Koronavirusas įsisuko ir į Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centrą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienio duomenimis, Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centre COVID-19 liga sirgo keturi slaugos specialistai ir du vairuotojai. Visi susirgimo atvejai išaiškinti praėjusią savaitę.

Užsikrėtimo šaltiniai – neaiškūs

Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro direktorė Joana Vološčikienė „Santarvę“ informavo, kad pirmasis COVID-19 susirgimas jų įstaigoje buvo nustatytas praėjusį pirmadienį, paskutinis –šeštadienį.
„Kad žmogus serga, šeštadienį paaiškėjo po atliktų profilaktinių patikrinimų. Jokių simptomų jis nejautė. O ir kiti sergantieji nežino, kaip ir kur užsikrėtė, serga žmonės, dirbantys skirtingose pamainose“, – situaciją komentavo direktorė.

Kreiptųsi pagalbos į kolegas

Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centre dirba 45 darbuotojai, iš jų – 19 slaugytojų. Šiuo metu COVID-19 serga kas penktas slaugytojas, dar keturi dėl kontakto yra saviizoliacijoje.
J. Vološčikienė teigė, kad dėl tokios situacijos teko perorganizuoti darbus, atšaukti atostogaujančius darbuotojus.
Jei situacija blogėtų, mažeikiškiai prašytų pagalbos iš kolegų Telšiuose, ten dauguma „greitosios“ darbuotojų COVID-19 infekcija jau yra persirgę.

Iškvietimų pas „covidinius“ ligonius daugėja

J. Vološčikienės duomenimis, pas pirmąjį „covidinį“ pacientą Mažeikių greitosios ekipažas vyko spalio 30 d. Tokių iškvietimų daugėja, be jų neapsieina nė viena diena.
Pas žmones, kurie serga COVID-19 liga, ir pas turinčiuosius temperatūros vykstama su visa specialia apranga – specialiais kombinezonais ir kitomis priemonėmis. Be veido apsaugos, vienkartinių pirštinių, chalatų nevažiuojama ir į kitus iškvietimus.
„Per pirmąją koronaviruso infekcijos bangą tų baimių buvo daugiau, nes buvo daug nežinomybės. Be abejo, mūsų žmonių darbas pandemijos sąlygomis yra labai atsakingas, įtemptas, tačiau nė vienas jo nepaliko“, – kalbėjo įstaigos vadovė.
Už darbą karantino sąlygomis „greitosios“ darbuotojams bus mokamas iki šimto procentų atlyginimo priedas.

4 Atsakymai į “Koronavirusas įsisuko ir į Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centrą”

 1. Juana parašė:

  Autobusu parke serganti administracija eina i darba ir taip platina kolektyvui COVI ir aplinkiniams

 2. Ilona parašė:

  Neaišku kiek serga, vieną dieną padaro žmogui virusas yra, nepatikejus pasidaro kitą,virusas stebuklingai dingo,ar ten nemokšos dirba,ar kažkam pinigėliai kapai?

 3. Ratas parašė:

  Autobusu parke irgi corona klesti,bet vairuotojai dirba be 100 procentų priedo. NELYGYBĖ !!!

  1. Rita V. parašė:

   Kokį briedą rašote? Kas ten klesti? Kokie priedai?
   Kas sirgo – tas prasirgo. Viskas ten gerai!
   Užeikite pasisveikinti ir pakalbėti ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*