Kovo 11-oji Mažeikiuose: ir tradiciškai, ir naujai

Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiemet minime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Mažeikiuose ir rajone šventiniai renginiai prasidės jau šiandien.
Be įprastinių minėjimų, koncertų, popiečių, sporto turnyrų, planuojama įgyvendinti ir keletą originalių iniciatyvų.

Populiarios viktorinos

Dalyje miesto ir rajono ugdymo ir kultūros įstaigų Kovo 11-oji bus minima tikrosios šios šventės dienos išvakarėse.
Šiemet numatoma nemažai viktorinų, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms.
Šiandien viktorinos vyks Šerkšnėnų kultūros centre, Buknaičių kultūros namuose. Buknaitiškiai laukia į savo organizuojamą renginį atvykstant svečių – komandų iš Leckavos, Urvikių.
Šerkšnėniškius, atėjusius palaikyti viktorinos dalyvių, savo atliekama muzika linksmins Urvikių kultūros centro muzikantai.

Moko savu pavyzdžiu

Keturiasdešimtyje rajono švietimo įstaigų taip pat bus minima Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Jose vyks konkursai, projektai, parodos, mokiniai dalyvaus pilietinėse iniciatyvose, rengs poezijos vakarus, pamokose aptars Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo temą.
„Žiburėlio“ pradinės mokyklos direktorė Jovita Mingėlienė sako, jog užauginti tikrą pilietį – nepaprasta, todėl būdų ir metodų, kaip įskiepyti žmogui meilę Tėvynei, išmokyti puoselėti jos kultūrą, gerbti papročius bei tradicijas, ieškoma nuo mažų dienų. Ir geriausia tai daryti savo pavyzdžiu.
Mokyklos bendruomenė Kultūros centre šiandien organizuoja Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių paminėjimo šventę „Aš labai myliu Lietuvą“.
„Mes, mokyklos bendruomenės nariai, norime kuo gražiau, nuoširdžiau ir išradingiau pasveikinti savo šalį ir jos žmones, tad nutarėme pasikviesti svečių, parodyti, ką mokame gražiausio ir taip įnešti indėlį į savo šalies gerovę, o tik tada atiduoti ją kurti kitoms, po mūsų ateisiančioms kartoms. Už Lietuvą esame atsakingi visi, tad kurkime ją tokią, kurioje būtų gera gyventi visiems“, – mintimis apie šventės prasmę dalijosi J. Mingėlienė.

Švęs tradiciškai

„Ventos“ progimnazija savo bendruomenės narius ir visus norinčius prasmingai paminėti šią šventę kviečia kovo 11 dieną 11 valandą atvykti į organizuojamą renginį „Sukuosi ratu su paukščiais kartu“.
Kaip sakė mokyklos direktorė Ramunė Badaukienė, panašios bendruomeniškumo šventės jos vadovaujamoje įstaigoje jau tapo tradicinės.
„Kovo 11-oji visiems yra nedarbo diena ir mes galvojame: kodėl reikia minėti tas valstybines šventes išvakarėse, o ne tikrąją dieną. Juk tai puiki proga visiems pabūti drauge, tad ir kviečiame prisijungti visą mokyklos bendruomenę. Tėvams tądien nereikia į darbus, vaikams į mokyklą. Ir tie mūsų sumanymai iki šiol pasitvirtindavo. Klasės ir mokytojai aktyviai dalyvauja programose. Džiaugiamės, kad ir tėvai ateina, ir aplinkinių namų gyventojai susigundo ir prisijungia“, – sakė mokyklos vadovė.

Svarbu dalyvauti

Šiemet progimnazijos bendruomenė tradiciškai vėl yra numačiusi didžiulėje keptuvėje kepti blynus, vaišintis ir vaišinti koše bei žolelių arbata. Susirinkusieji bus kviečiami drauge šokti linijinių šokių, dainuoti, bendrauti. Mokiniai valstybinei šventei ruošėsi iš anksto, pynė trispalves draugystės apyrankes, tad šventės metu jos bus dalijamos susirinkusiesiems.
R. Badaukienė sakė, jog norintiems šventėje dalyvauti nereikia nieko neštis ar ruoštis iš anksto.
„Paprasčiausiai ateikite, prisijunkite, atsineškite gerą nuotaiką. Bus smagu. Pernai vaikai vėliavėles darė, smaigstė ir puošė mokyklos teritoriją. Šiemet taip pat turime įvairių sumanymų ir tų pramogų tikrai netrūks“, – kvietė pašnekovė.

Šventėje bus naujovių

Mažeikių kultūros centro kolektyvas mažeikiškius ir miesto svečius taip pat kviečia nelikti abejingiems ir dalyvauti šventiniuose renginiuose.
Pasak Elenos Driaučiūnaitės, laikinai einančios Kultūros centro direktoriaus pareigas, šiemetinės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo renginiai susideda iš trijų dalių. Pagrindiniu akcentu laikomos šv. Mišios Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje. Po to Nepriklausomybės aikštėje vyks nedidelis tradicinis renginys, bus padėta gėlių ir uždegtos atminimo žvakės. Dalyvaus Tremtinių choras, Jaunieji šauliai.
Penkioliktą valandą mažeikiškiai kviečiami į koncertą, vyksiantį Šv. Pranciškaus aikštėje.
„Koncertuos geriausi Lietuvos balsai – mūsų jaunoji žvaigždutė, „Lietuvos balso“ nugalėtoja Justina Budaitė ir jos kolegos Agnė Juškėnaitė bei abu Donatai.
Dar numatyta edukacinė programa „Padovanok trispalvę“, kurios metu bus galima nusivyti, nusipinti trispalvę apyrankę. Medžiagas duosime, visus norinčiuosius pamokysime, kaip tai daryti. Atvažiuos baikeriai, dviratininkai“, – apie tai, ką pamatys atvykusieji į šventę, pasakojo E. Driaučiūnaitė.

Laukiami dviračių entuziastai

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėti savaip kviečia ir Mažeikių turistų klubas.
Keturioliktą valandą iš Nepriklausomybės aikštės dviratininkų būrys, lydimas policijos, pajudės miesto gatvėmis Kultūros centro link.
„Iš tiesų, į šventę pakviesti dviratininkus – Kultūros centro kolektyvo idėja, ir mes, kaip Turistų klubas, maloniai sutikome prie šios iniciatyvos prisijungti. Pirmą kartą šiek tiek netradiciškai, neįprastai minėsime valstybės šventę. Anksčiau jei ir būdavo įvairių idėjų, jas pakoreguodavo netinkamos oro sąlygos“, – sakė Turistų klubo vadovė Gražina Tamašauskaitė.
Pašnekovė sakė tikinti, jog rytoj orai išdaigų nekrės, o jeigu ir nukrapnos pavasariškas lietus, planų tai nesugadinsią.
Norintieji prisijungti prie šios iniciatyvos kviečiami pasipuošti kokiu nors Lietuvos vėliavos spalvų akcentu, užsirišti šalikėlį ar užsidėti pirštines ir atriedėti dviračiu į aikštę.

3 Atsakymai į “Kovo 11-oji Mažeikiuose: ir tradiciškai, ir naujai”

  1. O parašė:

    daugiau Santarvės korespondentas nuotraukų nebesugebėjo įdėti? Gėda Mažeikiams,gėda,kaimai,ir tiek žymiai gražiau paminėjo laisvės 25-tuosius metus.

  2. Atėjome parašė:

    su dukrele į šventę ir nusivylėme ar mes Lietuvoje gyvename,kad turime visur klausytis užsienietiškos muzikos? Rusų laikais dainavo rusiškai,o dabar laisvoj Lietuvoj angliškai.Kur nusiritome?

  3. Labai parašė:

    Nepatiko Kovo 11-tosios renginys,kodėl per Lietuvos 25-tąjį jubiliejų dainavo beveik visas angliškas dainas? Nejaugi tiek mūsų jaunimėlis atbukęs,kad nebemoka lietuviškų dainų? Labai nuvylė mane,prieš 25-erius metus mano visa šeima tuo metu,buvau vaikas,sėdėjome prie nespalvoto „TAURO“ ir iš džiaugsmo verkėme,kad jau tapome laisvi.O dabar,pasirodo,mūsų jaunieji dainorėliai net nemoka lietuviškų dainų apie laisvę.Gėda ir bėda mūsų organizatoriams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto