Krakiškiai domėjosi „gyva“ istorija

Įspūdingas net įvažiavimas į sodybą. Mokyklos albumo nuotr.

Mokslo metų pabaigą Krakių pagrindinės mokyklos bendruomenė pažymėjo ekskursija į Žemdirbio muziejų.


Realybėje – kas kita

Šis senus laikus menantis muziejus įsikūręs  Skuodo rajone, Aleksandrijoje. Krakiškius pasitiko pats sodybos-muziejaus šeimininkas Virginijus Mitkus. Jis papasakojo apie muziejaus įkūrimą, apie tai, kad dar vaikystėje pradėjo rinkti senovinius, šiandien jau nenaudojamus daiktus, kurių laikui bėgant vis daugėjo, o vėliau jie tapo muziejaus eksponatais. 
„Visi susidomėję klausėmės, kaip vaikystėje atsiradęs pomėgis gali tapti labai rimtu viso gyvenimo užsiėmimu. Klausydami sodybos šeimininko pasakojimo apie muziejaus istoriją, turėjome galimybę dalyvauti autentiškoje istorijos pamokoje. Supratome, kad viena yra matyti sendaikčius vadovėlio nuotraukoje, o kita – pamatyti juos tikrai, turėti galimybę paliesti, susipažinti iš arčiau“, – kalbėjo lietuvių kalbos mokytoja Daiva Kasčiūnienė.


Yra kalvystės darbų

V. Mitkus pakvietė ekskursantus į kieme stovinčias dvi senovines klėtis, kuriose sukaupta daug įvairių buities rakandų: amatininkų įrankiai, bitininkystės, veterinarijos priemonės, karo laikų trofėjai, seni baldai, muzikos instrumentai, pinigai…  
Mergaitėms didelį įspūdį paliko iš lauko riedulių sumontuoti vartai su bokšteliais, kuriuose įtaisyti per visą naktį šviečiantys žibintai, energijos sukaupiantys iš saulės. Kiemelyje ant vejos puikuojasi iš akmens ir metalo nukalti įvairūs kūriniai – karkvabalis, voras, žiogas.


Sudomino technika

Berniukams ypač įdomios pasirodė metalo dirbtuvės, kur ant vienos sienos sukabintas medinis žemės dirbimo, arklių kinkymo inventorius, ant kitos puikuojasi senovinės transporto priemonės – „cariniai“ dviračiai, vokiški motociklai „emkos“. 
Apžiūrėję ekspoziciją, vaikai įdomiose kalvystės meistrų šašlykinėse kepė dešreles, kartu su mokytojais ir tėveliais žaidė įvairius žaidimus, pokštavo, smagiai vieni su kitais bendravo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*