Kovoje su „šešėliu“ – policijos reidai

Kontrabandinės cigaretės turgavietėje buvo sandėliuotos kartu su daržovėmis. Nuotrauka iš policijos archyvo

Savaitės eigoje Mažeikių policijos komisariato prevencijos poskyrio pareigūnai surengė reidus, siekdami atskleisti pažeidimus, susijusius su kontrabandinėmis cigaretėmis ir namine degtine.

Reidas prekeivei buvo netikėtas

Praėjusį ketvirtadienį policijos pareigūnai surengė netikėtą reidą Naftininkų gatvėje esančioje turgavietėje  Pareigūnų pasirodymas buvo nemaloni staigmena vienai prekeivei – daržovių skyriuje prekiavusi moteris tarp savo daržovių laikė ir 202 pakelius cigarečių su baltarusiško pavyzdžio banderolėmis bei aštuonis pakelius cigarečių be banderolių. Už šį pažeidimą surašytas administracinis protokolas, už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, jai gresia bauda nuo 100 litų iki 50 000 litų.
Pirmadienį prevencijos poskyrio pareigūnai pagal prevencinių priemonių planą Viekšnių miestelyje stabdė transporto priemones, tikrino sodybas, kur įtarė, kad gali būti laikoma akcizais apmokestinamų prekių. Reido rezultatai: vienoje sodyboje buvo rasta ir paimta 168 pakeliai cigarečių „ФЭCT“ ir 140 pakelių cigarečių „NZ gold“ su baltarusiškomis banderolėmis, kitoje sodyboje rasta ir paimta 250 gramų, kaip įtariama, naminės degtinės.
Antradienį toks pat reidas vyko Tirkšlių seniūnijoje. Pareigūnai nustatė du teisės pažeidimo atvejus, susijusius su, įtariama, naminės degtinės laikymu – vienu atveju paimti du litrai, kitu – pusė litro naminės degtinės.

Dėmesys – „šešėliui“

„Šiuo metu aktyvinama kova su „šešėliu“, tad tokie reidai vyks ir ateityje ne vienoje rajono seniūnijoje, nepaliksime be dėmesio ir turgavietės. Minėtas kontrabandines cigaretes ir naminę degtinę radome sodybose, apie kurias turėjome išankstinės informacijos, kad ten jos laikoma. Visą gautą informaciją mes nagrinėjame ir tikriname. Primenu, kad net ir už penkiasdešimt gramų naminės degtinės baudžiama administracine teisena – už naminės degtinės, vadinamosios brogos arba kitų namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar realizavimą gresia bauda nuo 300 litų iki 2000 litų“, – sakė prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Kokias baudas skirti kontrabandinių rūkalų laikytojams, spręs teismas, naminės degtinės turėtojams – policija.
Pasak pareigūno, kiekvienas gyventojas apie nelegalią prekybą alkoholiu, tabako gaminiais, degalais gali pranešti Mažeikių rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo poskyrio pareigūnams telefonu (8 443) 98 150  arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 444) 60 345.

One Reply to “Kovoje su „šešėliu“ – policijos reidai”

  1. a parašė:

    daugiau tokių reidų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto