„Konkursas“ į Seimą šiemet – mažesnis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausioji rinkimų komisija jau patvirtino spalio 9 dieną Seimo rinkimuose dalyvaujančius  kandidatus ir kandidatų sąrašus. Dviejose apygardose gyvenantys mažeikiškiai galės rinktis iš šešiolikos kandidatų, tarp kurių – dešimt mažeikiškių.
Prieš ketverius metus vykusių rinkimų metu Seimo nario mandato per abi apygardas siekė net devyniais kandidatais daugiau. Šiemet vien Mažeikių rinkimų apygardoje dėl Seimo nario kėdės kausis perpus mažiau politikų

Pasikeitė rinkimų teritorijų ribos

Mažeikiškiai ir rajono gyventojai kandidatus į Seimą rinks dviejose rinkimų apygardose. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu, praėjusių metų pabaigoje šalyje patvirtintos kai kurios naujos rinkimų apygardų ribos. Pokyčiai neaplenkė ir Mažeikių rajono – nebeliko Skuodo-Mažeikių rinkimų apygardos, jos vietoje atsirado Akmenės-Mažeikių.
Sudarant apygardų ribas, buvo įgyvendintas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, pagal kurį apygardose rinkėjų skaičius negali skirtis daugiau nei 10 procentų nuo vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus.
„Rinkėjų daugiau buvo Skuode nei Mažeikiuose. Keturiais tūkstančiais bus daugiau ir Akmenėje. Taip kad ir toliau Mažeikiuose iškeltiems kandidatams gali būti sunkiau konkuruoti su akmeniškiais“, – samprotavo Mažeikių apygardos rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Romualdas Milevičius.
Savo teiginį pašnekovas iliustravo konkrečiais skaičiais. Akmenės-Mažeikių rinkimų apygardoje iš viso rinkėjų yra šiek tiek per 34 tūkstančius, iš jų Mažeikių rajone – 19 tūkstančių.
Šiai apygardai priskirti beveik visi rajono kaimai. Miesto – Mažeikių rinkimų apygardos   teritorijoje liko tik Buknaičiai, Leckava, Auksūdys, Urvikiai, Purvėnai ir Laižuva.
Šioje apygardoje teisę pareikšti savo valią turės šiek tiek per 32 tūkstančius rinkėjų.

Tarp kandidatų – dešimt mažeikiškių

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Mažeikių rinkimų apygardoje savo kandidatūras iškėlė septyni kandidatai. Tarp jų – dabartinis Seimo narys „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius bei keturi Savivaldybės tarybos nariai – Virgilijus Eidimtas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Laimutė Kačerauskienė (Darbo partija), socialdemokratė Irena Macijauskienė, Lina Rimkienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).
Pirmą kartą vienmandatėje apygardoje į Seimą bandys patekti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantis Eimantas Salatka bei Lietuvos centro partijos narė Irutė Gedutienė.
Akmenės-Mažeikių rinkimų apygardoje varžysis šiek tiek daugiau politikų. Tarp devynių kandidatų – trys mažeikiškiai: Lietuvos centro partijos narys Vitalijus Baltutis, konservatorius Darius Ereminas ir „tvarkietis“ Vidmantas Macevičius.
Šioje apygardoje patekti į parlamentą bandys ir akmeniškis Seimo narys Saulius Bucevičius. Kiti Akmenės rajono kandidatai – ūkininkas Valius Ąžuolas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), įmonės vadovas Arvydas Jucius (Darbo partija), mero patarėjas Tomas Martinaitis (Lietuvos socialdemokratų partija), socialinio darbuotojo padėjėjas Vaidas Sėlenis („Drąsos kelias“ politinė partija) ir įmonės direktoriaus pavaduotoja Vitalija Šimkienė (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).

Vienmandatininkams – dviguba galimybė

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, vienmandatėse apygardose dėl 71 Seimo nario  mandato kovos 673 politikai. Iš jų 26 išsikėlė patys (mūsų rajone tokių nėra – B.R.), kiti iškelti partijų.
70 Seimo narių bus išrinkti daugiamandatėse pagal patvirtintus politinių partijų sąrašus.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

17 Atsakymų į “„Konkursas“ į Seimą šiemet – mažesnis”

 1. Stanislovas parašė:

  Pritariu Seime jaunimo reikia, senjorai turėtų užleisti savo vietas vaikams ar anūkams, o ne veržtis ten tikriausiai tik dėl to, kad pasididintų savo pensiją ir kukliai pratūnotų visą kadenciją. Iš to ką mačiau Gabijos mokykloje L. Rimkienė atrodo tinkamiausią. Kiek pažįstu ir V. Eidimtas šaunesnis už Kęstutį.

 2. to O kodėl? parašė:

  juk ne Rimkienė pasiekė pergalę prieš Sauridą , o K.Bartkevičius sutvarkė viską iki galo.Bet mes matome tik tuos kurie labiausiai šaukia ir lipa per visų galvas.Rimkienė nusižiūrėjo,kad tuo momentu mažeikiškiams buvo aktuali dujų tema ir pašūkaliojo ,bet iki galo nieko neišsprendė,bet už tai pateko į tarybą.Moterėlė mato ,kad taip įmanoma tenkinti savo kaprizus ,tai dabar kaip ta bobutė prie geldos pradėjo lipti per visų galvas ir panoro patekti į seimą, tik ar neatsirūgs… ar nepaliks prie suskilusios geldos… Valstybei valdyti reikia , ne vien šūkaliojimų ,bet tolerancijos ir problemos sprendimo būdų. Jau Gražulį nešioja šaukiantį galva žemyn ,kas benešios jei keli tokie bus…

 3. Egidijui A. parašė:

  Antro Džiugelio nenorime, bet Rimkienės nenorime dar labiau. Ši skandalistė gali patikti tik labai riboto proto rinkėjams. Panašiems į tuos, kurie nuolat balsuoja už Gražulį.

 4. MAŽEIKIETIS parašė:

  Patarimas.
  Į rinkimus būtina eiti, tačiau geriausias variantas sugadinti biliotenį /jeigu netinka kandidatai /. Sugadinus valdžia pamatys, kad rinkėjai jais nebepasitiki, kitos išeities nematau.

 5. nieko parašė:

  blogo nepasakyčiau nei ant I.Macijauskienės,nei ant Kačerauskienės, savo klestėjimo laikais tikrai gerai dirbo ir tikrai nusipelnė pagarbos,bet man atrodo,kad dirbti iki 65m. tikrai pakanka,juk reikia ir save mylėti,todėl gal reiktų ieškotis ramesnio darbo arba tiesiog mėgautis oria senatve.,juk mūsų valstybė moka dideles pensijas ir kol sveikata leidžia gal geriau ne politika užsiimti ,o pakeliauti ar kitaip papoilsiauti. O valstybės vairą atiduokim jaunimui,patirtis gerai, bet jaunas žmogus vis tiek turi daugiau įdėjų . O tai įstaigų vadovus ragina neužsisėdėti ir užleisti vietas jaunimui,o kažkaip seime tų jaunų ir naujų veidų kaip ir mažoka

 6. Egidijus A. parašė:

  Tiek, kiek padarė Rimkienė savo rankomis per metus, nepadarė visą Mažeikių savivaldybė per visus gyvavimo metus. Tik už ją! Jokių Bartkevičių, Macijauskienių ir kitų pažadukų nenoriu matyti. Linkiu mažeikiškiams balsuoti atsakingai, juk nenorim antro Džiugelio?

 7. Nusivylęs dvigubu mokesčiu parašė:

  Jei Rimkienė yra šiukšlių rinkimo projekto autorė, tai… Tai geriau jos Seime, kad nebūtų. Aš negalėjau suprasti, koks kvaišas galėjo sugalvoti už šiukšlių išvežimą iš to paties asmens reikalauti mokėti po du kartus. Jei žmogus šiukšlina mieste, tai tuo pačiu metu jis negali šiukšlinti sode. Be to, šiukšlina žmonės, o ne butai ar sodai. Jei šiukšlių biznio žmonės tingi susirasti žmones ir juos apmokestinti, tai akylus pataikavimas tinginiams.

 8. O kodėl parašė:

  L. Rimkienė nėra patraukli kandidatė? Ji yra labai patraukli: ir teisininkė, ir puiki žmonių atstovė. Tikrai geras įdirbis. Būtent ji puikiai žino iš vidaus, ko reikia paprastam žmogui. Būtent ji bendravo ir padėjo krūvai mažeikiškių ne tik kovoti su Saurida, bet ir Mažeikių miesto veidą gražinant (juk kiek išspręstų vaikų žaidimų aikštelių, patenkintų mamų), galiausiai ir atsakomybę skatinantis projektas dėl šiukšlių rinkimo būtent jos pradėtas. Todėl būtent ši kandidatė yra puiki ir kaip žmogus, ir kaip Mažeikių rinkėjų atstovė.

 9. Petrutė parašė:

  Kodėl „Santarvės “ žurnalistams tokia nepopuliari L. Rimkienė ? Tiek mažai apie ją parašėte pristatydami kandidatus. Juk žiniasklaidai turėtų būti visi vienodai pristatomi visuomenei. Bet nieko- mes Jūsų nuomone jaučiame.Mums ji pati patraukliausia.Ją ir išrinksime.Kiti galite nepretenduoti.Ji labai daug dirba visų paprastų žmonių labui.Mes ja tikime!!!

 10. Jurgiui parašė:

  Tik tikram jurgiui Rimkienė ir gali atrodyti tinkama kandidatė :-)

 11. Xxxx parašė:

  Geriau balsuoti už jaunimą. Gal kažką bent jau daugiau stengsis. Kaip ten sakoma jauni žmonės dar nesugadinti:) Balsuosiu už Manta Badauki….jaunas, protingas, energingas tikslu siekiantis vaikinas….

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Balsuočiau už kandidatą,kuriam sporto problemos būtų ne šuniui penkta koja.

 13. mažas parašė:

  Nu dar ta kačerauskienė…seimo narė…košmaras- niekur dedama: …….

 14. Jurgis parašė:

  Nenoriu niekam įbrukti už ką balsuoti, bet mano nuomone Rimkienė yra vienintelis patrauklus kandidatas Mažeikiams. O jei vėl laimės socdemai, tai nežinau… peržegnoti ir paskutinį patepimą padaryti Mažeikių miestui.

 15. mažeikiškis parašė:

  Nėra už ką balsuoti. Visi viena sako o kitą daro. Tame tarpe ir Rimkienė.

 16. To metai parašė:

  Ko tau netinka rimkiene?

 17. Baisūs metai parašė:

  Nėra už ką balsuoti… kur pasisuksi – Macijauskienė, Bartkevičius, Rimkienė… negi nėra kitų veidų Mažeikiuose?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto