Kova tarp administratorių tebesitęsia?

Į konkurencinę kovą tarp daugiabučių namų administratorių įsijungė ir gyventojai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savivaldybės kontroliuojama įmonė „Tavo pastogė“ mano, kad Savivaldybės administracija, spręsdama bendrovei svarbius klausimus, yra nepakankamai ryžtinga arba taiko dvigubus standartus jos ir kito daugiabučių namų administratoriaus atžvilgiu.
„Tavo pastogės“ vadovo nuomone, dėl tokių dalykų stringa ir vieningos sąskaitos klausimas, todėl gyventojai, negalintys už komunalines paslaugas susimokėti vienoje kasoje, renkasi kitą administratorių.

Pageidauja keisti administratorių

„Santarvė“ jau rašė apie tai, kad konkurencija tarp daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančių įmonių neaplenkė ir pačių gyventojų. Savivaldybė per keletą mėnesių yra sulaukusi net keturių daugiabučių namų gyventojų prašymų keisti administratorių.
Naujausias prašymas iš Taikos gatvės 12-ojo namo gautas tik praėjusią savaitę.
Tiesa, kol kas Savivaldybės sprendimas dėl administratoriaus keitimo priimtas tik dėl Naftininkų gatvės 30-ojo namo, priklausiusio „Tavo pastogei“. Kaimyninio namo gyventojai persigalvojo ir Savivaldybės administracijos direktoriui teko atšaukti įsakymą.
„Koks bus sprendimas dėl Taikos gatvės dvyliktojo namo, dar sunku pasakyti. Tačiau parašai surinkti tvarkingai, tad turėtume tenkinti jų valią“, – „Santarvei“ teigė šiuo metu atostogaujantį Savivaldybės administracijos direktorių pavaduojantis Saulius Šiurys.
Toks judėjimas neaplenkė ir kitos namus administruojančios įmonės – „Admituro“. Norą atsisakyti šios bendrovės paslaugų buvo pareiškusi ir dauguma P. Vileišio gatvės šeštojo namo gyventojų, tačiau jiems pakeisti administratoriaus nepavyko.

Leidžia teisės aktai

Iki rugpjūčio 5 dienos, kol Vyriausybės nutarimu buvo priimti tipiniai nuostatai, atsisakyti administratoriaus buvo galima pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus įsakymu 2012 metais patvirtintus Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo nuostatus. Kaip byloja nuostatai, toks sprendimas galėjo būti priimamas dėl netinkamo administratoriaus funkcijų vykdymo.
Pagal šiuos nuostatus, Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo turėdavo pavesti administratoriui per mėnesį nuo pavedimo dienos organizuoti patalpų savininkų susirinkimą ar balsavimą raštu dėl administratoriaus pakeitimo ir kontroliuoti, kaip šis pavedimas vykdomas.
„Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, gavęs protokolo kopiją ir nustatęs, kad administratorius netinkamai vykdė savo funkcijas, priima sprendimą pakeisti administratorių“, –  buvo teigiama nuostatuose.

Nuostatai taikyti nevienodai

„Tavo pastogės“ direktorius Antanas Naujokas pasipiktinęs, kad Savivaldybė, sprendusi  administratoriaus keitimo klausimus, nuostatus taikė skirtingai jo vadovaujamos bendrovės ir „Admituro“ administruojamiems namams.
„Tavo pastogės“ administracija įžvelgė nemažai procedūrinių pažeidimų, kai buvo tenkinami Naftininkų gatvės 30 ir 32 namų gyventojų prašymai. Dėl to „Tavo pastogės“ direktorius Savivaldybei buvo įteikęs pretenzijų raštus dėl susirinkimų su abiejų namų gyventojais. Juos A. Naujokas laiko neteisėtais, nes nesusirinko pakankamai žmonių, be to, buvę nemažai pažeidimų, nebuvo pateikta, kuo administratorius kaltinamas, jis pats negalėjęs nieko pasiaiškinti ir kt. Tačiau tai administratoriaus keitimo procedūrų nesustabdė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Kova tarp administratorių tebesitęsia?”

 1. jonas parašė:

  o Sauridinis po europa duodas uz musu sunestus pinigus…

 2. Vardui parašė:

  Pastogės ponas pats yra didelis širšalynas. Kur tik dirbo, visur tas pats – konfliktai, rietenos.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Jūsų vadinamas pastogės ponas pajudino didelį širšalyną-kažkam matyt labai nepatinka

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Gerai,gerai,o po kieno sparneliu glaudžiasi admituras,siluminiai tinklai,siukšlininkai,saurida ir kiti?

 5. nn parašė:

  Nusibodo tos jų rietenos ir teismai, žmones stumdo per dvi vietas mokėti sąskąitas, nėra tvarkos ir kada tai baigsis, pastogės ponas laikosi įsikibęs, matomai labai labai šiltos vietos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto