.. Matomai kažkieno giminaitis gamina ir stato šviesaforus…

 3. Jaunius parašė:

  Nors visai ne į straipsnio temą, bet visiems pritariu dėl kabančių sodų. Dabar populiaru puošti žiedines sankryžas, pvz. Mažeikiai-Plateliai-Palanga sankryža su vilkais – atrodo įspūdingai. Galų gale turime tokį gražų, tautišką, lietuvišką kūrinį kaip kabantys sodai, kurie dabar pastatyti… net kaip pavadinti… bulvių lauke? Savivaldybė turėtų į tai atsižvelgti.

 4. parašė:

  „Kabančius sodus “ kuo skubiau perkelti į naujai įrengto žiedo vidurį
  Būtinai padaryti, kad tamsiu paros metu būtų bent minimalus apšvietimas,
  visi žiedai apšviečiami, tik Mažeikiuose tamsuma. gal čia pagal valdančiuosius- kuo mažiau naujovių ir veržlumo, geriau viskas po senovei.

 5. AS parašė:

  Kuo daugiau sviesoforu ir kad veiktu istisa para ! Laisves gatve jau rekonstravo,po 20 val.vaziuoja gatve 2 masinos o eisma reguliuoje 7 sviesoforai,.Pamastykime kiek papildomai ismetama CO kai prie kiekvieno reikia sustoti ir vel vaziuoti ???

 6. iš tiesų parašė:

  njejaugi Mažeikiuose nebėra vietos ,kur toks nuostabus kūrinys džiugintų ne vien miesto gyventojų akį,bet ir atvykstantį miesto svečią pasitiktų.Kas sumąstė jį pastatyti toje laukymėje,kur nei prieiti,nei privažiuoti….Norint pereiti gatvę, net pėsčiųjų tako nėra.Galėjo įrengti naktinį sodo apšvietimą,būtų nuostabus vaizdas ,o kas dabar?Matyt kai veltui gavo ,tai niekam ir nerūpi…

 7. Jazmina parašė:

  Kaip gaila, kad ‘kabantys sodai’ ne rato viduje, o kažkokioje atokioje, niekam neįdomioje vietoje pastatyti :(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto