Kompensuos apie 23 proc. jauno žmogaus užmokesčio

Darbuotojo darbo užmokesčio dalies kompensacijos dydis bus skaičiuojamas taikant fiksuotąjį įkainį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Siekiant sudaryti palankias sąlygas verslui įdarbinti jaunus žmones, darbdaviams bus sudaryta galimybė kreiptis dėl pirmą kartą įdarbinto žmogaus darbo užmokesčio dalies kompensavimo.

Skirtos ES lėšos

Tai numatyta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Parama pirmam darbui“.
Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamos priemonės esmė – dalies darbo užmokesčio kompensavimas pirmą kartą įsidarbinusiam žmogui. Ji pakeis iki 2012 m. rugpjūčio 1 d. galiojusias „Sodros“ įmokų lengvatas. Priemonei įgyvendinti skirta 32 mln. litų ES fondų lėšų.
Dėl kompensacijos galės kreiptis asmenys nuo 16 iki 29 metų. Toks asmuo turės būti pirmą kartą įsidarbinęs arba niekada nedirbęs Lietuvoje pagal darbo sutartį ar neturėjęs valstybės tarnautojo statuso.

Bus taikomas fiksuotas įkainis

Darbuotojo darbo užmokesčio dalies kompensacijos dydis bus skaičiuojamas taikant fiksuotąjį įkainį, kuris lygus 0,233 lito už vieną atitinkamą mėnesį darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio litą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija aiškina, kad, norint suskaičiuoti kompensuojamą sumą, reikės darbuotojui priskaičiuotą darbo užmokesčio sumą (litais) padauginti iš minėtojo koeficiento (0,233). Taip pat ministerija atkreipia dėmesį, kad maksimalus darbo užmokesčio dydis, nuo kurio skaičiuojama kompensacija už vieną darbuotoją, gali sudaryti iki 1700 litų per mėnesį.
Dalies darbo užmokesčio kompensavimo pradžia – ne ankstesnė kaip 2012 m. rugpjūčio 1 d. ir ne vėlesnė kaip 2015 m. rugsėjo 30 d.

One Reply to “Kompensuos apie 23 proc. jauno žmogaus užmokesčio”

  1. ne tau Martynai, mėlynas dangus.... parašė:

    Nieko gero. Ar ne gerai verslininkui – padirbo metus jaunas žmogus ir išvaro, nes baigėsi užmokesčio kompensavimo laikas ( lieps išeiti savo noru, o juk paprieštaravęs ilgai nedirbsi) Tau, jaunuoli. antro karto nebus, o verslininkas galės šia programa naudotis ,,n“ kartų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto