Kontrabandininkams – teismo nuosprendis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Teismo dėl milijono vertės kontrabandinių cigarečių, sulaikytų Mažeikiuose, metu kaltinamieji pripažino kaltę ir išgirdo nuosprendį.

Krovinys sulaikytas Mažeikiuose

Šiaulių apygardos teisme baigta nagrinėti byla, kurioje neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis, dokumento suklastojimu ar suklastoto dokumento panaudojimu ar realizavimu buvo kaltinama bendrininkų grupė – Druskininkuose gyvenantis 53-ejų metų R. G., 30-metis kaunietis J. K. ir Mažeikių rajone gyvenantis metais vyresnis jo brolis A. K.
Primename, kad 2019 metų birželio pradžioje druskininkietis iš vienos bendrovės gavo vilkiką, kuriuo buvo planuojama į Švediją nugabenti kontrabandines cigaretes „Winston blue“. Tam vilkikas birželio 3-iąją atvyko į Mažeikiuose esančią degalinę, kur jo vairuotojas susitiko su broliais J. K. ir A. K.
Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytautas Jončas apie šią nusikalstamą veiką pasakojo: „Broliai parodė kelią iki Krucių, kur sandėlyje buvo laikomas kontrabandinis krovinys. Čia buvo pakrauta 210 tūkstančių pakelių cigarečių „Winston blue“, kurių bendra muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, yra beveik 718 tūkstančių eurų. Iš cigaretes pakrovusių brolių vilkiko vairuotojas gavo jam žinomai suklastotą tikrą dokumentą – tarptautinį krovinių transportavimo važtaraštį su jame nurodytais rekvizitais, parašu.“

Kaltę pripažino tik teisme

Kontrabandinėmis cigaretėmis pakrautas vilkikas policijos pareigūnų buvo sulaikytas Mažeikių mieste, atlikus kratą slaptame sandėlyje pareigūnai rado dar 324 500 pakelių cigarečių, kurių bendra muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau kaip 1,1 milijonas eurų.
Per ikiteisminį tyrimą kaltinamieji savo kaltę kategoriškai neigė, tačiau, bylą nagrinėjant teisme, vyrai kaltais prisipažino ir papasakojo apie nusikaltimo aplinkybes.
Visas straipsnis – laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto