Kompiuterinio tomografo paslaugų sutartį aiškinasi ir politikai, ir prokuratūra

Vaivos SOVAITĖS nuotrauka

Savivaldybės tarybos ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei kontrolės komitetai šią savaitę toliau nagrinėjo klausimą, susijusį su jungtinės veiklos sutartimi dėl kompiuterinio tomografo paslaugų teikimo Mažeikių ligoninėje.
Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyrius nustatė, kad prieš devynerius metus sudaryta jungtinės veiklos sutartis tarp Mažeikių ligoninės ir medicinos paslaugas teikiančios privačios bendrovės dėl kompiuterinės tomografijos paslaugų teikimo yra neteisėta.
Šiuo klausimu jau domisi ir Šiaulių apygardos prokuratūra.

Pasirašyta pažeidžiant įstatymus

Savivaldybės tarybos komitetams buvo pateikta Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyriaus specialistų atlikto tyrimo išvada, kad 2009 m. liepos 15 d. tarp VšĮ „Mažeikių ligoninė“ ir UAB „Žemaitijos medea klinika“ sudaryta jungtinės veiklos sutartis yra neteisėta.
Tyrimas buvo pradėtas po mažeikiškio Virginijaus Sungailos kreipimosi į komitetą, prašant įvertinti minėtos sutarties teisėtumą.
„Santarvė“ jau rašė, kad tyrimo išvadose, pateiktose politikams, sakoma, jog buvo atliktas ribotos apimties tyrimas, siekiant įvertinti, ar jungtinės veiklos sutartis buvo sudaryta, laikantis šalies teisės aktų nustatytų reikalavimų. Taip pat buvo priminta, kad 2009 m. birželį jungtinės veiklos sutarčiai pritarė vietos politikai – tiek Tarybos ekonomikos finansų ir vietinio ūkio, tiek sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetų nariai.
Tolesnis sutarties projekto įgyvendinimas buvo patikėtas Savivaldybės administracijai, o ši, sutartį perduodama vykdyti „Mažeikių ligoninei“, nustatė griežtai laikytis Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų.
Pagal pasirašytą jungtinės veiklos sutartį, ligoninės įnašas – suteikiama teisė bendrai naudotis 48,34 kvadratinių metrų ploto patalpomis, esančiomis Birutės g. 11, ligoninės patalpose. O pagal tuo metu galiojusį LR valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymą, šis turtas negalėjo būti perduotas kitiems juridiniams ar fiziniams asmenims ar kitaip susiejamiems su turtu jungtinės veiklos sutarties pagrindu. Iš to ir padaryta išvada, kad sutartis buvo pasirašyta, nesilaikant teisės aktų reikalavimų.

Iškelti klausimai

Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje jungtinės veiklos sutartis susilaukė nemažų diskusijų.
Pareiškėjo V. Sungailos teigimu, 2009 metų gegužės mėnesį įvykiai klostėsi labai greitai: sugedus kompiuteriniam tomografui, jau po keturių dienų buvo išduotas leidimas VšĮ „Mažeikių ligoninė“ sudaryti jungtinės veiklos sutartį su UAB „Žemaitijos medea klinika“ teikti kompiuterinio tomografo paslaugas.
„Pirmas klausimas: ar buvo paskelbtas viešasis konkursas šiai paslaugai teikti, kodėl atsirado būtent „Žemaitijos medea klinika“? Antras klausimas – dėl senojo kompiuterinio tomografo „Toshiba“ aukciono. Gavus dokumentus, paaiškėjo, kad šis tomografas atsidūrė ne aukcione, o stambiagabaričių atliekų šiukšlyne. Taip 1,6 milijono litų atsidūrė šiukšlyne. Niekas nepateikė dokumentų, kiek aukcionų buvo surengta, kiek buvo sumažinta kaina, ar buvo, ar nebuvo parduota“, – kalbėjo V. Sungaila.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Kompiuterinio tomografo paslaugų sutartį aiškinasi ir politikai, ir prokuratūra”

  1. tiesiog aš parašė:

    kažkam reikia uždirbti iš naujų brangios aparatūros pirkimų, pasiruošimas rinkimams, ponai?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*