Komisijos išvada – tarnautojai palanki

Nuotr. Sigito STRAZDAUSKO ir iš redakcijos archyvo

Istorija, susijusi su alkoholio vartojimu, A. Rupkutei pasikartojo po trejų metų. Tik jeigu prieš trejus metus iš atostogų grįžusios skyriaus vedėjos laukė tarnybinė nuobauda už darbo metu pakeltą „vieną taurę vyno“,  šį kartą ji sulaukė palankios Savivaldybės komisijos išvados.
Komisijos nariai savo kolegę išteisino, konstatavę, kad A. Rupkutė tarnybinio nusižengimo nepadarė.
Dar liepos viduryje Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius savo įsakymu sudarė komisiją Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės galimam tarnybiniam nusižengimui tirti.
Aiškintis kolegės veiksmus buvo patikėta Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjui Apolinarui Stonkui, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjui Michailui Norbutui bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Romaldui Paradnikui (pastarasis buvo komisijos pirmininkas).
Komisija aiškinosi, ar respublikinėje Dainų šventėje dalyvavusi vedėja galėjo „uliavoti“, kaip kad buvo užsiminta vienoje iš žiniasklaidos publikacijų, konkrečiai neįvardijant galimai girtavusių asmenų.
Komisijos išvados – A. Rupkutei palankios. Po jų gimė administracijos direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Šiurio įsakymas, teigiantis, kad Kultūros ir sporto skyriaus vedėja tarnybinio nusižengimo nepadarė.

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

37 Atsakymai į “Komisijos išvada – tarnautojai palanki”

 1. Petras parašė:

  Kažkada Angelė mus mokino dainuoti. Man ji pasirodė kaip reikli ir sumani darbuotoja.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Sauni ir sumani kulturos darbuotoja.Daugiau tokiu reiketu mazeikiams.O isjuodinti galima bet kuri,kuris gerai dirba! Didziausios sekmes Poniai Angelei.

 3. Vida parašė:

  Kiek teko girdėti, kad seniau ta kultūros darbuotoja nepiktnaudžiaudavo alkoholiu. Gal ją kolegos išmokino gerti?

 4. Zigmis parašė:

  Tokios kaip A. Rupkutė labai naudingos prekybininkams – daug perka arielkos ir pinigų palieka.

 5. Ovidijui Regina parašė:

  Jei būtų prasigėrusi, tai po pirmų taurelių jau būtų smigusi.

 6. Ovidijus parašė:

  Esu su Rupkute gėręs brendį. Tai ji po antro butelio dar atrodo nė neapšilusi. Ot daug pakelia mergina.

 7. Ką bepridursi parašė:

  Tokie faktai, kai dangstomi galimai prasikaltę darbuotojai, parodo savivaldybės vadovų moralinį supuvimą…

 8. Gina Aidui parašė:

  gal buvai sukritęs į vieną lovą?

 9. Aldas parašė:

  man ta Rupkutė visai seksuali mergina.

 10. ?! parašė:

  kas is to, kad kai kurie dideiji Mazeikiu veikejai buk tai nebijo saves ivardyti? Realiu ju darbu mes nematem ir nematysim, Rasomi skundai, kurie nepasitvirtina, tik gaisinamas laikas ir gadinamas popierius bei trikdomas kai kuriu tarnautoju ar teisesaugos pareigunu darbas, o realios naudos is ju nera. Kada liausis tas cirkas?

 11. mazeikiečiui ir t.t. parašė:

  kur tu kviesies teisėsaugos pareigūnus? Į savo skyrių? Ir bus tvarka ir teisngumas? NIFIGA!!! Esi bailys, kaip ir kiti tavo partiečiai. D.Šideikienė nebijo save įvardyti, o tuntas aimanuojančių komentatorių yra tik skystaklyniai.

 12. pastebėjimas parašė:

  Rancas terorizavo gyventojus ,kol prispauė teisėsauga.Šideikienė irgi šaudo tuščiais pistonais nevengdama rašyti tik jai vienai suprantamas istorijas.Prisišaudys kada.

 13. Irena parašė:

  Ponia Daiva raminkis geda klausytis ir skaityti ,
  Jus save gerbiantis moteris baikit tuos skundus rasineti,zmones Jus daugiau gerbs ir rinks i savivaldybe jei Jus raminsites dergti musu savivaldybes darbuotojus Jus visi pazista Jus daugiau su Rancu susidirbusi ,nei kiti

 14. mažeikietis parašė:

  Gerbiama D.Šideikiene liaukis reikštis savo skleidžiamomis netiesomis.Neturėdama INFORMACIJOS rašinėji vėjus ir melą.Jūsų žiniai Uščinienė Rasa savo narystę partijoje yra sustabdžiusi(suspedavusi) nuo 2013 gegužės 23 dienos.Jei netikite,tai atvykite į skyrių ir gausite pareiškimo kopiją.Už melagingus parodymus kviesimės į pagalbą teisėsaugos pareigūnus.Kiek galima eskaluoti tą patį per tą patį?

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  O gal yra Savivaldybeje darbuotoju ,kurie isviso nevartoja isviso alkoholio? Viena,tik tikrai zinau…

 16. Pensininkė parašė:

  Tikrai už visus renginius turime dėkoti poniai Kristai,nes mes matome kaip ji rūpinasi visais renginiais,jų organizavimu ir pravedimu.Jai nesvarbu ar senas ar jaunas visiems padeda ir visus gerbia.Aciū visų Bočių vardu.Jums stiprybės ir kantrybės dirbant sunkų kultūrinį ir vadovaujantį darbą

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  Iš vis šitoje įstaigoje reikia viską keisti -reikia naujų žmonių, energingų, jaunų ….

 18. Daiva Šideikienė parašė:

  Aš turiu moralinę teisę sakyti , kad asmenims girtaujantiems darbo metu , dokumentų klastotojams ir svetimo turto grobstytojams ne vieta mūsų savivaldybės administracijoje , savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje ir švietimo įstaigoje. Asmenys ,kurie neturi tokios moralinės teisės tai nieko ir nedaro arba kiek įmanydami juos dangsto. Juk ne pirmas kartas , kai po uliavojimo – balaivojimo KULTŪROS puoselėtoja sulaukia palankių Savivaldybės komisijos išvadų. Šioje savivaldybėje kitaip būti ir negali.
  2014 m. birželio 18 d.Mažeikių raj. savivaldybės tarybos etikos komisijos posėdyje ( protokolas Nr. T8-1) buvo : SVARSTYTA. Dėl TS LKD Mažeikių skyriaus 2014 m. gegužės 23 d. rašto „Dėl Vyturio pradinės mokyklos“ nagrinėjimo. NUSPRĘSTA. Vienbalsiai nuspręsta TS LKD Mažeikių skyriaus prašymą „Dėl „Vyturio“ pradinės mokyklos“ persiųsti Mažeikių rajono savivaldybės administracijai ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui.
  2014-08-21 įvykusiame Švietimo kultūros ir sporto komiteto posėdžio darbotvarkėje klausimo „Dėl „Vyturio“ pradinės mokyklos“ direktorės R.Uščinienės nebuvo. Šio komiteto pirmininkas J.Žičkus yra partijos ,,Tvarka ir Teisngumas’’ narys, tai pačiai partjiai priklauso ir ,, Vyturio’’ pradinės mokyklos direktorė RASA UŠČINIENĖ. Keista , bet dviejų mėnesių laikotarpyje TS LKD partijos narys ir Mažeikių raj. savivaldybės tarybos etikos komisijos pirminkas S.Kaktys nesugebėjo pasirūpinti , kad TS LKD Mažeikių skyriaus prašymo nagrinėjimas būtų perduotas Švietimo, kultūros ir sporto komitetui, būtent tai , kas vienbalsiai buvo nuspręsta Etikos komisijoje. Tačiau žinant , Etikos komisijos pirmininko S.Kakčio moralinius principus ir atsakomybę , nieko nuostabaus ,kad nebuvo padaryta tai , kas vienbalsiai buvo nuspręsta Etikos komisijoe.
  Mažeikių raj. savivaldybės administracijos direktorius B.Kryžius , meras A.Tenys, Švietimo skyriaus vedėjas A.Stonkus , Centralizuoto vidaus audito skyrius dirba taip, kad būtų praleisti visi terminai drausminei nuobaudai skirti. Tokia tvarka ir toks teisingumas yra Mažeikių raj. savivaldybėje ir kaip turi jausti ,,Vyturio’’ pradinės mokyklos mokytojų ir tėvų bendruomenė , kai šiai mokymo įstaigai vadovauja dokumentų klastotoja ir svetimo turto grobstytoja RASA UŠČINIENĖ. Koks pavyzdys augančiai jaunajai kartai ?

 19. pana parašė:

  Pana, tokia pati kaip ir pana Angelė, kiek pažįstu p. niekada neatsisakydavo taurelės. Dabar niekas nemato, nes ne savivaldybės pastate dirba. Manau anksčiau visi matė ir visi tylėjo, nes visiems gerai, o kam užsikrauti papildomų rūpesčių. Nematau panos didelių nuopelnų Mažeikiams, už šventes turime būti dėkingi KRISTAI.

 20. keisti dalykai parašė:

  dedasi toje savivaldybėje, keisti ir įstatymai, leidžiantys uliavojančią skyriaus vedėją išsukti iš situacijos. Juk ne pirmą kartą šita ponia patenka į visuomenės akiratį su savo elgesiu. Pirmą kartą pasisekė – praslydo, antrą kartą – taip pat. Negi savivaldybės vadovai laukia, kol skyriaus vedėja pati ateis pas juos užmetusi ir pasakys – teiskit, esu neblaivi. Negi visi galvoja, kad čia kažkas vedėją šmeižia – juk faktus apie uliavones Dainų šventės metu žino visi kolektyvų vadovai, matė tai ir pati kultūros centro direktorė, bet kas tai drįs tiesiai šviesiai pasakyti – įsigysi didelių priešų. Ir išvis – kodėl neužkliūna kas nors kitas? Juk daug vadovų Vilniuje buvo, bet nė apie vieną niekas nesako, kad jie girtavo… Kadangi to nebuvo, tai ir nesako. Negi vedėja kažkodėl apkaltinta nekalta? Nieko, vistiek kada nors yla išlįs iš maišo.

 21. To teisininkams parašė:

  LR BK gali būti interpretuojamas kaip margaspalvis genys.Norint daryti komentarus reikia žinoti visas aplinkybės,o ne kapoti „iš peties“

 22. teisininkui parašė:

  LR DK 136 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas be įspėjimo
  3. Darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį apie tai iš anksto neįspėjęs darbuotojo:
  2) kai darbuotojas vieną kartą šiurkščiai pažeidžia darbo pareigas (Kodekso 235 straipsnis).
  235 straipsnis. Šiurkštus darbo pareigų pažeidimas
  2. Šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu laikoma:
  7) veikos, turinčios vagystės, sukčiavimo, turto pasisavinimo arba iššvaistymo, neteisėto atlyginimo paėmimo požymių, nors už šias veikas darbuotojas ir nebuvo traukiamas baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn;
  Kaip matote vadovaujantis įstatymais darbdavys turėjo teisę nutraukti darbo sutartį , bet ……… ……………………………………………………… ir t.t. Matyt tikimasi, kad jos sukauptą asmeninę patirtį bus galima panaudoti įdiegiant toje mokykloje programą, pagal kurią teista direktorė galėtų „apmokinti“ vagiančius valdininkus arba jų vaikus, kurie pakeis savo tėvus, kaip reikia savintis valstybės lėšas, išsaugant savo pelningą darbo vietą.

 23. Nijole parašė:

  Kol komisiją sudarė, A. Rupkutė tikriausiai suspėjo ir išsiblaivyti. Labiausiai tikėtina, kad A. Rupkutė sužinojusi, kad sudaryta komisija, pasislėpė ir kai išsiblaivė, vėl pasirodė darbe. Jei tai tiesa, tai labai blogai, kad tik išgėrusi gali atlikti savo darbą.

 24. Antose parašė:

  Šlykštu, kai puolama D.Šideikienė, nors visi Mažeikiai žino kultūros valdininkės problemą. B.Kryžius mintinai žino „kas kur ir kada“, bet tai yra jo per ilgus metus sukurta „raudonoji imperija“ pavaldi asmeniškai jam. Todėl ši socialdemokratinė betvarkė yra aptverta triguba juosta „STOP“. Miesto bendruomenė, tarybos nariai, įvairios komisijos ir žiniasklaida yra tik niekingi pašaliniai subjektai. Mažeikiai „kryžių“ temps tol, kol pakęs savęs negerbimą.

 25. vija parašė:

  jei kartu uliavojo, tai ko skundžia dabar? O dėl p.Šideikienės skundų tai- nieks nebkreipia į tai dėmesio….Jokių darbų nenuveikė, tik popierių gadino…..kadangi kadencija paskutinė, tai bent turės poniutė ko prisiminti

 26. Vardas (privalomas) parašė:

  už ką atsiprašyti? Kok sšmeižtas, juk Rupkutė ištesinta – rašoma, kad ne girtavo. Kažkas neatidžiai skaito :)

 27. Birutė parašė:

  Man nesuprantama,kaip gali laikraštis dėti pirmame plane žmogaus nuotrauką ir straipsnį su sensacingu pavadinimu,jei tas tiriamas skundas buvo anoniminis,gal tai koks kerštas p.Angelei?Reiškia,tokiam skundekliui atsakyti nė prieš nieką nereikia,apjuodinus kitą asmenį,va čia tai nesuprantama nei spaudos,nei rajono valdžios pozicija.Tai gal tokiu atveju,reiktų p.Rupkutės atsiprašyti viešai,pirmame laikraščio puslapyje ir būtinai su nuotrauka bei intriguojančia antrašte?Kaip mano žurnalistė p.B.Rudokienė?

 28. Nesuprantu, parašė:

  kodėl prie tokio straipsnio reikėjo dėti nuotrauką, kurioje antroji moteris čia niekuom dėta?

 29. ?! parašė:

  Keista, kad ponia Šideikienė rašo skundą po skundo, o karavanas tai eina?! Reiškia nėra rimto pagrindo, vadovaujamasi VSB (viena bobutė pasakė)… Kodėl ponia taip neatsakingai elgiasi? Nemačiau ir nieko negirdėjau apie jos nuveiktus darbus, o p.Angėlė jau daug metų vadovauja kultūros skyriui ir suruošia puikiausias šventes mažeikiečiams. Už tai galima tarti nuoširdžiausią AČIŲ! Sėkmės, Angėle, ir nekreipk dėmesio į visokiausius tauškalus!

 30. Teisininkas parašė:

  Deja D.Šideikienė vadovaujasi emocijomis ir rodo savo „teisinį“išsilavinimą.Vyturio pradinės mokyklos vadovė padarė nusikaltimą už kuri sumokėjo teismo paskirtą baudą bei padengė padarytus nuostolius.Atleidimo iš darbo už padarytą tokio pobūdžio nusikaltimą LR baudžiamasis kodeksas nenumato.Todėl Mažeikių valdžios vyrai vadovaujasi įstatymais,o ne emocijomis.

 31. taip parašė:

  Del ,,Vyturio,, direktores tai man irgi nesuprantama, kaip APSIVOGUSI ponia gali dirbti pedagoge, ir vadovauti mokyklai? Kokias kiaules akis reikia tureti, kad kasdien atejus i darba, sveikintis su vaikais, ju tevais? O musu ponas svietimo skyriaus vedejas tik rankomis skescioja, ir ponas Kryzius nieko negali padaryti, nes ponia Usciniene yra SVENTOJI!

 32. norai parašė:

  dideli tavo norai šideikien,bet norint juos įgyvendint reikia išmanyt įstatymus ir jais vadovautis,o ne nuolatos skleisti neapykantą.

 33. Daiva Šideikienė parašė:

  Mažeikių kultūrai vadovauja moteris , kuri darbo metu pakelia vieną taurę vyno ,paskui antrą , trečią , mėgstanti uliavoti ir baliavoti, kai kada praranda net orientaciją, kurioje vietoje randasi. Mažeikių savivaldybės švietimo įstagai -,,Vyturio‘‘ pradinei mokyklai vadovauja moteris, teista už dokumentų klastojimą ir svetimo turto grobstymą. Na , o Mažeikių valdžios vyrai A.Tenys , B.Kryžius, S.Šiurys ir kt. niekaip negali atleisti iš darbo nei uliavojančios , baliavojančios , nei mokymo įstaigos vadovės teistos pagl BK.. Juk artėjant savivaldos rinkimams , valdžios vyrai iš darbo tikrai neatleis nei svetimo turto grobstytoją , nei kultūros ,,puoselėtoją‘‘ darbo metu pakeliančią vieną , kitą taurę vyno. Juk tokiems valdžios vyrams reikia,kad balsavimo dieną tokios personos ateitų prie balsadėžių.

 34. As parašė:

  Tokie zmones sugeba issisukt is tokiu padeciu.

 35. tep tep parašė:

  Tai ko taip pykstat.Jei pati Santarvė neturi įrodančių faktų apie bandomą nubausti tarnautoja,tai kaip komisija gali sugalvoti ir atleisti darbuotoją iš darbo pagal gandą“bobutė bobutei sakė…“Tokiais atvejais tvarka labai paprasta:užmatei darbo metu galimai neblaivų pareigūną,kvieti komisiją,nuveži įtariamąjį į medicinos įstaigą kraujo testui ir viskas aišku.O tai,kad Santarvės žurnalistai politikuoja žmonių likimais,tai tegul gula ant jų sąžinės.
  Visgi gerai,kad yra nekaltumo prezumcija. Kai neįrodyta žmogaus kaltė tai jis – nekaltas.Tokie žurnalistų žaidimai su žmonių likimais netoleruotini.Turi įrodymus,tada ir teisk.

 36. Tadas parašė:

  Už tai ir išgerkim.

 37. Chm? parašė:

  ką gali idiotiška komisija „ištirti“, kai viskas seniai išgaravę. Baikit „bl…“ siutinti. Gal ištirkit, ar pernai kas nors kur nors „nepirstelėjo“. Jeigu B.Kryžiui pačiam negėda ir jau ne pirmą kartą vaikšto „kiaulės akis“ nustatęs, tai čia jo – žlungančio politiko problema, o S.Šiurys yra tik bejėgis valdininkėlis. P.S. Pakelkime taurę linksmybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto