Kova su neblaiviais vairuotojais tęsiasi

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės pasitarime pritarta įstatymų projektams, kurių tikslas – pagerinti eismo saugos padėtį keliuose, sumažinti kelių eismo įvykių, kuriuose nukenčia ir žūsta žmonės, skaičių. Tai, kad Mažeikių rajono keliuose ir gatvėse neblaivių vairuotojų sulaikoma vis daugiau, verčia galvoti ir apie dar griežtesnes priemones.

Griežtinamos bausmės

Planuojama nustatyti nulio promilės leistiną alkoholio koncentraciją kraujyje ne tik pradedantiesiems (kurių vairavimo stažas mažiau kaip dveji metai), komercinio ir vežančio pavojinguosius krovinius transporto, bet ir taksi automobilių, motociklų, mopedų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių ir galingųjų keturračių vairuotojams. Taip pat siūloma numatyti administracinę atsakomybę už vaikų vežimo mokykliniais autobusais tvarkos pažeidimus ir už vaikams skirtų saugos sėdynių nenaudojimą automobiliuose.
Griežtinti atsakomybę siūloma už važiavimą esant draudžiamam šviesoforo signalui ar už pažeidimą, kai vairuotojas nesustoja prieš pėsčiųjų perėją. Taip pat norima sugriežtinti bausmes už mopedų ir keturračių motociklų vairuotojų daromus pažeidimus, už pažeidimus dėl kelių transporto priemonių ašių apkrovos ir didžiausios leistinos masės viršijimo, numatyti atsakomybę už padangų naudojimo tvarkos pažeidimus.
Įstatymų projektai artimiausiu metu bus teikiami svarstyti Seimui, jiems jau yra pritarusi Valstybinė eismo saugumo komisija.

Stebės duodamą naudą

„Vyriausybėje pritarėme, kad būtų kuo griežčiau kovojama su tais, kurie išgėrę alaus bokalą, sėda prie transporto priemonės vairo. Neatmetama galimybė visiems vairuotojams įvesti nulinę promilių normą, tačiau tai pradėkime laipsniškai, pažiūrėkime, koks bus efektas. Dabar pasirinkta pati rizikingiausia vairuotojų grupė, kuri gali sukelti skaudžiausias eismo nelaimes. Pažiūrėkime, kokią naudą duos šis sprendimas, ir tada jau ateis eilė kitiems sprendimams.
Dabar viską palikome spręsti Seimui, savo išvadas dar pateiks Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijos“, – „Santarvei“ sakė Ministro Pirmininko patarėjas susisiekimo klausimais Darius Jarmantavičius.
Pasak rajono kelių policijos poskyrio viršininko Nerijaus Gurausko, vairuotojai turi įsisąmoninti – jeigu planuoji pakelti taurelę, užmiršk vairavimą.
„Kol kas imtasi priemonių prieš tam tikrą grupę vairuotojų, tačiau patikėkite, rengiamų blaivumo patikrinimų metu sulaikome po keletą vairuotojų, kuriems iki dabar leistinos normos (0,4 promilės alkoholio) trūksta vos kelių šimtųjų promilės. Ir paaiškinimai vienas prie vieno – gėriau vakarykščiai. Tad Vyriausybės sprendimai gali atsisukti ir prieš tokius vairuotojus“, – sakė N. Gurauskas.

Žiede – įkaušusi vairuotoja

Apie tai, kad neblaivūs eismo dalyviai kelia grėsmę rajono keliuose, liudija ir pirmųjų balandžio eismo įvykių, užfiksuotų rajono kelių policijos poskyryje, statistika – iš penkių avarijų, dvi sukėlė neblaivūs eismo dalyviai.
Balandžio penktosios vakarą sodų bendrijoje „Jazminas“ dviračiu važiavęs J. L. įkalnėje suko į kairę, nepraleido tiesiai važiavusio „VW Passat“ ir su juo susidūrė. Dviratininkui nustatytas lengvas girtumas.
Pirmadienio vakarą neblaivi V. J., vairavusi „Citroen Xantia“, sukėlė avariją žiedinėje sankryžoje kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė. Moters vairuojamas automobilis įvažiavo į sankryžą ir nepraleido ja važiavusios „Audi B4“. Avarijos kaltininkei, trylikos metų stažą turinčiai tirkšliškei, nustatytas 1,91 promilės girtumas.

Neblaivių eismo dalyvių skaičius auga

Per pirmąjį šių metų ketvirtį jau sulaikyti 64 neblaivūs eismo dalyviai, kai tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį – tik 42. Ir šis skaičius balandį vis auga.
Tik prasidėjus trečiadieniui policijos pareigūnai ties Žemaitijos gatvės dvidešimtuoju namu sulaikė automobilį „Opel Astra“, kurį vairavo 24-erių metų A. J. Šešerių metų vairavimo stažą turinčiam jaunuoliui nustatytas 1,37 promilės girtumas.
Pirmadienio vidurdienį Gamyklos gatvėje pareigūnai sustabdė 34-erių metų V. B. vairuojamą „VW Transporter“. Vyriškis vairavo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo ir neblaivus – jam nustatyta 1,09 promilės alkoholio.
Balandžio 5-ąją sulaikyti du neblaivūs vairuotojai – metų stažą turinčiam G. K. nustatytas 0,53 promilės, o 37-erių metų vairavimo stažą turinčiam S. I. – 2,2 promilės girtumas. Pastarąjį eismo dalyvį sulaikė kitas vairuotojas. Balandžio 4-ąją be vairuotojo pažymėjimo ir neblaivus (0,8 promilės) Gamyklos gatvėje įkliuvo 21-erių metų G. Č.

One Reply to “Kova su neblaiviais vairuotojais tęsiasi”

  1. chi chi parašė:

    manes nepriskaiciavo :D nespejot pagauti :P kliuvau kitoj apskrity…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto