Komisijos tikslas – išsiaiškinti ar išteisinti?

Seniūnijos atstovams specialistams Vytautui Buivydui, Daivai Radvilienei ir seniūnui Šarūnui Armonui (viduryje) dar teks atsakyti į ne vieną klausimą – Antikorupcijos komisijos tyrimas nebaigtas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savivaldybės Antikorupcijos komisija ėmė aiškintis, ar „Santarvės“ straipsnyje „Sodų parkelio „detektyvas“ išdėstyti faktai neturi korupcijos požymių.
Ne pačiai komisijai ar savivaldos vadovams tai parūpo. Susirūpinimą dėl galimų vagysčių iš Savivaldybės biudžeto, prisidengiant viešaisiais pirkimais, pareiškė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS LKD) partijos Mažeikių skyriaus taryba, paprašiusi komisijos ištirti rašinyje išdėstytus faktus.

Užfiksuota nuotraukose

Primename, kad sausio 30 dienos rašinyje „Santarvė“ bandė išsiaiškinti, kas, kiek ir ką dirbo įrengiant vienuolika treniruoklių Sodų gatvės parkelyje. Atlikti žurnalistinį tyrimą paskatino praėjusių metų lapkričio mėnesį užfiksuoti kadrai, kuriuose matyti, kad būsimųjų lauko treniruoklių zonoje dirba žmonės, kuriems įrankius veža ir darbus prižiūri Mažeikių miesto seniūnijos vyriausiasis specialistas Vytautas Buivydas.
Pakalbinti žmonės „Santarvei“ teigė, kad juos čia dirbti pasiuntė miesto seniūnija, mat jie turi atidirbti už gaunamas pašalpas. Nieko blogo nebūtų – juk tokie žmonės siunčiami dirbti  įvairių  darbų, jeigu ne vienas „bet“… Treniruoklių aikštelės pagrindo įrengimo ir dangos dengimo darbai apklausos būdu buvo patikėti UAB „Smėliuotojas“ ir už tai buvo mokami pinigai (iš viso – beveik 18 tūkstančių litų).
Kilusius įtarimus, kad galbūt pašalpas gaunantys žmonės padeda užsidirbti bendrovei, „Santarvė“ pabandė išsiaiškinti su V. Buivydu, seniūnu Šarūnu Armonu, „Smėliuotojo“ vadovais. Seniūnijos
atstovai iš pradžių pagalbos neneigė, o raštu pateiktuose atsakymuose ankstesnių savo žodžių (kurie įrašyti į diktofoną – B. R.) jau atsisakė – teigdami, kad žmonės, atliekantys viešuosius darbus, prie
treniruoklių įrengimo nedirbo.

Kreipėsi į Antikorupcijos komisiją

Jau po kelių dienų TS LKD Mažeikių skyriaus taryba dėl rašinyje pateiktų faktų kreipėsi į Antikorupcijos komisiją. Kaip paaiškino jai atstovaujanti skyriaus pirmininkė Lina Rimkienė, taryba siekia išsiaiškinti bendruomenei svarbius, galimai atviros vagystės ir korupcinių elementų turinčius straipsnyje išdėstytus faktus.
Komisijos buvo prašoma nustatyti, ar Sodų parkelio teritorijoje statytų treniruoklių pastatymo ir įrengimo kaina buvo įskaičiuota į mažiausią treniruoklių pardavimo kainą pasiūliusios UAB „Patikimas turtas“ pasiūlymą. Taip pat, ar treniruoklių pastatymo darbus atlikusiai bendrovei „Smėliuotojas“ sąmatoje buvo numatyti darbai, naudojant įmonės ar pagal sutartis samdomus žmogiškuosius resursus, kiek „Smėliuotojas“ atliko darbų savo sąnaudomis ir  kokia jų savikaina, vertinant kitas panašią veiklą vykdančias įmones, už kokius darbus ir prekes buvo sumokėta „Smėliuotojui“ ir „Patikimam turtui“.

Ką svarstė ir nusprendė Antikorupcijos komisija, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

13 Atsakymų į “Komisijos tikslas – išsiaiškinti ar išteisinti?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  faktas yra faktas,bet kaip nebutu gaila ir apmaudu, pradžioje jau buvo aisku…išsisuks veikėjai ..kaip visada….Ne pirmas kartas..
  Nėra teisybės ir nebus.Bet žmonės nekvaili,viska mato ir žino.

 2. štirlicas parašė:

  šiandien Mažeikiuose viskas ir visi pavaldūs vienai partijai ir vienam žmogui – trečios kadencijos direktoriui. Visa kita -burbuliukai. Ura.

 3. ???? parašė:

  O ką, ar Sungaila rašinį parašė nerinkęs medžiagos?. Dar daugiau darbo įdėjo negu komisijos pirmininkė. Kita vertus, jeigu būtų pranešęs Savivaldybei, manau, kaip mat viską būtų užglaistę…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Pajudino širšalyną,kiek daug atsirado užtarėjų

 5. nu jo parašė:

  Nusipirkau laikraštį ir nustebau pamatęs, „Mažo kiškio“ repliką. Rado ką palyginti „Santarvė“. Sungaila nupaveikslavo, įrašė , bet komisijos nustatyti pažeidimams tai minutei ir tai dienai -nekvietė.Du mėnesius tylėjo. Apie ką jis galvojo, kokius turėjo tikslus, niekam nepranešdamas? Bet ne tai svarbu. Palygino, kad komisijos pirmininkė irgi tyrė du mėnesius. Kaip įsivaizuoja „Santarvė“ ? Ar surinkti ir gauti dokumentus, susipažinti su įstatymais, tvarkomis bei sprendimais, po to patikrinti ar viskas teisingai daroma, kad galima būtų teisingai spręsti- kelių minučių darbas? Prokuratūroje bylų tyrimas trunka po du metus, bet ten dirba specialistai ir tai – koks laikotarpis. Sungailai sutvarkyti šį reikalą -15 min. Dvi min. -padaryti nuotraukas, 10 min.-įrašas, 5 min. iškviesti komisiją ir nustatyti pažeidimą. Bet jis to nepadarė. Ar komisija per 15min gali ištirti medžiagą? O jis galėjo sudėlioti taškus vietoje. Kam naudingas tas straipsnis? Ar koncervatoriai pradėjo rinkiminę agitaciją pasitelkę į pagalbą Sungailą? Ar ir „Santarvė“ atlieka „paslaugos tiekėjo“ paslaugas koncervatoriams?Laikykitės komisija! Spręskite klausimą teisingai. Dirbkite tiek laiko, kiek reikia, nekreikite dėmesio į replikas nekompetentingų asmenybių.

 6. valius parašė:

  Tai tegu Santarvė parašo, kad pati L.Rimkienė mieste bėdavojosi, kad antradienį tris val. Mažeikių seniūnijoje tikrino viešųjų ir pašalpinių darbuotojų sutartis, darbo laiko žiniaraščius ir visų praeitų metų, visus apskaitos žurnalus, saugumo technikos žurnalus ir…. nieko nerado. Viskas tvarkoma pagal reikalaujamas taisykles, tvarkas, pagal įstatymus, jokių pažeidimų nėra. Kažin ką dar prigalvos konservatoriai, kaip apjuodinti visus?

 7. laima parašė:

  gatavi suesti, pilkit purva, skuskit seniunija koncervatorai balciunai santarve, galrasit kur kableli nedeta, o tukstanciai mazeikiu dekoja uz treniruolius ir prasom dar pastatyti

 8. vija parašė:

  mano nuomone, komisijos tikslas yra IŠTEISINTI….juk ne pirmas kartas kai Š.Armonu suabejota….turiu omenyje dėl viešųjų pirkimų skaidrumo

 9. as parašė:

  Niekaip nesuprantu, kodel uz bendra laiptines apsvietima mokame nuo buto ploto, o ne gyvenanciu zmoniu skaiciaus. Jeigu mano butas 50 kvadratu, o kaimyno- 30 kvadratu, tai ka, man laiptineje lempute daugiau sviecia?

 10. aha parašė:

  Šiukšlių apmokestinimas,dujų veikėjų išdaigos,korupcija vis didėja,kur mes važiuojame,ponai išrinktieji,turbūt galą jaučiate?

 11. Mm parašė:

  jsb 2014-04-09 18:37:14
  Ne norit pasidomet už šiukšlių išvežimą išaugų šiomis kainomis . 2 kartai per mėnesį atvažiuoja ir jau lupa 200 litu’ kuris ten grybas taip efektyviai ten dirba per metus belekiek mokestį keldamas
  Siulo pakelima tai Alfonsas Ziulpa ukio skyriaus vedejas

 12. jsb parašė:

  Ne norit pasidomet už šiukšlių išvežimą išaugų šiomis kainomis . 2 kartai per mėnesį atvažiuoja ir jau lupa 200 litu’ kuris ten grybas taip efektyviai ten dirba per metus belekiek mokestį keldamas

 13. Tadas parašė:

  Kurioje vietoje Mažeikiuose yra Sodų parkelis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto