Krakiškės širdžiai maloniausias – tarmiškas kalbėjimas

Agnei Navickaitei tarmiškas kalbėjimas neatsiejamas nuo kasdienybės.

Respublikiniame konkurse „Skaitymai žemaitiškai“ dalyvavusiai ir pirmąją vietą laimėjusiai Krakių pagrindinės mokyklos aštuntokei Agnei Navickaitei gražiausia kalba – žemaičių.
Kalbėdama tarmiškai mergina puoselėja etninę kultūrą, močiutės įskiepytas tradicijas.

Padėjo artistiškumas

Skuode vykusiame žemaitiškų tekstų skaitymo konkurse dalyvavusi Agnė Navickaitė savo amžiaus grupėje, tarp 5–9 klasių mokinių, užėmė pirmąją vietą. Skaitydama žemaitišką tekstą „Teatras Vilniuje“ savo apranga, kalbėjimo tonu, judesiais krakiškė susirinkusiuosius tiesiog įpynė į patį pasakojimą, leido pasijusti jo dalimi.
„Skaitydama tekstą buvau apsirengusi tautiniais drabužiais, vaidinau jame vykstantį veiksmą. Gal tai ir sužavėjo susirinkusiuosius“, – svarstė Agnė.
Merginą konkursui rengusi lietuvių kalbos mokytoja Dalia Gromienė pabrėžė, kad mokinė  artistiška, laisvai elgiasi scenoje, todėl buvo įvertintas ne tik jos žemaitiškas kalbėjimas, bet ir aktoriniai gebėjimai.
Pašnekovė taip pat pastebėjo, jog mokinė aktyviai dalyvauja popamokinėje veikloje, niekada neatsisako padėti organizuoti, vesti renginius, todėl jų metu įgyta drąsa, pasitikėjimas savimi pravertė ir konkurse.

Plačiau apie žemaitišką kalbą pamėgusią ir ją propaguojančią merginą skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

3 Atsakymai į “Krakiškės širdžiai maloniausias – tarmiškas kalbėjimas”

  1. Mikas parašė:

    Grazu, kai jauni zmones nesigedija savo tarmes. Didzioji dalis jaunu zemaituku is savo zodyno bando isbraukt zemaitiska sneka ir kalba nei siaip, nei taip. Saunuole mokinuke ir jos mokytoja!!! Kad daugiau butu tokiu neisnyktu Zemaitija. O kas kitas ja islaikys gyva jei ne patys zemiaciai

  2. RASA parašė:

    Sveikinimai Agnyt ;) Šaunuolė!!

  3. krakiškė parašė:

    Šaunuolės, tiek mokytoja, tiek mokinė. Sveikinimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto