Kovo 11-oji 78 proc. apklaustųjų yra svarbi asmeniškai

Vladimiro Gulevičiaus (ELTA) nuotr.

Mūsų šalies gyventojai gerbia ir vertina savo šalies istoriją ir jai nusipelniusius žmones. Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ sausio 23–31 dienomis atliktos apklausos duomenimis, kaip svarbias jiems asmeniškai (aštuoniems iš dešimties respondentų) išskyrė tris istorines datas – Valstybės atkūrimo dieną (Vasario 16-ąją), Nepriklausomybės atkūrimo dieną (Kovo 11-ąją) bei Laisvės gynėjų dieną (Sausio 13-ąją).

Valstybės atkūrimo diena svarbiausia vyresnio amžiaus žmonėms

Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena – ketvirtadaliui (26 proc.) 15 metų ir vyresnių šalies gyventojų yra pati svarbiausia iš minimų mūsų šaliai reikšmingų istorinių datų. Kad ši istorinė data yra svarbi jiems asmeniškai, nurodė aštuoni iš dešimties (79 proc.) apklaustų šalies gyventojų (38 proc. labai svarbi ir 41 proc. greičiau svarbi), septintadaliui (14 proc.) vasario 16 d. nei svarbi, nei nesvarbi ir tik vienas iš dvidešimties (5 proc.) respondentų atsakė, kad ši šventė jiems nėra svarbi (2 proc. nurodė, kad visiškai nesvarbi ir 3 proc. kad greičiau nesvarbi).
Kad iš visų šalyje minimų valstybei svarbių datų pati svarbiausia yra Vasario 16-oji, dažniau nurodė vyresni nei 50 metų žmonės, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, savo politines pažiūras apibūdinantys kaip centro ar kairiąsias.

Nepriklausomybės atkūrimo šventė aktualesnė jaunimui

Kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną – beveik ketvirtadalis (23 proc.) šalies gyventojų išskyrė kaip jiems pačią svarbiausią iš tyrime analizuojamų 6 istorinių ar atmintinų datų.
Kad Kovo 11-oji yra svarbi asmeniškai nurodė 78 proc. apklaustųjų (33 proc. labai svarbi ir 42 proc. greičiau svarbi), 15 proc. ši šventė nei svarbi, nei nesvarbi, o 5 proc. ši istorinė data yra nesvarbi (visiškai nesvarbi 2 proc., o 3 proc. greičiau nesvarbi).
Iš analizuojamų istorinių datų Kovo 11 diena yra svarbesnė jaunimui iki 30 metų, didmiesčių gyventojams, respondentams su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (per 800 eurų), dešiniųjų politinių pažiūrų gyventojams.

Kitos istorinės datos

Kiek daugiau nei penktadalis (22 proc.) suaugusių šalies gyventojų kaip pačią svarbiausią iš minimų istorinių datų nurodė Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją (31 proc. šią atmintiną dieną įvertino kaip jiems labai svarbią ir 46 proc. kaip greičiau svarbią).
Kas dešimtam (9 proc.) pati svarbiausia iš šių istorinių datų atrodo Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena – du trečdaliai šią šventę įvertino kaip svarbią, ketvirtadalis nei kaip svarbią, nei kaip nesvarbią ir vienas iš dešimties mano, kad liepos 6-ąją švenčiama Valstybės diena yra jiems nesvarbi.
Kitos dvi atmintinos dienos (birželio 14 d. ir rugpjūčio 23 d.) respondentų nėra priskiriamos prie pačių svarbiausių šalyje minimų datų (tai nurodė po 3 proc. apklaustų gyventojų), tačiau daugiau nei pusė (šeši iš dešimties) Lietuvoje minimas Tautos gedulo ir vilties bei Juodojo kaspino (Baltijos kelio) atmintinas dienas apibūdino kaip svarbias jiems asmeniškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto