Kovai su melagiais – didesnės baudos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Drastiškai ruošiamasi didinti baudas tiems, kurie be reikalo sukelia ant kojų specialiąsias tarnybas. Pareigūnai įsitikinę: tai – būtinybė.

Baudas griežtins drastiškai

Šalies vyriausybė pritarė siūlymams sugriežtinti tiek administracines bausmes, tiek Baudžiamojo kodekso nuostatas dėl melagingų skambučių specialiosioms tarnyboms. Šiuos siūlymus dar turi patvirtinti Seimas.
Dabar už žinomai melagingus specialiųjų tarnybų iškvietimus gresia bauda nuo 86 iki 174 eurų arba administracinis areštas iki trisdešimties parų. Pakeitus įstatymus už tokį administracinį nusižengimą siūloma bausti bauda nuo 173 iki 1 500 eurų.
Už skambinimą pagalbos telefonu, žinant, kad nėra pagalbos poreikio, dabar gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 86 iki 144 eurų, arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų. Pritarta siūlymui už tokį administracinį nusižengimą bausti bauda nuo 144 iki 1 500 eurų.
Po pakeitimų atsiras ir dvi naujos pavojingų padarinių rūšys – sutrikdyta valstybinės reikšmės objektų veikla (grės bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų) ir padaryta didelė žala valstybei (grės bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų).

Mažeikiškiai žino, kiek tai kainuoja

Melagingi pranešimai apie tariamus gaisrus ar kitas nelaimes sukelia ant kojų ir Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažus – šiemet jie jau vyko į 411 iškvietimų ( tarp jų į 165 gaisrus), tarp jų buvo ir šešiolika melagingų iškvietimų.
Pernai per metus melagingų iškvietimų buvo trisdešimt penki.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Kovai su melagiais – didesnės baudos”

  1. lolas to apas parašė:

    Neperlenk lazdos. Baudžiama tada, kai skambinantis melagis žinojo, kad meluoja. Kai tu tiki, kad skambini dėl rimto reikalo, niekada nebūsi nubaustas.

  2. apas parašė:

    Aš ne daktaras ir pamatęs,kad eidamas žmogus nugriuvo,pranešu,bet paaiškėja,kad tai girtuoklis ir mane nubaus.Ar tai teisinga?Atsiras daug mirštančių,ar jau numirusių,nes žmonės bijos baudų ir nepranešinės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*