Kompensacijų už šildymą sulauks tik kovą

Kompensaciją už šildymą gaunantiems mažeikiškiams specialistai pataria mokėti tik dalį nurodytos sumos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai kompensacijos už šildymą, karštą ir šaltą vandenį pirmaisiais šių metų mėnesiais sulauks tik kovą.
Socialinę paramą administruojantys specialistai informuoja, kad tokia situacija susidarė laiku neįdiegus atnaujintos programos.

Vėlavo pusę mėnesio

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Gagienė „Santarvę“ informavo, kad programos „Parama“ pakeitimų prireikė, įsigaliojus naujam Piniginės socialinės paramos įstatymui.
Iki šių pakeitimų įdiegimo, Socialinės paramos skyriaus specialistai neturėjo galimybės skirti išmokų vaikams, socialinių pašalpų, kai kurių šalpos išmokų, registruoti duomenų kompensacijų skyrimui, registruoti turto, jei šeima turi žemės.
„Pirmuosius programos pakeitimus ją aptarnaujančios įstaigos „Nevda“ specialistai turėjo galimybę įdiegti tik sausio tryliktąją. Tad mes dabar galime tik skirti išmokas vaikams, socialines pašalpas, šalpos išmokas. Tačiau programos pakeitimai dėl teisės nustatymo į kompensaciją už būsto šildymą, šaltą ir karštą vandenį neįdiegti iki šiol,“ – dėl situacijos apgailestavo pašnekovė ir pridūrė, kad taip yra visoje Lietuvoje.

Kompensaciją gaus už du mėnesius

A. Gagienė vylėsi, kad reikalingi pakeitimai bus įdiegti vasario pradžioje. Tad kompensaciją už būsto šildymą, šaltą ir karštą vandenį per pirmuosius du šių metų mėnesius gyventojai matys tik kovo mėnesio lapelyje.
Su socialinėmis pašalpomis ir kompensacijomis dirbantys specialistai tikina, kad žmonėms priklausanti piniginė parama niekur nedings.
O iki šiol kompensacijas už šildymą gavusiems mažeikiškiams pataria: „Jie žino, kiek iki šiol mokėdavo, tai dalį sumos gali sumokėti, dalį palikti. Paskui perskaičiuos ir suvienodins tikslią mokamą sumą“.

Pareiškėjų padaugėjo triskart

Nors sausio viduryje specialistai jau įdiegė pirmuosius programos „Parama“ pakeitimus, A. Gagienė „Santarvei“ sakė, kad vis tik gali truputį sutrikti ir socialinių pašalpų skyrimas.
„Turime atsiprašyti gyventojų, tačiau darysime viską, kad per šį mėnesį jie gautų tai, kas jiems priklauso, – užtikrino pašnekovė ir paaiškino: – Programa atsirado tik mėnesio viduryje, o klientų padaugėjo gal trigubai.“
Vien per sausio mėnesį Socialinės paramos skyriuje dėl įvairių reikalų apsilankė per 7 tūkst. asmenų.
Dauguma, 3 tūkst. pareiškėjų, kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos – kompensacijų, socialinės pašalpos.
Daugiau nei tūkstantis Mažeikių rajono gyventojų tvarkė dokumentus socialinėms išmokoms gauti – vienkartinėms pašalpoms, laidojimo, gimimo, globos ir kitoms išmokoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto