Koronavirusas paveikė žmonių planus ir nuotaikas

Nuotr. iš SAM archyvo

Rinkodaros ir komunikacijos mokslų institutas (KOG) atliko gyventojų nuomonės tyrimą apie šios dienos aktualiausią temą – koronavirusą ir karantino laikotarpį.
Nuomones apie karantino metu pasikeitusią savo kaip vartotojų elgseną, savijautą išreiškė ir dalis mažeikiškių.

Bijo ir susirgti, ir apkrėsti

KOG skelbia, kad tyrime „Karantinas. Nauja realybė ir ateities lūkesčiai“ iš viso dalyvavo apie 500 respondentų. Daugiausia apklausos dalyvių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos gyventojai. Kelis procentus tyrimo dalyvių sudarė ir mažeikiškiai.
Trečdalis apklausoje dalyvavusių Lietuvos gyventojų jaučia paniką dėl plintančio koronaviruso. Po pirmojo užsikrėtimo atvejo Lietuvoje įtampa buvo atslūgusi ir tik 15 proc. gyventojų jautėsi
nesaugūs, išsigandę.
Įvedus karantiną ir augant susirgimų skaičiui, panika auga. Šiuo metu trečdalis respondentų jaučiasi išsigandę ir tik penktadalis apklaustųjų teigia, jog yra ramūs dėl situacijos šalyje.
Lietuvos gyventojai labiausiai nerimauja dėl artimų žmonių sveikatos. Kad koronavirusu gali užsikrėsti jų artimieji ir draugai, nerimauja 74 proc. respondentų. Kas antras apklausos dalyvis nurodė, jog bijo šia liga susirgti pats.
Labiausiai susirgti bijo 55–64 metų šalies gyventojai. To, kad gali būti viruso nešiotojai, galintys užkrėsti vyresnius žmones, bijo 2 iš 5 apklausos dalyvių.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Koronavirusas paveikė žmonių planus ir nuotaikas”

  1. parašė:

    Kol tie emigrantai plauks keltais ir skris lektuvais per uždarytas kiauras sienas, tol neturėsime ramybės!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto