Kontrolės komitetas aptarė metų ataskaitą

Kontrolės komitetas aptarė savo svarbiausius dokumentus. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės kontrolės komitetas aptarė praėjusių metų ataskaitą ir šiems metams planuojamą veiklos programą. Tikimasi, kad pateiktoms pastaboms Savivaldybės administracijos vadovai neliks abejingi.

Susitiko su seniūnijų atstovais

Kontrolės komiteto pirmininkas Paulius Auryla informavo, kad per metus įvyko penki komiteto posėdžiai. Komiteto nariai ne tik posėdžiavo, bet ir dalyvavo trijuose susitikimuose su Viekšnių, Židikų ir Mažeikių seniūnijų vadovais, seniūnaičiais bei bendruomenių pirmininkais.
Politikams teko išgirsti nusiskundimų dėl kelių žvyravimo ir lyginimo. Kai kurios seniūnijos nepatenkintos, kad finansavimas kelių priežiūrai skiriamas pagal gyventojų skaičių, neatsižvelgiant į kilometražą.
Pastebėta, kad nepakankamai lėšų skiriama gatvių apšvietimui. Be to, elektros ūkį tvarko visai tam neparuošti žmonės.
P. Auryla akcentavo, kad reikalinga kruopštesnė vykdomų projektų kontrolė įtraukiant vietos bendruomenės narius. Pavyzdžiui, Purvėnų kaime pirties pastato stogas dengiamas ilgiau kaip pusmetį.

Problemas perduos administracijai

Posėdyje buvo prisimintas ir Viekšnių bendruomenės kreipimasis dėl Viekšnių kultūros centro veiklos. Nors jis buvo perduotas nagrinėti Švietimo, kultūros ir sporto komitetui, bet į susitikimą su viekšniškiais vyko ir kai kurie Kontrolės komiteto nariai.
Išsiaiškinus situaciją neatsitiktinai Kontrolės komiteto ataskaitoje atsirado pastebėjimas, kad reikalingas atsakingas kultūros centrų darbuotojų kompetencijos įvertinimas ir sistemingas vadybinis bei gerai suplanuotas ir į atskiras žmonių grupes orientuotas darbas.
Komitetas yra gavęs ir gyventojų pastabų dėl teisinių paslaugų teikimo, todėl konstatuota, kad būtinas atsakingesnis, nuoširdesnis požiūris į žmonių konsultavimą teisiniais klausimais.
„Tikėkimės, kad į mūsų ataskaitoje pateiktas pastabas sureaguos Savivaldybės administracija. Juk ne visoms problemoms spręsti reikalingi pinigai“, – teigė komiteto pirmininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto